Boston – NY Rangers 4:0 (kon.) | Buffalo – Pittsburgh 2:5 (kon.) | Philadelphia – Washington 3:5 (kon.)
Toronto – Winnipeg 4:3 (po pr.) | Carolina – Nashville 5:1 (kon.) | Columbus – Florida 4:5 (po pr.)
NY Islanders – New Jersey 5:3 (kon.) | Detroit – Tampa 6:4 (kon.) | Dallas – Chicago 2:4 (kon.)
Calgary – Montreal 2:1 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
4:2 (0:2, 1:0, 3:0) Stav série: 2:0
LHK Jestřábi Prostějov
Pátek 12.03.2021, 17:30 • RT TORAX ARENA • Play-off Chance ligy • Osmifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vítam Vás všechny při sledování textového online přenosu z druhého zápasu předkola playoff Chance ligy, v jehož rámci se znovu utkají týmy HC RT TORAX Poruba 2011 a LHK Jestřábi Prostějov.Včera byli diváci, žel bohu pouze u online přenosu či na Hokejka TV, svědky opravdu nervy drásající bitvy. V té, i přes herní převahu hostů, dlouho vedli hostující Jestřábi 0:1 a vypadalo to, že by tímto výsledkem mohl zápas i skončit. Potom ale pár minut před koncem dokázali Ostravané srovnat a poslat zápas do prodloužení. V tom naonec po necelých dvou a půl minutách zápas ukončil domácí Michal Hotěk.

Prostějovští tak budou mít v tomto zápase porubským hokejistům co vracet, což může být předzvěstí další skvělé a vypjaté podívané.

Úvodní buly tohoto zápasu bude vhozeno v pátek 12. března 2021 od 17:30 a hrát se bude, tak jako včera, v porubské RT TORAX ARENĚ. Vzhledem ke špatné epidemiologické situaci nebude možná přímá účast fanoušků na tribunách. Kromě tohoto textového přenosu tak budete moci tento zápas sledovat na výše zmíněné Hokejka TV.

Hezký podvečer z RT TORAX ARENY!

Vítám Vás u sledování druhého osmifinále mezi Porubou a Prostějovem. Včerejší utkání bylo velké drama. O vítězi rozhodovalo až prodloužení a spokojenější po 63 minutách hry byli domácí.

Dnešní mač bude jistě neméně atraktivní a energický.

HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs (Foltán) – Teper, Žovinec, Szathmáry, Kozák (C), T. Voráček, Urbanec, Slavík – Sikora (A), Hudeček, Endál (A) – Korkiakoski, T. Jáchym, Stloukal – Hotěk, Toman, Kanko – Špaček, Raška I, Pořízek.

LHK Jestřábi Prostějov: Bláha (Wolf) – Hrdinka, Piegl, Drtil, P. Krejčí, Matyáš, Staněk, Hefka – Mrázek, Bartoš (A), Hrníčko – Motloch, Chlán, Gago – M. Novák, T. Kaut (C), T. Jandus – Vachutka, Janeček, Antoníček.

Rozhodčí: Vrba, Šudoma – Novák, Bartek.

Do začátku zápasu zbývá půlminuta Hala potemněla a na modrých čarách se už za zvuků Nohavicovy Ostravy řadí hráči obou mužstev.

Světla svítí, jdeme na to!

00:01

00:33
    První střelu zápasu vyslal na Bláhu Marek Sikora.

01:12
    Porubští se i nadále tlačí dopředu. Jestřábí obrana zatím odolává.

02:17
    Kaut se pokoušel přihrát před branku volnému Novákovi. Jeho přihrávka ovšem nepatřila mezi nejpřesnější.

04:07
    Hrníčkův pokus o skórování se odrazil od hokejky jednoho z obránců do rohu.

05:33
    Hraje se poměrně dlouho bez přerušení. Ani jedna ze stran se však nedokáže dostat kpořádnému zakončení.

05:58
    Hotěk a po něm ani Toman! Porubští teď promarnili své dvě velké šance na skórování!

06:44
    Po Antoníčkově dělovce z levého kruhu chvíli Muštukovs nevěděl, kde má puk. Naštěstí pro něj ale zatím porubská obrana funguje kvalitně.

07:48
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Hosté si, tak jako včera, připisují první branku zápasu. Otu se postaral po dobré Bartošově přihrávce PETR MRÁZEK, který Muštukovse překonal střelou mezi betony. Asistence: David Bartoš a Dominik Hrníčko.
    07:48 Petr MRÁZEK - 0:1

08:53
    Domácí tým se prezentuje icingem. Buly po Muštukovsově pravici.

