Minnesota – Vegas 4:3 (kon.) | Edmonton – Ottawa 7:1 (kon.) | Colorado – Arizona 2:1 (po pr.)
Anaheim – Los Angeles 1:5 (kon.) | Vancouver – Montreal 1:5 (kon.)
po s.n. (1:0)
VHK ROBE Vsetín
2:1 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0) Stav série: 1:0
HC Slovan Ústí nad Labem
Čtvrtek 11.03.2021, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • Play-off Chance ligy • Osmifinále

Vsetín urval první bod v předkola až po samostatných nájezdech, ve kterých se prosadil jediný střelec a tím byl David Březina. Dnešní utkání určitě stálo oba celky spoustu sil, ale hned zítra pokračujeme znovu, začínáme znovu v 17:30. Děkuji vám za pozornost při sledování dnešního přenosu a ze Vsetína přeji hezký večer. (20:48:24)

David BŘEZINA - 2:1

V samostatných nájezdech zvítězil tým VHK ROBE Vsetín.
    Autorem vítězné branky je DAVID BŘEZINA.

Samostatné nájezdy začínají.

Samostatné nájezdy zahájí tým HC Slovan Ústí nad Labem.

Ani 80 minut hry nám neurčilo vítězství první bitvy této série. Zpočátku prodloužení měl více ze hry Vsetín, ale Ústí se také dokázalo osmělit. Útočné akce se střídaly na obou stranách, ale byl to spíš tuhý boj o každý metr ledu. Utkání je nesmírně vyrovnané a o vítězi nakonec budou muset rozhodnout samostatné nájezdy, které započnou po krátké úpravě ledové plochy.

80:00
    Prodloužení skončilo.

79:56
    Vsetín byl blízko vítězství, ale Půček ani Babka nebyli schopní z mezikruží prostřelit obrannou zeď Ústí.

79:49
    Berger nyní šikovně přenechal kotouč Zemanovi, jenž okamžitě vypálil z voleje, také Hamalčík se teď blýskl pohotovým zákrokem.

79:08
    Ihned po vhazování se ke střele dostal Ondřej Bláha a Gába musel být při zákroku lapačkou velmi hbitý, což se mu také povedlo.

79:04
    Probíhá poslední minuta prodloužení, Gába byl nucen schovat v lapačce nahození Brože.

78:46
    Vsetín v útočném pásmu nyní nic moc nevymyslel, kotouče se ujímají obránci Ústí.

77:37
    Ústí se teď nastěhovalo před Gábu, nahození Klikorky skončilo v moci vsetínského brankáře.

77:06
    Slovan hraje v plném počtu.

76:54
    Vlach nyní zahrozil a po něm ještě Půček, nikdo z Valachů však puk nezasunul za Hamalčíka.

76:14
    Vsetínu se přesilová hra vůbec nedaří, Slovan znovu vyhodil.

75:49
    Znovu se Slovanu podařilo osvobodit.

75:22
    Střela Pechance byla sražena mimo branku, Ústí následně vyhazuje.

75:06
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Anatolij Protasenja – 2 min., podrážení).

74:53
    Zeman se individuálně vydal do útočné třetiny, ale jeho akce se rozbila o obranný val dobře organizované obrany Slovanu.

74:23
    Teď to trochu byla zase hra nahoru dolů, ale Ústí to přehnalo a píská se zakázané uvolnění.

73:31
    První formace Slovanu se nyní drží v útočném pásmu, puk však směřuje pouze podél mantinelu.

73:07
    Po delší době práce pro Gábu, ten musel čelit střele Havránka od modré čáry, na kterou měl ztížený výhled, nakonec si však vsetínský brankář poradil.

72:32
    Valaši znovu bojují o prostor proti důrazné obraně Slovanu.

71:34
    Valachy znovu sráží nepřesnost v kombinacích, toho Ústečtí okamžitě využívají a odpalují puky alespoň do středního pásma.

70:43
    Vsetín je nyní aktivnějším týmem, ale jeho kombinaci nyní narušilo postavení mimo hru.

