Vlci Žilina – Pov. Bystrica 9:1 (kon.) | Martin – Humenné 3:1 (kon.) | Spišská N. Ves – Levice 4:0 (kon.)
Topoľčany – Dubnica 2:4 (kon.)
konec
HK Martin
3:1 (1:0, 0:0, 2:1) Stav série: 2:0
HC 19 Humenné
sk Čtvrtek 11.03.2021, 18:00 • Martinské hokejové centrum • 1. liga play-off (SR) • 2. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Vyjadrenie po zápase:

  Milan Staš (tréner HC 19 Humenné): "Dnes sme odohrali oveľa lepší zápas ako včera. Po vyrovnanej prvej tretine, ktorú sme prehrali o gól, sme v nasledujúcich dvoch boli lepším tímom. Vytvorili sme si viac príležitostí. Žiaľ, športová Šťastena nám nepriala a nebolo nám zhora dané. Nedokázali sme trafiť ani len prázdnu bránku. Domácich sme v stretnutí prestrieľali. Sme sklamaní, keďže sme do stretnutia dali všetko. Séria je ešte otvorené, nie je koniec. Čakajú nás dva domáce zápasy, počas ktorých chceme sériu zdramatizovať. Vieme, kde majú Martinčania svoje slabiny a na tieto sa sústredíme. S jedným gólom sa ale vyhrávať nedá. Pri našej hre sme boli podporovaní výborným výkonom brankára Rabčana, ktorý nás viackrát podržal. Neuspeli sme ale v koncovke. Aj o tom je ale play-off, nie vždy zvíťazí lepší tím. Teraz sa už ale plne koncentrujeme na tretí zápas série. Náš kustód je už v poriadku. Komunikuje, je plný optimizmu a fandí hráčom, ktorí boli takisto radi, že sa to šťastne skončilo. Dnes odchádza spolu s nami domov."

  Miroslav Chudý (tréner HK Martin): "Dnes sme nehrali ako včera. Súperovi sme veľa dovolili, najmä pri hre s pukom. Prehrávali sme osobné súboje a nevyvarovali sme sa vylúčeniam. Už počas úvodnej tretiny získal súper herné sebavedomie. Dnes môžeme za výsledok ďakovať Bernátovi v bránke. Spokojní sme jedine s vedením 2:0 v sérii, keďže výkon nebol taký, aký by sme si boli predstavovali. Do stretnutia sme vstúpili zle. Boli sme ustráchaní, málo sebavedomí. Puky nám odskakovali. Na našej strane chýbala osobná statočnosť z čoho pramenilo jedenásť stratených pukov v jednej tretine. Súperovi sme dovolili držať puk, dopúšťali sme sa faulov a naháňali sa po klzisku. Humenné má šikovných hráčov, ktorí si vedia vytvoriť tlak. V druhej tretine sme dokázali udržať tesné vedenie. V tretej sa hokejové momenty striedali na oboch stranách. Strelili sme gól na 2:0. Opäť sme ale vyrobili chybu, po ktorej sme inkasovali kontaktný gól. Nasledoval nájazd súpera, ktorý Bernát vykryl. Dnes mu môžeme ďakovať za vedenie v sérii 2:0. Práve takéto víťazstvá majú ale dvojnásobnú cenu. Keď to ide ľahko, môžu prísť ťažké chvíle, s ktorými sa neviete vysporiadať. My sme to zvládli, z čoho môžeme čerpať. Hráčom som v kabíne povedal, aby si z neho zobrali dobré veci, ale nezabudli na zlé. Nabudúce to však nemusí vyjsť. Musíme hrať preto úplne inak. Je to play-off, v ktorom sa už ťažko niečo opravuje. Ťažký zápas, v ktorom mal súper viac príležitostí, aby ho otočil, sme ale zvládli. Máme v tíme určité šrámy po týchto stretnutiach, zajtra preto zvolíme voľnejší režim. V sobotu sa už budeme pripravovať na stretnutia vonku. Po tréningu už odchádzame na Východ. Už v prvom zápase sa pokúsime hrať lepšie ako dnes. So Špirkom počítame až počas nasledujúceho týždňa. Najbližšie dve stretnutia zostáva doma, kde bude trénovať. Samozrejme, rozhodneme sa podľa toho, ako sa bude séria vyvíjať."

