K. Vary – Mountfield HK 1:6 (kon.) | Kometa Brno – Pardubice 2:5 (kon.) | Plzeň – Olomouc 9:1 (kon.)
Zlín – Litvínov 3:0 (kon.) | Sparta – Mladá Boleslav 2:3 (kon.) | Motor ČB – Třinec 0:4 (kon.)
Vítkovice – Liberec 1:4 (kon.)
HC Sparta Praha
2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
BK Mladá Boleslav
Neděle 07.03.2021, 17:20 • O2 arena, Praha 9 (Libeň) • Tipsport extraliga • 52. kolo

58:32
    Matěj Machovský opouští branku, Pražané už nemají co ztratit a zkouší powerplay!

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!
    52:52 David CIENCIALA - 2:3

52:52
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Hosté sice v početní převaze nepodali bůhvíjak oslnivý výkon, nakonec se jim jí ale přeci jen daří přetavit v branku! Sparťanská obrana si tentokrát nepohlídala DAVIDA CIENCIALU, který se prosadil zakončením z voleje z levého kruhu – 2:3! Pro forvarda lvů se jedná už o druhý zásah v zápase, uvidíme hattrick? Asistence: Valentin Claireaux, David Bernad.

51:12
    Další trest za hákování, tentokrát ale na trestnou putuje domácí hráč – kapitán Michal Řepík (SPA).

47:47
    Za hákování nyní pohodlí trestných lavic v O2 areně na vlastní kůži okusí Adam Zbořil (MBL).

42:57
    Zchladit hlavu si na trestnou lavici jede Martin Pláněk (MBL), který byl potrestán za hákování.

39:02
    Sparta si může náskok rychle vybojovat zpět, za hákování opouští kluziště David Cienciala (MBL).

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!
    38:34 Maris BIČEVSKIS - 2:2

38:34
    Znovu vidíme gól jen těsně před přestávkou, tentokrát se ale na rozdíl od první periody prosazuje zase Boleslav! Obrana Sparty si vybrala slabou chvíli a jejího zaváhání využil MARIS BIČEVSKIS, který se bez větších komplikací protáhl až před brankoviště a po převzetí Zbořilovy přihrávky uklidil puk k levé tyči – 2:2! Asistence: Adam Zbořil, David Bernad.

37:18
    Na Romana Horáka zívala prázdná branka, přihrávka od spoluhráče mu ale vůbec nesedla!

31:12
    K dalšímu gólu Sparty mnoho nechybělo, Marek Schwarz teď zastavil hodně nepříjemnou dorážku z hranice brankoviště!

28:31
    Martin Jandus (SPA) je trestán za hákování, Mladá Boleslav si zahraje další přesilovou hru.

28:16
    Zikmundova nepovedená přihrávka skončila na holi Davida Ciencialy, který se spolu s jedním ze svých spoluhráčů vydal do přečíslení! Následné zakončení z levého kruhu ale klec minulo!
    24:16 Matúš SUKEĽ - 2:1

24:16
    Sparta právě vstřelila branku!
    Rozhodčí vyjel ven z boxu a ukázal směrem ke středovému kruhu, branka platí! Nepovedený únik nemusí MATÚŠE SUKEĽA nakonec vůbec mrzet. Bekhendem sice roh klece netrefil, ale kotouč se odrazil od mantinelu na hůl spoluhráče Kudrny. Ten mu okamžitě nahrál zpět, Sukel' si znovu najel před branku a z forhendu už pravý růžek našel – 2:1! Asistence: Andrej Kudrna.

24:16
    Sparťané jen krátce po nájezdu slovenského útočníka puk za Schwarze přeci jen dostali, na základě rozhodnutí hlavního sudího si ale celou situaci ještě prohlédne muž u videa!

24:10
    Ve vlastním oslabení se dostal do úniku Matúš Sukeľ, který ale zakončil příliš vysoko!

23:02
    Hostující přesilovka bude dlouhá, Patrik Prymula (SPA) totiž za podrážení dostal hned dvakrát dvě minuty.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny!
    18:12 Patrik PRYMULA - 1:1

18:12
    Akce Pražanů končí vyrovnávací brankou, minutu a osmačtyřicet sekund před přestávkou tak začínáme zase od začátku! Kotouč v rohu kluziště získal Patrik Prymula, který jej následně poslal k hranici pásma na hůl připraveného Petra Kaliny. Ten poslal dělovku na bránu, která ještě škrtla výstroj DAVIDA VITOUCHA – 1:1! Asistence: Petr Kalina, Patrik Prymula.

08:12
    Claireaux poslal pryž ke vzdálenější tyči přesně na hůl rozjetého spoluhráče, který zakončil jen do betonu hbitého domácího gólmana!
    05:35 David CIENCIALA - 0:1

05:35
    Domácí sice měli v úvodních minutách střetnutí o něco málo více ze hry, jako první se ale nakonec na střeleckou listinu zapisuje jeden z hostů! Konkrétně otevírá skóre DAVID CIENCIALA, který obdržel krátkou přihrávku od Allena a následně z hranice brankoviště poslal puk za bezmocného Machovského – 0:1! Asistence: Conor Allen, Joona Jääskeläinen.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 19. Vitouch (Kalina, Prymula), 25. Sukeľ (Kudrna) – 6. Cienciala (Allen, Jääskeläinen), 39. Bičevskis (A. Zbořil, Bernad), 53. Cienciala (Claireaux, Bernad)

HC Sparta Praha: Machovský (Salák) – T. Pavelka, Košťálek, Polášek (A), Kalina, Tomáš Dvořák, M. Jandus – Buchtele, Horák, Řepík (C) – Zikmund, Sobotka (A), Tomášek – Říčka, Sukeľ, Kudrna – Prymula, Vitouch, Dvořáček.
    BK Mladá Boleslav: Schwarz (Šatný) – Moravec, Pláněk (A), Allen, Fillman, Dlapa, Jasečko, Vacík – Cienciala, Claireaux, Jääskeläinen – Flynn, Najman, P. Kousal – Bernad (C), A. Zbořil (A), Závora – J. Půček, Bičevskis, Polák.

Rozhodčí: Pražák, Sýkora – Pešek, Malý.