69:45
    Gorčík mohl volit přihrávku do výhodnější pozice svým spoluhráčům, nakonec to z úhlu zkusil, ale trefil jen výstroj Hamalčíka.

69:34
    Rozhodčí vykazuje Valachy z útočného pásma pro přihrávku rukou.

68:54
    Valaši nyní mohli trestat zaváhání ústecké rozehrávky, po výzvě Vítka mohl zakončovat do prázdné branky Babka, ale puk mu přeskočil hůl. To už se dnes vsetínským hráčům stalo několikrát.

68:36
    Ústečtí jsou nyní usazeni v útočném pásmu, vsetínská obrana je v pohotovosti.

68:13
    Po přihrávce Trávníčka měl slibnou pozici Sklenář, Gába vyrazil až do ochranné sítě.

67:42
    Březina to zkusil z ostrého úhlu, ale Hamalčík měl bližší tyč dobře pokrytou.

66:44
    Od modré čáry nahazoval Hryciow a Bednář dokázal tečovat, Hamalčík teď možná ani nevěděl jak, ale dokázal puk vyrazit.

66:35
    Berger si nyní zastavil puk na střelu, Hamalčík vyrazil.

65:51
    Vala se dostal ke střele na levé straně, Gába měl ovšem luxusní výhled a bez problémů zasáhl.

65:33
    Valaši svádějí tuhé souboje o kotouč v ústeckém pásmu.

64:40
    Protasenja se nyní před Gábou dostal ke dvěma koncovkám, napodruhé se snažil uplatnit svůj důraz bekhendem, ale vsetínská obrana mu zakončení ztížila a domácí vyrazili do protiútoku.

64:14
    První formaci Vsetína se nepovedlo usadit v útočném pásmu.

63:39
    Vsetínu se podařilo rychle přenést hru a po snaze Pechance si musel na puk sáhnout i Hamalčík.

63:25
    Ke střele od modré čáry se dostal hostující Havránek, Gába byl připraven zasáhnout a bude se vhazovat po levici vsetínského brankáře.

62:55
    Ústečtí aktivně napadají vsetínskou rozehrávku, nakonec se však domácím podařilo dostat puk do středního pásma.

62:24
    Zakázané uvolnění Slovanu.

61:53
    Půček po výzvě Vlacha promáchl puk, Vsetín spěchá ke Gábovi pro puk.

61:25
    Brož si připravil střeleckou pozici a Gába musel předvést pohotový zákrok, aby střelu vyrazil.

61:12
    Úvod prodloužení je opatrný z obou stran, nikdo nechce udělat rozhodující chybu.

60:16
    Obě mužstva již hrají v plném počtu.

60:01

Základní hrací doba je minulostí a o vítězi prvního utkání předkola jasno není. Vsetínu se povedlo ve třetí třetině dosáhnout kýženého vyrovnání, když po urputných snahách o překonání organizované defenzívy Slovanu se střelou od modré čáry prosadil Lubomír Štach. Slovan se však nenechal zatlačit a uvědomil si, že musí začít hrát i směrem dopředu. K vidění tak byl svižný hokej nahoru dolů. Prodloužení v play-off se bude hrát v pěti hráčích na obou stranách a trvat bude 20 minut. Pokud se v nastaveném čase nerozhodne, budou následovat samostatné nájezdy. Začátek prodloužení je naplánován na 20:04.

60:00

59:37
    Kucharczyk šikovně uvolnil Březinu, ale tomu už nezbyl prostor na ideální koncovku.

59:11
    Hra ve čtyrech přináší hokej nahoru dolů, ale ani jeden z týmů se nedostává na dostřel branky.

58:16
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Tomáš Kudělka – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Dominik Sklenář – 2 min., hrubost).

58:16
    Po střele Grima se strhla před vsetínskou brankou mela a kapitán Kudělka dává ústeckým útočníkům jasně najevo, že nebude tolerovat nepokoje před svým brankářem.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a Slovan je v útočném pásmu.

57:36
    Zakázané uvolnění Vsetína.

