Minnesota – Vegas 4:3 (kon.) | Edmonton – Ottawa 7:1 (kon.) | Colorado – Arizona 2:1 (po pr.)
Anaheim – Los Angeles 1:5 (kon.) | Vancouver – Montreal 1:5 (kon.)
Colorado Avalanche
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Arizona Coyotes
Čtvrtek 11.03.2021, 03:10 • Ball Arena, Denver • NHL

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (06:01:45)

Hvězdy utkání

V tuto chvíli zatím nebyli zveřejněny.

Philipp Grubauer (COL) – 13 zákroků, 1 OG, úspěšnost 92,90, odchytal 64:09
    Antti Raanta (ARI) – 44 zákroků, 2 OG, úspěšnost 95,7%, odchytal 64:22

Československá stopa v utkání

Do tohoto zápasu nezasáhl žádný z českých či slovenských hráčů.

V oslabení: 0:0

Lavinám se tedy nakonec v prodloužení konečně podařilo po druhé v utkání překonat fantastického Raantu v bráně Arizony, když se o vítěznou trefu postaral kapitán domácích Landeskog.

Nutno uznat, že je to vítězství zcela zasloužené, protože Colorado bylo v utkání jasně aktivnějším týmem a jak už bylo zmíněno po třetí třetině, tak jen díky výtečnému výkonu brankáře Raanty Coyotes urvali z tohoto utkání velmi důležitý bod.

64:21 Gabriel LANDESKOG - 2:1

64:21
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Girard nakonec přenechal kotouč v útočném pásmu kapitánovi GABRIELU LANDESKOGOVI, jenž s ním ještě udělal jedno kolečko a poté z hranice pravého kruhu vystřelil přesně do horních pater hostující klece, a rozhodl tak o vítězství domácích hokejistů. Asistence: Sam Girard.

64:12
    Jsme už v poslední minutě prodloužení a u kotouč jsou nyní domácí hokejisté.

63:49
    O výpad se nyní pokusil Ničuškin, avšak toho nakonec obral kotouč Garland.

63:16
    Arizona má sice kotouč pod svou kontrolou, ale hosté si nemohou vytvořit nějakou zajímavou střeleckou možnost.

62:32
    MacKinnon zasekl s pukem na hranici pravého kruhu, odkud vystřelil a Raanta jeho pokus vyrazil za svou klec.

62:13
    MacKinnon přistrčil kotouč Kadrimu, jehož následná střela letěla mimo bránu.

61:42
    Pitlick nakonec nahrával před bránu Kesselovi, ale jeho pas zastavil Toews.

61:10
    Coyotes byli chvíli s pukem v útočném pásmu, ale zde zatím nic nevymysleli, a tak radši vyjeli zpět do středního pásma.

60:48
    Coyotes zatím drží kotouč za svou bránou.

60:18
    Ničuškin se po pravé straně skvěle prohnal do pásma, kde už jel na Raantu, jenže Chychrun jej parádně dojel a nakonec i zneškodnil.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 2. Saad (Burakovsky, D. Toews), 65. Landeskog (Girard) – 39. Pitlick (Chychrun, Keller)

Colorado Avalanche: Grubauer (Miska) – D. Toews, Girard (A), Pateryn, Graves, MacDonald, Renouf – Rantanen (A), MacKinnon, Landeskog (C) – Saad, Kadri, Burakovsky – Ničuškin, Jost, Donskoi – Calvert, Bellemare, O'Connor.
    Arizona Coyotes: Raanta (Hill) – Ekman-Larsson (C), Demers, Chychrun, Goligoski, Oesterle, Hjalmarsson (A) – Crouse, Schmaltz, Garland – Keller, Dvorak, Pitlick – Brassard (A), Jo. Larsson, Kessel – Caggiula, Chaput, Fischer.

Rozhodčí: McIsaac, Dwyer – Gawryletz, Murray.

Diváci: Bez diváků