L. Mikuláš – KFC Komárno 1:1 (kon.) | Skalica – B. Bystrica 2:1 (kon.) | Podbrezová – Dubnica 3:0 (kon.)
Poprad – Petržalka 0:3 (kon.) | Púchov – Šamorín 1:1 (kon.) | FC Košice – Trebišov 3:0 (kon.)
FK Železiarne Podbrezová
3:0 (2:0)
FK Dubnica
sk Sobota 06.03.2021, 14:00MONACObet liga • 19. kolo

Viac-menej takmer celý druhý polčas sa nič zaujímavé nedialo. Dubnica nestrelila kontaktný gól, Podbrezovčania bezpečne bránili a držali loptu čo najďalej od svojej brány. Víťazstvo domáceho tímu poistil v 80. minúte gólom Grešák, zvýšil na konečných 3:0, a tak favorit duelu bezpečne zdolal svojho súpera trojgólovým rozdielom. (15:51:46)

90+1

90+1
    Rozhodcovia nadstavujú jednu symbolickú minútu.

90
    Lopta z kopačky Barboru bola pre Skibu pridlhá, nedostihol ju pred únikom za bránkovú čiaru.

88
    Podbrezovčania manévrujú s loptou na útočnej polovici, no sú ďaleko od brány. Dubničania iba pasívne napádajú súpera.

86
    Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza Godál, prichádza Pajer.
    Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza Galčík, prichádza Skiba.
    Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza Ďatko, prichádza Lupták.

84
    Za nakopnutou loptou na útočnú polovicu bežal Grešák, získať sa mu ju však nepodarilo, ale po odkope je z toho rohový kop pre domácich.

83
    Aut z vlastnej polovice rozohrávajú domáci futbalisti a pokojne kontrolujú loptu na svojich kopačkách. Už sa nemajú kam ponáhľať.

80
    Podbrezová dala gól!
    Vyzerá to tak, že domáci futbalisti dávajú pečať na zisk troch bodov z tohto zápasu. Po chvíľkovom "ničnedianí" z pravej strany z miesta pri rohovej zastávke prišiel center do malého vápna, kde sa uvoľnil MATEJ GREŠÁK a z prvej usmernil loptu zblízka do siete.

78
    Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza Gerebenits, prichádza Breznanik.

77
    Striedanie v tíme FK Dubnica: z ihriska odchádza Pleva, prichádza Martinek.
    Striedanie v tíme FK Dubnica: z ihriska odchádza ?, prichádza Majkút.

75
    Galčík bol na útočnej polovici faulovaný a Podbrezová získala štandardku z celkom dobrej pozície. Kukoľov center však bol pridlhý a lopty sa ujali protihráči z Dubnice.

74
    Roland Galčík samostatne vyrazil dopredu po ľavom krídle. Prepracoval sa do vápna, odtiaľ z väčšieho uhla strieľal ľavačkou a Vavrúš to poľahky zachytil.

72
    Žltú kartu za svoj nedovolený zákrok vidí strelec druhého gólu Podbrezovej Roland Gerebenits.

71
    Hra sa presunula pred pokutové územie na útočnej polovici Podbrezovej a strelecky to tesne spoza vápna vyskúšal Samuel Ďatko. Jemný prízemný pokus bezpečne Vavrúš našiel na rukaviciach.

70
    Ostáva nám dvadsať minút riadneho hracieho času. Druhý polčas majú domáci pod kontrolou, strážia si dvojgólové vedenie a zatiaľ to z pohľadu Dubnice nevyzerá na nejakú veľkú snahu o strelenie gólu. Často sú hostia bezzubí.

68
    Kuzma posunul loptu do šestnástky Čurikovi, ktorý zakončoval ihneď z otočky bez prípravy, no mieril nepresne.

67
    Gerebenits bol v súboji s Čurikom, ktorého pochytal za dres a toto jemné nedovolené počínanie si všimol hlavný rozhodca, a tak to odpískal.

65
    Nakopnutá lopta z kopačky Petráša z pravej strany adresáta zo svojho tímu nenašla, jeden z domácich hráčov bezpečne a promptne odhlavičkoval preč.