57:07
    Vala prudce vypálil skrz bránícího Bartka, branku přestřelil.

56:46
    Druhá formace Valachů se nyní pere o prostor v útočném pásmu.

56:09
    Z protiútoku zahrozil Protasenja, puk skončil v ochranné síti a znovu se vhazuje před branou Vsetína.

55:47
    Gorčík se protáhl do útočného pásma po pravě straně a jeho střelu musel Hamalčík hasit vyrážečkou.

55:38
    Ústečtí jsou teď častěji na puku a po nahození Drtiny se budou moct usadit i v útočném pásmu, vhazovat se totiž bude před brankou Gáby.

54:42
    Ústí nyní vystoupilo z defenzívy a snaží se aktivně i tvořit hru, vyrovnávací branka obrazu hry prospěla.

53:35
    Ústí teď hluboko napadalo vsetínskou rozehrávku a z toho těžil Sklenář, proti jehož střele musel Gába vytáhnout pohotový zákrok lapačkou.

53:16
    Sklenář to zkusil prudkou střelou od modré čáry, Gába vyrazil betonem.

52:47
    Ústí se snaží také něco vymyslet v útočném pásmu, ale spolupráce Matějčka s Valou k ničemu nevedla.

52:17
    Vala najel s pukem do vsetínského pásma, jeho bekhend nebyl zrovna z edice nebezpečných zakončení, ale přinutil Gábu přerušit hru a Ústí získává vhazování před brankou Vsetína.

51:12
    Drtina prověřil Gábu prudkou střelou ze středního pásma, vsetínský brankář zachytil a ještě stačil rozehrát spoluhráčům.

50:33
    Vsetín nadále útočí do plně organizované ústecké obrany, Slovan nejspíš bude pokračovat v taktice vyčkávání na vsetínskou chybu.

50:07
    Bartko pálil na ústeckou branku, k teči se nabízel Půček, ale Hamalčík vyrazil.

49:56

49:44
    Březina v další útočné akci Vsetína volil střelu skrz bránícího hráče, Hamalčík včas sklepl betony.

49:09
    Na ledovou plochu nyní přicházejí pořadatelé, nejspíš se opět na ledě objevila krvavá stopa.
    49:09 Lubomír ŠTACH - 1:1

49:09
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Ústecká hradba zaznamenala první trhlinu! Po vyhraném vhazování se o ní postaral přesnou střelou od modré čáry obránce LUBOMÍR ŠTACH. Asistence:

49:06
    Bartko nasměřoval puk na teč Bergerovi, Hamalčík pohotově reagoval a nadále drží stoprocentní úspěšnost.

48:27
    Nyní se Vsetínu daří držet s pukem v útočném pásmu, ovšem ke střele se domácí nedostávají.

47:29
    Valaši stále útočí do plných, cesta přes obranný val Slovanu zdá se býti pro vsetínské hokejisty velkým oříškem.

47:10
    Kucharczyk se opřel do puku na modré čáře, Hamalčík však neměl zacloněný výhled a bez starostí zasáhl. Následuje komerční přestávka.

46:35
    Bednářův průnik k usazení Valachů v útočném pásmu nevedl, obrana Ústí okamžitě odráží vsetínskou snahu.

45:58
    Hra se nyní hodně kouskuje a děje se tak před brankou Vsetína, což určitě Slovanu vyhovuje.

45:36
    Ondřej Bláha po delší době prověřil pozornost vsetínského brankáře Gáby, ten si s jeho střelou z levé strany bez problémů poradil.

45:24
    Rozhodčí nejprve signalizoval vyloučení pro ústeckého Vrdlovce, ale po poradě je trest nakonec odvolán.

45:24
    Vsetínu se nyní podařilo sevřít Slovan v obranném pásmu, Štachova střela však na branku neprošla.

44:52
    Babkova střela od modré čáry skončila nad brankou Ústí, nepřesnost ve hře Vsetína nadále pokračuje.

44:05
    Březina se protáhl po levém křídle do útočného pásma, přihrávkou našel Gorčíka, ale jeho bekhend na branku Slovanu nezamířil.

