Pittsburgh – NY Rangers 4:2 (kon.) | NY Islanders – Boston 2:1 (2:1 po s.n.) | Philadelphia – Buffalo 5:4 (2:0 po s.n.)
Washington – New Jersey 5:4 (po pr.) | Columbus – Florida 2:4 (kon.) | Carolina – Nashville 3:2 (po pr.)
Toronto – Winnipeg 3:4 (kon.) | Detroit – Tampa 3:4 (po pr.) | Dallas – Chicago 6:1 (kon.)
Washington Capitals
5:4 (1:0, 3:1, 0:3 - 1:0)
New Jersey Devils
Středa 10.03.2021, 01:00 • Capital One Arena, Washington • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (03:59:54)

Jakub Vrána (WSH) – 2+0, +2 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 12:24
    Pavel Zacha (WSH) – 0+0, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 19:39.

Vítek Vaněček (WSH)
    – 27 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,1%, odchytal 61:04
    Scott Wedgewood (NJD) – 25 zákroků, 5 OG, úspěšnost 83,3%, odchytal 60:46.

Statistiky:
    Střely na branku: 30 – 31 (11:9, 13:6, 5:16, 1:0)
    Zablokované střely soupeře: 11 – 17
    Trestné minuty: 8 – 6
    Využité přesilové hry: 1/2 – 0/3
    Vyhraná vhazování: 47 % – 53 %
    Bodyčky: 18 – 18.

Capitals opanovali většinu z prvních čtyřiceti minut a zaslouženě se dostali do vedení 3:0. Na snížení Kuokkanena rychle odpověděl Orlov a do třetí třetiny se tak šlo za stavu 4:1. Devils se ale nevzdali a výkonem na hranici možností v rozmezí necelých osmi minut vyrovnali. Vaněček postupně inkasoval od Wooda, Šarangoviče a Saversona. O remízový stav už se Washington připravit nenechal a v devadesáté vteřině prodloužení mohl přece jenom slavit výhru. Podruhé v zápase se totiž trefil Jakub Vrána, jenž pobyl na ledě jen něco málo přes dvanáct minut.

61:30 Jakub VRÁNA - 5:4

61:30
    Washington právě vstřelil branku!
    Capitals ztratili třígólovévedení,ale o druhý bod ze zápasu proti Devils nepřišli! Vděčit mohou JAKUBU VRÁNOVI, který po rozehrávce Kuzněcova neskutečně zrychlil na malém prostoru. Smith ho z dálky stihl jenom pozdravit a situaci z pohledu Devils nezachránil ani Wedgewood, jemuž prolétla forhendová střela nad pravou rukou. Asistence: Jevgenij Kuzněcov.

61:09
    Bylo evidentní, že Devils chtěli soupeře unavit. Hughes ale kotouč ztratil a dopředu jel Carlson. V brejku dvou na jednoho puk na Ovečkina nedostal .

60:41
    Hosté rychle prostřídali. Hughes si ale rozmyslel střelu a vrátil puk do středního pásma na obránce Smithe.

60:10
    Zacha vyhrál důležité vhazování ve středovém kruhu. Trio Ovečkin, Bäckström a Carlson bude musetbránit.

60:01

60:00

59:25
    Nic Dowd vyhrál vhazování přesně na Carlsona, který se opřel do střely z osy hřiště. Wedgewood měl štěstí, že mu puk letěl do blízkosti přistavené lapačky.

59:22
    Sami Vatanen neustál čistý souboj Bäckström a levým ramenem napřed narazil do mantinelu. Sudí přerušili hru, ale finský bek se naštěstí rychle zvedl.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:47
    Wedgewood si pohlídal Jensenovo nahození z pravého konce modré čáry. Blíží se nám prodloužení tři na tři.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 18. Oshie (J. Schultz, Bäckström), 28. J. Vrána (Carlson, Bäckström), 31. Sprong (Kuzněcov), 36. Orlov (Pánik), 62. J. Vrána (Kuzněcov) – 33. Kuokkanen (Zajac), 46. Wood (Bratt, R. Murray), 51. Šarangovič (Kuokkanen, Zajac), 53. Severson (T. Smith, Zajac)

Washington Capitals: Vaněček (Samsonov) – Carlson (A), Dillon, J. Schultz, Orlov, Jensen, Chára – Oshie, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Sprong, Kuzněcov, J. Vrána – Pánik, Eller, Sheary – Hathaway, Dowd, Hagelin.
    New Jersey Devils: Wedgewood (Blackwood) – Severson (A), T. Smith, P. K. Subban, D. Kulikov, Vatanen, R. Murray – Kuokkanen, Zajac (A), Šarangovič – Palmieri (A), Zacha, M. Malcev – Bratt, J. Hughes, A. Johnsson – Bastian, M. McLeod, Wood.

Rozhodčí: Rooney – Sutherland – Sericolo, MacPherson