Pittsburgh – NY Rangers 4:2 (kon.) | NY Islanders – Boston 2:1 (2:1 po s.n.) | Philadelphia – Buffalo 5:4 (2:0 po s.n.)
Washington – New Jersey 5:4 (po pr.) | Columbus – Florida 2:4 (kon.) | Carolina – Nashville 3:2 (po pr.)
Toronto – Winnipeg 3:4 (kon.) | Detroit – Tampa 3:4 (po pr.) | Dallas – Chicago 6:1 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0) Stav série: 1:0
HC Kometa Brno
Středa 10.03.2021, 17:30 • Ostravar aréna • Generali play off Tipsport extraligy • Osmifinále

První duel mezi Vítkovicemi a Kometou má svého vítěze. Po opatrné a bezbrankové první třetině se na konci druhé části prosadili domácí gólem Kováře. Ve třetí třetině se sice útočící strany pravidelně střídaly, ale díky pozorným gólmanům, kterým výrazně pomáhali spoluhráči, se skóre dlouho neměnilo. Až pět minut před koncem se dokázal pohotovostí prosadit Schneider a bylo srovnáno. Do prodloužení nastoupily oba celky s chutí, domácí ale nechtěli ponechat nic náhodě, rychle rozehráli a jejich nejproduktivnější hráč Lakatoš bleskově rozhodl. Zítra se začíná znovu od nuly, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit na počtenou již zítra. (20:24:44)

Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí Lakatoš vyslal dlouhou střelu na hostující branku, Vejmelka kotouč odehrál do míst, kde už byl připraven Hruška, který jej poslal zpět k brance k níž se už dostal DOMINIK LAKATOŠ, který rozhoduje dnešní utkání – 2:1. Asistence: Jan Hruška.

60:01

Ve třetí třetině oba týmy dobře bránily, mnoho střel na gólmany neprošlo. Přesto se podařilo hostům pět minut před třetí sirénou srovnat Schneiderem a vynutit si tak prodloužení. Po přestávce bude následovat dvacetiminutové prodloužení při hře pět na pět. Komu se jako prvnímu podaří překonat soupeřova gólmana, připíše si první výhru v sérii.

Další třetina začne přibližně v 20:06.

1/3 – 13:9
    2/3 – 11:5
    3/3 – 6:7

60:00

59:59
    Poslední střela pro hosty, Dolejšova lapačka je na místě.

59:56
    Ofsajd pro hosty.

59:51
    Kalus se prodíral do branky, ale končí na ledě.

59:35
    Brno má puk pod kontrolou, oba týmy střídají.

59:14
    Vítkovičtí se probíjejí do pásma, ale hosté je nechtějí nechat se usadit.

58:37
    Werbik s Fridrichem urputně dolují kotouč od mantinelu ve středním pásmu.

57:53
    Bartejs dostal puk do pásma, ale tam se jej ujali domácí hráči.

57:32
    Kometa se dostává do ofsajdu.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 39. L. Kovář (Werbik, Fridrich), 61. Lakatoš (Hruška) – 55. Schneider (Zámorský, F. Král)

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Peksa) – Galvinš, Gewiese, Pyrochta, R. Polák (C), Koch, L. Kovář, R. Černý – Mallet, Flick, M. Kalus – L. Krenželok (A), Hruška, Lakatoš – Svačina, J. Mikyska, Irgl (A) – Fridrich, Werbik, Dej.
    HC Kometa Brno: Vejmelka (Klimeš) – Bartejs, Holland, F. Král, Zámorský, Gulaši, Kučeřík, Svozil – Vincour, Rákos, Klepiš (A) – Zaťovič (C), P. Holík, Mueller (A) – Bondra, V. Němec, Schneider – Valský, Kusko, Šoustal.

Rozhodčí: Šindel, Pešina – Rampír, Zíka