43:32
    Valachům se nyní nedaří přejít přes střední pásmo.

43:07
    Ústí znovu předvádí urputnou defenzívu, Berger teď nevěděl kudy přihrát, když se k němu sjeli hned tři bránící hráči Slovanu.

42:36
    Hořanský sebevědomě najel do útočného pásma, ale jeho střelu zablokoval Trávníček, Ústí znovu odehrává kotouč mimo své obranné pásmo.

42:13
    Hryciowovi střela vůbec nesedla, odražený puk však nedokázala ústecká obrana odehrát a ke střele se ještě dostal Půček, trefil však pouze připraveného Hamalčíka, jenž ukryl puk v lapačce.

41:24
    Protasenja se dostal k zakončení zpoza branky, snažil se stůj co stůj propasírovat puk za Gábův beton, ovšem vsetínský brankář se dostatečně zapřel.

41:04

40:43
    Pechanec posílal puk na teč Bergerovi, puk zamířil mimo.

40:19
    Valaši se vlastní vinou připravili o útočné pásmo, Bartko spěchá pro puk.

40:02
    Vsetín úspěšný na buly a může pokračovat v početní výhodě.

40:01

Druhá třetina změnu ve skóre nepřinesla, byť měl Vsetín jedinečnou příležitost ke srovnání v přesilové hře 5 na 3, ale ani 55 vteřin dvojnásobné početní výhody mu nestačilo. Ústí si plnilo na výbornou defenzivní úkoly a neváhalo i v případě nutnosti kouskovat hru zakázanými uvolněními. Valachům chybí ve hře více přesnosti, na jejich holích je patrná nervozita a ani střelecké pokusy z hokejek domácích hráčů nedělají brankáři Hamalčíkovi příliš vrásky na čele. Je jasně, že Vsetín bude muset ve třetí třetině zařadit ještě na vyšší rychlostní stupeň. Od Slovanu se dá očekávat nadále urputná obrana, tato taktika se zatím Severočechům vyplácí, ale třetí třetinu zahájí v oslabení, které bude trvat ještě jednu minuty a čtyři vteřiny, stane se tak v 19:12.

40:00

39:52
    Slovan vyhazuje.

39:49
    Půček vypálil z pravého kruhu, o dorážku ještě usiloval Bednář, ale Hamalčík znovu úspěšně zlikvidoval vsetínské pokusy.

39:04
    Navíc je třeba z ledu odstranit i krvavou stopu po nešťastném zásahu vsetínského hráče brusli do obličeje Matějčka, vsetínský hráč v pádu nemohl tušit o ústeckém hráči a ten utrpěl nešťastné zranění.

39:04
    Trenér Mach si nechal přivolat hlavního rozhodčího k vysvětlení, hra se tak nyní natahuje.

39:04
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Kale Costa – 2 min., podrážení).

38:48
    Hamalčík se natáhl po odraženém puku, ke kterému se dostával Berger, vhazování se bude opakovat.

38:38
    Hostům nyní prochází zdržování hry, rozhodčí k trestům nesahají, Ústí získalo dobrou minutu oddechu navíc.

38:38
    Píská se další z mnoha zakázaných uvolnění ze strany Ústí.

38:16
    Zeman se dobře orientoval v předbrankovém prostoru a nabruslil si do slibné střelecké pozice, znovu však trefil jen připraveného Hamalčíka.

37:29
    Půčkova střela z levé strany byla znovu pouze reklamní, Hamalčík zatím nemá se vsetínskými útočníky příliš těžkou práci.

36:36
    Gorčík vystihl rozehrávku Ústí a připravil tutovou příležitost Březinovi, ten však ve vyložené pozici trefil pouze připraveného brankáře Hamalčíka.

36:05
    Vsetínská snaha o útok končí přerušením rozhodčího pro přihrávku rukou.

35:07
    Vsetín si zatím s Ústím neví rady, střely jeho hráčů jsou pro Hamalčíka až příliš jednoduché, Valachům chybí nápad, jak se proti organizované defenzívě Slovanu prosadit.

