Čtvrtek 11.03.2021, 15:00 • Ufa Arena, Ufa • Play-off KHL • Osmifinále

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek čtvrtečního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou. (17:27:26)

Československá stopa v utkání

Tomáš Hyka (CLJ) – 0+0, 3 střely, čas na ledě 19:35
    Lukáš Sedlák (CLJ) – 0+0, 5 střel, čas na ledě 18:14

Střely na branku: 21 – 36

Už to vypadalo, že duel půjde do prodloužení, ale jednadvacet vteřin před vypršením třetí třetiny bylo pro Ufu nařízeno trestné střílení, které proměnil Markus Granlund a později se ukázalo, že to byla branka vítězná. Ufa se tak raduje z postupu dále, pro hosty z Čeljabinsku naopak sezóna právě skončila.

59:55
    Domácí příznivci už odpočítávají poslední vteřiny třetí třetiny a pomalu začínají slavit postup dále.
    59:41 Markus GRANLUND - 3:2

59:41
    Ufa právě vstřelila branku!
    K exekuci trestného střílení se postavil MARKUS GRANLUND, který se pomalejším tempem rozjel směrem k Fedotovovi a poté zasunul kotouč mezi jeho betony a ten skončil za zády hostujícího brankáře. Domácí tak zřejmě odmítli nastavenou hrací dobu – 3:2.

59:41
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Ivan Fedotov – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).

59:41
    Trestné střílení pro Ufu. Fedotov úmyslně posunul klec v akci domácích a ti mají šanci rozhodnout!

59:39
    Hartikainenova střela končí mimo tři tyče a po dalším zákroku hostujícího brankáře je hra přerušena.

58:56
    Před hostující brankou byla chvíli mela, ale nakonec tlak soupeře Čeljabinsk ustál a snaží se získat puk na svou stranu, aby ještě mohl zaútočit.

58:39
    Oba celky se už příliš nikam neženou, nikdo nechce udělat chybu. Zdá se, že pátý duel míří do nekonečného prodloužení.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:14
    Danil Baškirov se protáhl na pravé straně, ale jeho zakončení šlo jen vedle soupeřovy branky. Hned na to míří do rychlého protiútoku hráči Čeljabinsku.

55:58
    Od vlastní branky jdou do další akce hráči Salavatu a pokusí se ohrozit soupeřovu klec. Rádi by strhli opět vedení na svou stranu.

54:58
    Markus Granlund zblízka zakončoval před Fedotovem, hostující brankář však zakročil a hned rozehrál puk směrem dopředu. Útočit tak jde Čeljabinsk.

54:36
    Ufa je v plném počtu.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 10. Hartikainen (Larsen, Kadějkin), 26. Manninen (M. Granlund, Kadějkin), 60. M. Granlund (TS) – 33. Polygalov (Pilut, Kravcov), 51. Avcin (D. Bodrov, Kalinin)

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Tarasov) – Panin (C), Larsen, Koledov, Naumenkov, J. Birjukov, Alexejev, Lisovec – M. Granlund, Manninen, Hartikainen (A) – Platt, V. Žarkov (A), Kadějkin – Kugryšev, Amirov, Chochrjakov – Gimatov, Soloduchin, Baškirov – Kartajev.
    Traktor Čeljabinsk: Fedotov (Will) – Pilut, Manuchov, Jevenko, Bailen (A), D. Bodrov, Karpuchin, Tělegin – Byvalcev, Kalinin (C), Åberg – Sedlák (A), Osnovin, Hyka – Polygalov, Avcin, Kravcov – Tridčikov, Gorjunov-Rolgizer, Šolochov – D. Iljin.

Rozhodčí: Oskirko, Sidorenko – Novikov, Šalagin