Vrchlabí – Kolín 6:3 (kon.) | Ústí n/L – Havířov 3:2 (kon.) | Šumperk – Kladno 2:3 (kon.)
Sokolov – Přerov 0:1 (po pr.) | Kadaň – Vsetín 2:7 (kon.) | Benátky n/J – Litoměřice 2:5 (kon.)
Prostějov – Slavia 2:5 (kon.) | Frýdek-M. – Poruba 2011 1:7 (kon.) | Třebíč – Jihlava 1:3 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Rytíři Kladno
Sobota 06.03.2021, 17:00 • Škoda aréna • Chance liga • 33. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezký den přeji všem příznivcům prvoligového hokeje. Na programu máme předposlední kolo CHANCE ligy, ve kterém se utkají týmy DRACI PARS ŠUMPERK a Rytíři Kladno.

Šumperským po ne úplně vydařeném roce sezóna končí a už teď je jasné, že Drakům připadne předposlední místo v konečné tabulce. Poslední zápasy ovšem Šumperk předvádí velice solidní výkony. Nejprve doma ustřílel kolínské Kozly poměrem 5:2. Poté sice padl ve Vrchlabí, ale ještě několik minut před koncem třetí třetiny bylo skóre vyrovnané a málokdo čekal, že se nepůjde do prodloužení.

Nejproduktivnější hráči:

Tadeáš Jaroš (12+16)
    Jan Milfait (6+13)
    Jozef Baláž (9+9)

Rytíři vyhráli pět zápasů v řadě a i díky současné formě se vyhřívají na čele CHANCE ligy. Kladenští jednoznačně míří za vítězstvím v základní části a právě výhra v Šumperku je k tomu může přímo posunout. Naposledy nedali šanci Sokolovu a na domácím ledě vyhráli nekompromisně 5:2. V podstatě už můžeme říct, že se tým z Kladna připravuje na vyřazovací boje. Čekejme rychlý a tvrdý hokej.

Tomáš Plekanec (15+18)
    Nicolas Hlava (14+18)
    Marek Račuk (7+23)

DRACI PARS ŠUMPERK: Peksa (Altrichter) – Kabelka, Volráb, Záruba, Dosek, Viktorin – Jaroš (A), Baláž (A), Danielčák – Milfait (C), Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Krejčiřík, J. Kučera, Bernovský – Blaško, Scheuter, Horký – L. Kučera, Kaplan.

Rytíři Kladno: Brízgala (Košarišťan) – Frye, Mikliš, S. Zacharčuk, Snuggerud, Kehar (A), V. Sorokin, Štochl – Machala, Plekanec (C), Jágr – Guman, Marosz, Račuk (A) – Hlava, Kubík, Melka – Š. Jelínek, Filip, Bílek.

Rozhodčí: Jaroš, Marek – Hnát, Dědek.

Hráči už za sebou mají rozbruslení. Domácí ke svému poslednímu zápasu nastoupí v klasických modrožlutých dresech a hosté z Kladna v bílých.

Týmy už se pozdravily a za malou chvíli začneme!

00:01

00:27
    Úvodní buly pro Plekance. Následně se se hosté rozjeli do akce.

00:27
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Jozef Danielčák – 2 min., hákování).

00:35
    Po vhazování se ke kotouči dostal Jaromír Jágr, ovšem okamžitě byl zastaven. Poté se pískalo zakázané uvolnění Kladna.

01:22
    Rytíři kombinují v útočném pásmu. Všechny střely ale končí na tělech Draků.

02:10
    Luc Snuggerud nahodil puk na branku. Tadeáš Jaroš ale odražený puk viděl jako první.

02:27

03:14
    Po skončení přesilové hry zůstali hosté v útočném pásmu. Tam Draky obstřelují ze všech stran!

04:08
    Tečovaná střela Bílka nadělala Peksovi velké problémy. Domácí obrana zatím v režimu pohotovosti.