33:39
    První formace Ústí nyní rychle přenesla hru před Gábu, kde střílel od modré čáry ústecký obránce, Gába puk pokryl.

33:20
    David Vala byl zasažen pukem do obličeje a nyní se okamžitě odebral na střídačku. Doufejme, že bude ústecký obránce v pořádku.

33:11
    Gorčíkovu střelu neměl Hamalčík úplně pod kontrolou, rozhodčí však hru přerušili ještě dřív, než si ústecký brankář uvědomil, kde se puk nachází. Vhazuje se před brankou Slovanu.

32:40
    Ústí další nápor Vsetína odmítá a okamžitě kotouče odpaluje mimo obranné pásmo.

32:03
    Po delší době si na puk sáhl brankář Gába, vhazovat se bude po delší době před brankou Vsetína jen co skončí komerční přestávka.

31:29
    Zeman to zkusil prudkou střelou skrz bránícího hráče, Hamalčík byl připraven zasahovat a poradil si i s následným pokusem Hryciowa.

30:49
    Zakázané uvolnění Ústí vrací hru před Hamalčíka.

29:52
    Ústí má nejhorší za sebou a hraje v plném počtu.

29:49
    Bartko vyzval ke střele na pravém kruhu Pechance, jeho projektil Hamalčík vyrazil a vsetínský střelec se neprosadil ani napodruhé.

29:19
    Slovanu se podařilo vyhodit.

29:06
    Neujaly se ani střely Štacha a Bednáře, Hamalčík je dnes zatím stoprocentní.

28:51
    Valachy dnes puk vůbec neposlouchá, vázne jim přesnost přihrávek i zpracování, mezitím je Ústí už ve čtyrech.

28:24
    Ústí vyhazuje, Vsetín v přesilovce 5 na 3 zatím nic nepředvedl.

27:52
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jan Grim – 2 min., podrážení).

27:45
    Vlach se ocitl v přečíslení s Bergerem, ten však jeho přihrávku nezpracoval.

27:15
    Valaši nemají puk pod kontrolou a Bláhovi se daří sbírat cenné vteřinky.

27:04

26:47
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Karel Klikorka – 2 min., podrážení).

26:46
    Vsetín hraje v plném počtu.

26:39
    Střelu Klikorky Gába vyrazil a Kudělka napodruhé vyhodil.

25:17
    Hořanskému se podařilo znovu osvobodit domácí tým.

24:57
    Vsetín se osvobozuje.

24:46
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Lubomír Štach – 2 min., nedovolené bránění).

24:25
    Další zakázané uvolnění Slovanu.

23:45
    Havránek si nyní počkal na útočné modré na spoluhráče Martina Bláhu, kterému nabil na volej, slibný pokus ústeckého útočníka byl zablokován vsetínskou obranou.

23:27
    Zakázané uvolnění stěhuje hru zpět před Hamalčíka.

23:13
    Grim nyní pozlobil vsetínskou obranu, ale ta mu nepřipustila vypracovat zakončení, hru pak přenesl Bednář a jeho nahození byl Hamalčík nucen podržet.

22:30
    Hořanský zpoza branky uvolnil Smetanu, tomu však puk přeskočil hokejku, Valachy tyhle nepřesnosti hodně srážejí.

21:51
    Ústí urputně brání, Vsetínští nedostávají příliš prostoru v útočném pásmu.

20:33
    Pechanec postupoval do přečíslení s Gorčíkem, tomu však puk přeskočil hokejku a ze slibné vsetínské akce nic nebylo.

20:01

První třetina dle očekávání přinesla urputný hokej, který zpočátku doprovázely nepřesnosti na obou stranách. Slovan měl k dispozici první přesilovou hru v utkání, kde Jiří Drtina orazítkoval tyč vsetínské branky. Valaši měli ideální příležitost k otevření skóre po faulu Protasenji, ale Roman Vlach trestné střílení nevyužil a nepotrestána zůstala i následná přesilová hra Vsetína. Když už se zdálo, že první třetina skončí bez branek, dokázalo se Ústí prosadit, po dobré práci Trávníčka zamířil přesně Jiří Severa a poslal Severočechy do vedení. Jak se Vsetín vypořádá s brankou do šatny? Druhá třetina odstartuje na Lapači v 18:18.