  Eugen Rabčan (brankár HC 19 Humenné): "Podobné stretnutie ako včera. Pri hre piatich proti piatim je dnešný hokej mimoriadne vyrovnaný. O úspechu rozhodujú nielen presilové hry ale aj hokejové šťastie. Do Martina sme cestovali s úplne iným cieľom ako len streliť gól. Táto štatistika po dvojzápase hovorí za všetko. Frustrácia je na našej strane obrovská. Osobne som naozaj nahnevaný. Vzadu hráme celkom dobre, smerom dopredu je to ale úplne iné. Nedokážeme trafiť odkrytú bránku, využiť čo i len jednu presilovú hru. Takto sa vyhrávať nedá. Samozrejme, šťastie sme mali aj na našej strane pri nastrelenej žŕdke. Určite však musíme ako tím streliť viac než jeden gól. Súperovi potrebujeme v stretnutí odskočiť aspoň na rozdiel dvoch gólov, získať psychickú výhodu a mať navrch. V Martine sme to nedokázali. Už tretíkrát hráme power-play, pričom do desiatich sekúnd inkasujeme gól. Vôbec ho nevieme hrať. Radšej by sme mali hrať za rovnovážneho stavu. Prehráme buly, okamžite je to celé rozladené a zbabrané. V ofenzíve máme čo zlepšovať. Dúfam, že v domácom prostredí to bude iné predstavenie. Hráčom verím, takisto aj tomu, že oba zápasy vyhráme. Máme dva dni na to, aby sme sa na túto výzvu pripravili."

  Branislav Bernát (brankár HK Martin): "Na začiatku to nebolo najlepšie. Začiatky máme o niečo slabšie. Tentoraz nám ale vyšla hneď prvá presilová hra, v ktorej sme sa po úvodnej strele radovali z gólu. Boli sme teda efektívni. Potom sa nám podarilo ustáť tlak súpera, ktorý sa preniesol aj do druhého dejstva. Osobne som mal v tejto časti hry viac šťastia ako rozumu. Vo viacerých príležitostiach hráči Humenného nedokázali trafiť odkrytú bránku. Šťastie dnes stálo na našej strane. Na druhej sme takisto nedokázali premeniť viaceré šance, ktoré sme si vypracovali. Tretiu tretinu sme zvládli najlepšie. Hru sme od jej začiatku kontrolovali, strelili sme druhý gól. Po menšej chybe, ktorá by podľa vývoja mala zostať nepotrestaná, priniesla šikovný gól súpera. Na konci zápasu ma ešte trafil puk, čo napokon znamenalo aj víťazstvo. Vieme, čo hrá Humenné a ako je potrebné sa nastaviť. Je to ale o samotných hráčoch, ako tieto pokyny dokážu absorbovať. Dnes to nebolo ideálne, máme ale víťazstvo, čo je hlavné, a to proti nepríjemnému súperovi. Máme dva dni, počas ktorých si môžeme aj oddýchnuť. Už v sobotu ale cestujeme do Humenného. Volíme teda rovnaký postup ako náš súper pred týmito úvodnými stretnutiami. Budeme sa pripravovať na ťažký dvojzápas, ktorý nás čaká. Je potrebné si dávať pozor aj na konkrétnych hráčov, napríklad Velichkina, ktorý sa dnes okrem osobného trestu prezentoval aj viacerými nebezpečnými zakončeniami. Z našej strany však chcem vyzdvihnúť výkon Miloša Fafráka, ktorý bojoval ako sa patrí. Bol pri dvoch rozdielových góloch v tretej tretine, rovnako ako celá päťka od Michala Murčeka po Františka Poliačeka. Samozrejme, všetko začínalo ešte vzadu a tak chcem pochváliť aj Vencu Čížeka, ktorý dvakrát vybojoval puk, ktorý by sme inak nezískali. Viackrát zblokoval pokusy súpera počas presilových hier a určite mu vďačím za viaceré obetavé zákroky." (22:25:14)
   
  Dnešné stretnutie prinieslo výborné hokejové divadlo v ktorom Martin zvíťazil nad Humenným 3:1. Góly: 1. Kukumberg (Shepelev, Murček), 56. Poliaček (Murček, Fafrák), 60. Poliaček (Fafrák, Murček) – 57. Horvát (Borov, Krajňák).
   