05:10
    Rytíři teď doslova drtí Šumperk. Ten si snad ještě nesáhl na puk.

06:00
    Marek Račuk vtrhl do útočného pásma, tam byl však zastaven obranou Draků a nyní se rýsuje protiútok.

07:12
    Kladno ve Škoda aréně dominuje. Druhá formace kombinuje v pásmu Draků. Ti se osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění.

08:04
    Po buly v obranném pásmu domácích hokejistů se k puku dostal Ondřej Mikliš. Nahrál Jágrovi. Kladenský útočník ale nic nevymyslel a hra se stěhuje do středního pásma.

08:51
    Po nájezdu Rytířů je posunutá branka a hra je nyní přerušena.

Střely na bránu: 0:7.

09:05
    Marosz protečoval do útočného pásma. Tam se dostal ke střele Marek Račuk, nalezl ale pouze připravenou lapačku Marka Peksi.

10:30
    Hra se odehrávala v obranném pásmu Draků. Jan Bernovský se dostal z protiútoku sám na Brízgalu. Kladenský gólman podržel svůj tým díky připraveným betonům. Tohle byla obrovská šance!

11:59
    Vhodilo se buly po pravici Peksi. To vyhráli domácí a pokouší se o útočnou akci.

13:12
    Poprvé v zápase se i Draci na chvíli dostali do útočného pásma a tam dokázali chvíli pobýt. Hra se ovšem odehrávala spíše po rozích.

14:41
    Opět nebezpečná akce Bernovského! I tentokrát v tomto minisouboji vítězí brankář hostí.

15:37
    Jakub Horký prohrál bruslařský souboj s obranou rytířů a píská s icing.

15:43
    Okamžitě po buly vypálil Zachary Frye a tento americký hráč prokázal opravdu tvrdou ránu příklepem.

16:37
    Boční síť právě rozvlnil bekhendový pokus Tomáše Plekance, který společně se svojí formací dělá Drakům asi největší problémy.

17:44
    Záruba tvrdě odstavil Gumana. Následně se ke střele dostal Vojtěch Krejčiřík. Brízgala je dnes skvěle připraven a chytá lapačkou.

18:15
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Ondřej Volráb – 2 min., vysoká hůl).

18:29
    Opět od modré vystřelil dělovou ránu Zachary Frye. Marek Peksa mocným zákrokem zastavil kotouč. Hosté tlačí.

18:59
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Druhá přesilová hra znamená první branku tohoto utkání. Po nahrávce od Nicolase Hlavy se prosazuje ONDŘEJ MACHALA a posílá Kladno do vedení těsně před koncem třetiny. Asistence: Nicolas Hlava, Tomáš Plekanec.
    18:59 Ondřej MACHALA - 0:1

19:30
    Bohužel pro Draky se jim nepovedlo udržet stav utkání vyrovnaný a do šaten míří s jednobrankovým mankem.

20:00

První dějství znamenalo obrovskou zkoušku pro domácí obranu. V podstatě celou třetinu až na pár úniků Draků je Rytíři drželi v obraném pásmu. V přesilové hře se potom prosadil Ondřej Machala a poslal Kladno do vedení.

Střely na branku: 5:16.

Druhá třetina začne přibližně v 17:42.

20:01

20:15
    Okamžitě po vhazování se hosté usadili v útočném pásmu. Hru ale zákrokem přerušil Peksa a vhazovat se bude po jeho pravici.

20:46
    No a hned v úvodu hosté ve velké šanci. První útok Kladna je opravdu nebezpečný. Šumperský brankář zatím Draky drží.

21:51
    Račuk dobře kombinoval s Gumanem. Jeho střela byla zblokavaná a hra se přesunula do středního pásma.

22:40
    Ján Blaško se snažil něco vymyslet s Kučerou a dostali se do útočné třetiny. Kladno se vysvobodilo zakázaným uvolněním.