20:00
    19:58 Jiří SEVERA - 0:1

19:58
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Slovan dvě vteřiny před koncem první třetiny otevírá skóre! Trávníček v rohu pásma obral o puk Ondračku a předložil jej do předbrankového prostoru JIŘÍMU SEVEROVI, jenž prostřelil Gábu. Asistence: Michal Trávníček.

19:53
    Ještě se píská zakázané uvolnění Vsetína.

19:29
    Zeman nahazoval puk na Hamalčíkovu branku, kde clonil Vítek, kotouč však pouze proletěl mimo branku Slovanu.

18:53
    Momentálně má hra rychlý spád, útočné akce se střídají na obou stranách, ale pokusy o střelecké zakončení skončí spíš mimo branku, a tak brankáři moc práce nemají.

17:56
    Nyní se podařilo Ústí nastěhovat do útočného pásma, kde se snaží kombinovat.

17:05
    Valaši jsou aktivnějším týmem, ovšem akce Březiny s Bergerem byla překombinovaná, a ústečtí obránci okamžitě odehráli puk alespoň do středního pásma.

16:01
    Nyní si oba borci role vyměnili, ale ani Hořanskému se z voleje nepodařilo Hamalčíka prostřelit. Tohle bylo velmi povedené střídání vsetínské třetí formace.

15:40
    Hořanský zpoza branky našel před brankou osamoceného Vítka, ten se snažil okamžitě puk usměrnit za Hamalčíka, ale branku minul!

14:45

14:25
    Po střele Bednáře se odkrytá branka zjevila před Půčkem, vsetínskému útočníkovi však puk přeskočil hokejku, a Ústí tak mělo štěstí.

14:04
    Pechanec si nabruslil do ideální střelecké pozice na pravém kruhu, ale trefil pouze připraveného Hamalčíka.

13:36
    Slovanu se podařilo díky Matějčkovi vyhodit.

13:20
    Bartkovo nahození končí v ochranné síti, vhazovat se bude před Hamalčíkem.

12:45
    Roman Vlach v trestném střílení volil střelecké zakončení, ale Hamalčíkovu branku přestřelil!

12:45
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Anatolij Protasenja – 2 min., držení).

12:44
    Roman Vlach byl v samostatném úniku nedovoleně zastaven Protasenjou, bylo nařízeno trestné střílení!

12:34

12:12
    Znovu se Valachům podařilo vyhodit, tentokrát zásluhou Hořanského.

11:49
    Vsetín vyhazuje.

11:40
    Jiří Drtina napálil od modré čáry tyč vsetínské branky!

11:19
    Trávníček poslal puk před branku, kde zakončoval Tůma, na poslední chvíli byla jeho koncovka zablokována.

10:35
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Roman Vlach – 2 min., podrážení).

10:06
    Smetanovo nahození ve snaze urychlit hru pro Pechance nebylo zrovna povedené, píská se další icing na straně Vsetína.

09:27
    Slovan v ofsajdu, jsme svědky první slovní přestřelky mezi Bednářem a Vrdlovcem.

08:57
    Úmysl Kudělky vyslat na pravém křídle Bergra přišel vniveč, rozhodčí píská zakázané uvolnění.

08:30
    Znovu to Vsetínu nejde přes střední pásmo, nyní se navíc do hry domácích přimotal i rozhodčí.

07:32
    Klikorkova střela od modré čáry byla sražena mimo, Ústečtí však nadále drží puk v útočném pásmu.

07:11
    Nyní způsobil před ústeckou brankou chvíle vzruchu Vlach, když se dostávala skrz obranný val hostů, ale na ideální zakončení mu už nezbyl čas. Hamalčík dostal puk pod kontrolu a bude se vhazovat po jeho pravici.