  Koniec zápasu.
   
  59:26
  V bránke hostí už stojí Rabčan. Nebude sa teda už hrať bez brankára.
   
  59:25
  Igor Velichkin (HUM) inkasuje osobný 10-minútový trest za nešportové správanie.
   
  59:25
  Martin dal gól!
  Gól do prázdnej bránky. Miloš Fafrák vybojoval puk pre FRANTIŠKA POLIAČEKA, ktorý svoje sólo zakončil jediným možným spôsobom. Druhú asistenciu si pripisuje Michal Murček.
   
  59:16
  Prázdna bránka hostí. Humenné hrá power-play.
   
  59:15
  Oddychový čas hostí.
   
  58:46
  Poliaček posúva puk do stredného pásma. Ďalej sa mu to nepodarilo.
   
  58:14
  Fafrákovi sa podarilo vyviezť puk. Vítané uvoľnenie.
   
  57:48
  Šiňanský ďalší v poradí. Bernátov betón.
   
  57:28
  Valečko na Vaška. Pred domácou bránkou to horí.
   
  56:45
  Themár sa prebil obranou súpera. Strela švihom minula priestor bránky.
   
  56:20
  Humenné dáva gól! Bernát prichádza o čisté konto po prepadnutí domácej obrany. KRISTIÁN HORVÁT už len triafal prázdnu bránku po asistenciách Dominika Borova a Martina Krajňáka.
   
  55:46
  Antonov sa snaží vziať puk Solomonchakovi. Súboj v strednom pásme.
   
  55:08
  Martin dal gól!
  Miloš Fafrák na útočnej modrej nespanikáril. Všimol si Michala Murčeka, ktorý ale mal pred sebou ešte FRANTIŠKA POLIAČEKA, ktorý prepasíroval puk popod betóny brankára.
   
  54:24
  Ligas pred Fedorkom. Domáci sa bránia.
   
  53:46
  Kukumberg na Antonova. Nie je to však situácia, ktorá by zaváňala gólom.

  Daniel Modrovský

  Branky a nahrávky: 1. Kukumberg (Shepelev, Murček), 56. Poliaček (Murček, Fafrák), 60. Poliaček (Fafrák, Murček) – 57. Horvát (Borov, Krajňák)


  HK Martin: Bernát (Krasanovský) – Shepelev, Čížek – Burzík, Perrott – Dvořák, Cebák – Jurášek, Ligas – Fafrák, Murček, Poliaček – Antonov, Kukumberg, Themár – Barto, Toma, Dírer – Paulíny, Babka, Murtazin
  HC 19 Humenné: Rabčan (Spodniak) – Valečko, Kaščák – Serov, Kondratev – Woolley, Hopkovič – Markuš, Maury – Solomonchak, Šimčák, Velichkin – Vaško, Markuš, Fedorko – Borov, Krajňák, Horvát – Šiňanský, Farkaš, Stripai

  Rozhodčí: Tvrdoň, Čahoj – Crman, Ševčík, Kontšek (inštruktor)
  Martin 4 0 Humenné
  #1 Středa 10.03.2021 • 17:00
  Martin - Humenné 4:0
  #2 Čtvrtek 11.03.2021 • 18:00
  Martin - Humenné 3:1
  #3 Neděle 14.03.2021 • 17:00
  Humenné - Martin 1:2
  #4 Pondělí 15.03.2021 • 17:00
  Humenné - Martin 2:5