23:25
    Draci právě vstřelili branku!
    Tak tohle byla neuvěřitelná střela JOZEFA BALÁŽE. Zachytil puk na modré čáře a rozjel se na Brízgalu. Poměrně dlouho si rovnal kotouč, poté ale vystřelil jedovatou střelu zápěstím a srovnal účet. Bez asistence.
    23:25 Jozef BALÁŽ - 1:1

24:12
    Po jeho akci se ke střele z mezikruží dostal Jaromír Jágr, jeho pokus skončil pouze na mantinelu.

24:58
    Robin Kaplan předvedl obrovskou dravost! Dostal se za branku hostů a pokusil se o nahrávku do předbrankového prostoru. Tam ale nikoho nenašel.

25:52
    Vysokou holí se provinil Luc Snuggerud (KLA) na střelci první dračí branky Jozefu Balážovi.

26:37
    Draci si dokázali vytvořit střeleckou pozici, poté se ale hosté osvobodili a míří dopředu.

27:16
    Neskutečná chyba šumperské obrany! Nechala do přečíslení ujet Račuka společně s MATYÁŠEM FILIPEM, který ve vlastním oslabení zvyšuje stav utkání na 1:2. Asistence: Marek Račuk.
    27:16 Matyáš FILIP - 1:2

27:52

28:57
    Píská se hra vysokou holí a vhazovat se bude ve středním pásmu.

29:23
    Zachary Frye opět tvrdě vystřelil, tentokrát do vyrážečky Marka Peksy a hra je přerušena. Následuje komerční přestávka.

30:01
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Adam Kubík – 2 min., podrážení).

30:55
    Domácí hokejisté se pokouší usadit v útočném pásmu. zatím ale marně, všechny puky kladenští vyhazují.

31:12
    A naopak! Opět v šanci Marek Račuk, tentokrát včas zastaven obranou Draků.

32:01

32:09
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Zachary Frye – 2 min., sekání).

32:10
    V podstatě hned poté co se na led vrátil hráč z trestné lavice se druhý hokejista Kladna provinil a Draci hrají přesilovou hru.

33:19
    Draci vyvíjeli velice solidní tlak. Snad poprvé v zápase. Teč Tadeáše Krále ale skončila v lapačce Brízgaly.

33:53
    Gólman hostí opět v problémech. Tentokrát se mu před brankou vytvořil nepříjemný chumel hráčů, který se snažil dorážet.

34:09

35:14
    Hra se díky dvěma přesilovkám Draků opticky vyrovnala. Od modré střílel Baláž, na jeho střelu byl Brízgala připraven.

36:34
    Jan Kučera už byl sám před gólmanem Kladna. Bohužel pro domácí se mu nepodařilo zpracovat přihrávku a hra míří na druhou stranu kluziště.

37:27
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Robin Kaplan – 2 min., sekání).

37:39
    Draci se okamžitě po vhazování vysvobozují.

38:18
    Hra se dlouho držela ve středním pásmu. Poté Kladno přejelo přes modrou a nahodilo kotouč na Peksu. Vhazovat se bude po jeho levici.

38:52
    Rytíři teď zprovoznili kolotoč přihrávek. Šumperští se jen otáčeli za pukem. V této přesilovce ale chybělo přesné zakončení.

39:27

39:56
    Poslední vhazovaní ve druhé třetině v obranném pásmu Draků. Nic zásadního se nestalo a hokejisté vyjíždí do šaten.

40:00

Prostřední část skončila 1:1. I přestože jsou Draci papírově slabším celkem, na ledě bojují beze strachu. Jako první vyrovnal výstavní střelou ze zápěstí Jozef Baláž a poté daroval Kladnu vedení Matyáš Filip ve vlastním oslabení. Hlavně zásluhou faulů Kladna se hra lehce vyrovnala.

Střely na branku: 30:12.

Třetí třetina začne přibližně v 18:32.

40:01

40:04
    Je před námi poslední třetina Draků v letošní sezóně.

40:26
    Po Miklišově střele se snažil dorážet Jaromír Jágr ale Marek Peksa je ve střehu.