06:52
    Znovu se Vsetín musel s pukem vrátit do obranné třetiny, zatím to Valachům příliš nelepí.

06:04
    Vsetínskou hru nyní doprovází nepřesnosti, domácím se nedaří přechod přes střední pásmo, které mají hráči Slovanu dobře pokryté.

04:51
    Sklenář posla puk na najíždějícího Klikorku, ten si sjel až k levému kruhu a vypálil, Gába musel pohotově vyrazit betonem.

03:48
    Po střele Ondřeje Bláhy byl Gába chvíli dezorientovaný, naštěstí nikdo z Ústeckých nebyl schopný toho využít a vsetínská obrana dokázala hru otočit.

03:10
    Hned po Bartkovi se ke střele dostal Březina, ale i jeho střelu dokázal Hamalčík pokrýt a hra je přerušena.

03:01
    Pechanec nabil zpoza branky do slibné palebné pozice Bartkovi, jeho střelu z voleje Hamalčík dokázal zlikvidovat. To byla první vážnější příležitost v dnešním utkání.

02:23
    Ústecká obrana zatím velmi dobře odráží vsetínské pokusy o usazení se v útočném pásmu.

01:54

01:37
    Hra je zatím plná nepřesností, oba brankáři jsou doposud bez práce.

00:34
    První vsetínská snaha o útok přišla vniveč, Ústí kontroluje puk za vlastní brankou a chystá se k rozehrávce.

00:02
    Předkolo play-off bylo zahájeno, Vsetín úspěšnější na úvodním vhazování.

00:01

VHK ROBE Vsetín: Gába (Málek) – Ondračka, Smetana, Hryciow, Bartko, Kudělka (C), Štach (A), Š. Jenáček – Březina, Pechanec, Gorčík – Babka, R. Vlach, R. Půček – Hořanský, Kucharczyk (A), Vítek – L. Bednář, A. Zeman, Berger.

HC Slovan Ústí nad Labem: Hamalčík (Haas) – Š. Havránek, J. Drtina (A), Klikorka, Vladimír Brož, Vacík, Vala, M. Voženílek – Severa, Vrdlovec, Trávníček (C) – Tůma (A), Matějček, O. Bláha – Grim, Protasenja, D. Sklenář – Jouza, Costa, M. Bláha.

Rozhodčí: Koziol, Cabák – Hanzlík, Hranoš.

VSETÍN vs. ÚSTÍ NAD LABEM

1. PŘEDKOLO

Hezký den ze Vsetína. Dnešním dnem v Chance lize odstartuje vyřazovací část. Na čtyřech stadionech bude zahájeno předkolo play-off. Vsetín jde do předkola z nejlepší možné 5. pozice proti Ústí nad Labem, které si účast ve vyřazovacích bojích vybojovalo až v závěru základní části. Slovan splnil cíl, který si stanovil před sezonou a po čtyrech letech se těší na boje o všechno. Vsetín vstupuje do série jako favorit, nicméně letošní vzájemné zápasy přinesly vyrovnané bitvy. Kdo učiní první potřebný krok směrem k postupu do čtvrtfinále?

Vzájemné zápasy v sezoně 2020/2021:

15. kolo 5.12.2020 Ústí nad Labem – Vsetín 3:2p

32. kolo 3.3.2021 Vsetín – Ústí nad Labem

Oba zápasy byly velmi vyrovnané. Na ledě v Ústí nad Labem se Vsetín ujal vedení, ale domácí bojovníci skóre otočili. Valachům se však podařilo srovnat, ale i přes drtivou střeleckou převahu skóre neotočili a Slovan bral v prodloužení bonusový bod navíc. Odveta na Lapači je čerstvá, odehrála se 3. března. Vsetín toužil po bodech kvůli celkovému umístění po základní části, Severočeši pak přijeli bojovat o dvanáctku. Zápas byl tuhým bojem, který nakonec rozhodla jediná branka z hole Jana Bergera. Dá se očekávat, že právě tento obraz hry bude platit i v zápasech předkola, na čemž se ostatně shodli i trenér Jan Srdínko s obráncem Janem Bartkem.

VHK ROBE Vsetín:

Vsetín v závěru základní části předvedl parádní formu, měl stabilní výkonnost, zapracoval na efektivitě střelby a mohl se opřít o skvělé výkony brankářů. Z posledních deseti zápasů prohráli Vsetínští pouze dvakrát, když nestačili v odvetě pražské Slavii a poté těsně prohráli na ledě neoblíbeného Frýdku-Místku. Jinak ovšem Vsetín šlapal, znovu učinil z Lapače nedobytné prostředí, kde v základní části dokázali zvítězit pouze tři soupeři.

Vsetín má velkou sílu v brankovišti. Výkonnost Davida Gáby v průběhu základní části rostla a zastavila se až na skvělé procentuální úspěšnosti zákroků 92,20 procent a tuto statistickou disciplínu vsetínský strážce svatyně mezi brankáři Chance ligy dokonce ovládl. Dobré výkony zaznamenal také osmnáctiletý Jakub Málek, jeho první sezona mezi muži mu přinesla spoustu nových zkušeností, zachytal si proti Jaromíru Jágrovi, několikrát měl i blízko k čistému kontu, které se mu nakonec podařilo vychytat právě v nedávné konfrontaci s Ústím nad Labem. Vsetínský brankářský tandem nakonec obsadil 3. místo v Chance lize, když společně zlikvidoval 91,50 procent střel soupeřů.

Kanadské bodování Vsetína nakonec ovládl Antonín Pechanec (7+25), v živé paměti je určitě jeho povedené utkání se Sokolovem, kdy asistoval hned u čtyř branek. Druhé místo obsadil obránce Jan Bartko, kterému se podařilo na Lapači dobře aklimatizovat, což dokazuje jeho bodový příspěvek (6+22). Králem střelců se za základní část stal Sebastian Gorčík (12+15). Velmi dobře si počínal i David Březina, byť musel kvůli zranění vynechat řadu zápasů, nakonec ve 22 střetnutích zaznamenal 21 kanadských bodů. Ve Vsetíně se zalíbilo také lednové posile Janu Bergerovi za deset odehraných zápasů si připsal stejný počet kanadských bodů. Do play-off by měly být platné zkušenosti Radima Kucharczyka či Romana Vlacha.

HC Slovan Ústí nad Labem:

Pro ústecký hokej se jedná o velký úspěch. Klub se do play-off podívá po dlouhých čtyrech letech. Slovanu se vyplatila sázka zkušené posily. Michal Trávníček ovládl týmové kanadské bodování a hlavní trenér Miroslav Mach bude určitě na jeho bohaté zkušenosti sázet i v sérii předkola. Defenzivní řady měl na povel Jiří Drtina, ten prostředí Lapače velmi dobře zná, vždyť na Valašsku působil ještě v loňské sezoně.

Ústí si účast v předkole definitivně vybojovalo minulou sobotu, když na domácím ledě v přímém souboji o 12. místo porazilo Havířov, Slovan přitom na Slezany ztrácel už dvě branky, ale nakonec skóre fantasticky otočil, když v 60. minutě rozhodl Daniel Vrdlovec, také on platil v základní části mezi týmové opory a určitě by měl být tahounem i pro play-off, mimochodem na Lapači působil v mládežnických letech.

Krom již zmíněných borců se letošní sezona povedla i útočníkovi Jiřímu Severovi (9+16), mezi mladými dravci se prosazoval Martin Tůma (9+9) a rozruch na brankovišti by mohl budit i Anatolij Protasenja, který také působil ještě nedávno v dresu Vsetína.

Brankoviště Ústí by měl střežit Petr Hamalčík, dvacetiletý brankář si v základní části vychytal úspěšnost zákroků na úrovni 91,23 procent, průměrně pak inkasoval 2,7 branek na zápas.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 50. Štach (A. Zeman), rozh. náj. Březina – 20. Severa (Trávníček)