41:20
    Útočná trojice v čele s Račukem, který se takřka nedá odstavit od kotouče dělala domácím velké problémy.

41:52
    V následném protiútoku se dostal do šance Jan Kučera, jeho nahrávku si ovšem pohlídala obrana Kladna.

42:59
    Marek Kehar svojí střelou trefil masku šumperského gólmana. Poté se puku zmocnili Draci a hra se přesouvá a druhou stranu.

43:43
    Pískalo se zakázané uvolnění. Po buly, které následovalo se ke střele dostal Zach Frye.

44:06
    V šanci Petr Kratochvíl. Stál sám před brankářem hostů, jenže odkryté místo v brance nedokázal trefit.

45:17
    Možná trošku nečekaně, ale i Draci teď ukazují, že i oni umí útočit!

46:10
    Šumperk po pauze začal více napadat rozehrávku Kladna a to dělá Rytířům problémy.

46:44
    Rozehrát teď musel sám Marek Peksa. Následně se hra dostala do kladenské třetiny a tam se nyní hraje.

47:52
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Šimon Jelínek – 2 min., vysoká hůl).

48:14
    Na střídačce domácích teď vypukla obrovská radost. Od modré čáry vypálil DANIEL KABELKA a prostřelil všechno co mu stálo v cestě. Stav utkání je nyní 2:2. Asistence: Jan Milfait, Jozef baláž.
    48:14 Daniel KABELKA - 2:2

49:56
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Ondřej Mikliš – 2 min., faul kolenem).

50:01
    Ve střelecké pozici Jan Milfait, jeho střelu zblokoval kladenský obránce a puk vylétl až do středního pásma.

50:48
    Kdo se opět nepodíval na Marka Peksu ve vlastním oslabení. Nejprve ujel Drakům Marek Račuk a poté nebezpečně trefil rameno Peksy Nicolas Hlava.

51:36
    Ofsajd domácích.

51:56

52:40
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Ondřej Machala – 2 min., podrážení).

53:00
    Na tohle si už ale Draci musí dát pozor. Hokejisté Kladna opět hrozí ve vlastním oslabení.

53:51
    Šumperk kombinuje v útočném pásmu a dokonce si vytváří i dobré střelecké pozice. Obrana hostů však brání skvěle!

54:40

55:38
    Po sérii vyloučení se opět hraje v rovnoměrném počtu a píská se icing Kladna. Vhazovat se bude po pravici Brízgaly.

56:25
    Marosz sám před Peksou. Ten se zvládl pohotově přitlačit k pravé tyči a puk vytěsnil.

57:11
    Puk mimo hrací plochu a hra se přesune do třetiny domácích.

57:20
    Po buly si berou kotouč hosté a snaží se ještě rozhodnout zápas. Obrana Šumperku dnes působí velice solidně.

58:12
    Máme tu poslední dvě minuty třetí třetiny a hosté jsou nastěhovaní v útočném pásmu.

58:53
    Po přihrávce rukou Jaromíra Jágra se hra přesune do středního pásma.

59:21
    Velice dobrou zprávu poslal směrem ke střídačce LUC SNUGGERUD. Po nahrávce Zacharčuka střílí gól a pravděpodobně i vítězství v základní části! Asistence: Stěpan Zacharčuk.
    59:21 Luc SNUGGERUD - 2:3

59:39
    Peksa jede z brány a domácí to zkouší v šesti.

I přes velice bojovný výkon nakonec Draci padli. Rytíři z Kladna si tímto vítězstvím pojistili první místo v základní části CHANCE ligy!

To je z tohoto textového přenosu vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek soboty. (19:18:53)

Michal Krobot

Branky a nahrávky: 24. Baláž, 49. Kabelka (Milfait, Baláž) – 19. Machala (Hlava, Plekanec), 28. Filip (Račuk), 60. Snuggerud (S. Zacharčuk)

Rozhodčí: Jaroš, Marek – Hnát, Dědek