09:27
    Oprava vyraženého plexiskla teď průběh první třetiny poněkud prodlouží.

Po ledové ploše krouží jak hráči obou týmů, tak už i rolba. Doufejme, že oprava nebude trvat tak dlouho, jako předevčírem na stadionu v Plzni.

Práce ale pokračují poměrně rychle. Vypadá to tedy, že by se už brzy mohlo pokračovat ve hře.

Tak nakonec ani ne deset minut! Show může pokračovat.

09:27
    Buly po pravici Muštukovse.

10:22
    Postup Poruby vpřed zastavil odpískaný ofsajd.

10:31
    A stejné provinění jsme teď mohli vidět i na straně druhé.

11:30
    Voráček obkroužil celou Bláhovu branku a zkusil zakončil k tyči. Prostějovský gólman byl ale dobře připraven.

11:43
    Urbancova střela končí na horní střeše jestřábí klece.

13:30
    Signalizována výhodapro hosty, kteří už více než minutu krouží s pukem po ledě.

13:57
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Adam Raška I – 2 min., vysoká hůl).

14:26
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Radim Toman – 2 min., hákování).

14:26
    Porubské teď čekají horké chvilky ve formě minuty a půl hry ve třech

14:51
    Mrázek se snažil zakončovat do odkryté branky. Trefil ale jen boční síť.

15:22
    Jestřábi využívají dlouhé dvojnásobné výhody a navyšují své vedení. TOMÁŠ DRTIL se napřáhl od modré a bombou pod horní tyč nedal Muštukovsovi šanci. Asistence: David Bartoš a Petr Mrázek.
    15:22 Tomáš DRTIL - 0:2

16:46
    A další velice dobrý pokus Drtila! Tentokrát puk končí ve výstroji porubského gólmana

17:20
    Z pravého kruhu to zkoušel Endál. Puk ale k Bláhovi nakonec ani nedoletěl. Byl totiž jedním z obránců ztečován do rohu.

18:59
    Ve skrumáži před Bláhou se nejlépe zorientoval jeden z hostujících obránců, který puk odpálil mimo pásmo.

20:00

V první třetině jsme viděli poměrně zajímavý hokej, ve kterém sice trochu překvapivě, ale nutno říct že po zásluze, vedou hosté dvougólovým rozdílem. O jejich přesné zásahy se postarali Petr Mrázek a Tomáš Drtil. Ten dokázal využít přesilovku pěti proti třem.

Za 10 minut nám začne třetina druhá, ve které se určitě budou chtít prosadit také domácí, kteří jsou v tomto zápase favority. Bude to ještě boj, tak nikam nechoďte a zůstaňte s námi!

Další třetina začne přibližně v 18:26.

20:01

20:47
    Porubští se při své krkolomné cestě vpřed provinili ofsajdem.

21:06
    Jáchym špatnou přihrávkou zastavil rodící se akci Ostravanů.

21:53
    Poruba se snaží o vytvoření tlaku. To se jim zatím ale ani zdaleka nedaří.

22:16
    Odpískaná přihrávka rukou u jednoho z hostů. Vhazovat se bude po Bláhově pravici.

22:27
    Teperova střela zpoza levého kruhu Ondřeji Bláhovi příliš vrásek nenadělala.

22:33
    Kozákova rána byla sražena do rohu. Tlak Poruby zatím trvá.

23:19
    Tlak sice trvá, ale ke kloudnému zakončení se zatím porubští hokejisté nepropracovali.

23:46
    Puk na prostějovské střídačce. Buly ve středním pásmu.

24:03
    A další Teperova zblokovaná střela.

24:34
    Zakázané uvolnění hostů. Hra se tak znovu vrací před Bláhu.

25:12
    Ofsajd domácího týmu. Poruba tak znovu přichází o možnost operovat v pásmu.

25:36
    Mrázkova střela z pravého kruhu. Puk si našel cestu pouze do Muštukovsovy hrudi.

26:23
    A další ofsajd Poruby. Kolikátý už dnes?

Následuje komerční přestávka.

26:42
    Urbanec špatně zpracoval puk a Poruba tak přichází o útočné pásmo.

27:15
    Žovinec byl ve velké šanci! Jeho střelu však znovu zablokoval jeden z z členů obětavé hostující obrany.

27:47
    Piegl skončil při podpoře útoku hostů v porubské kleci. Hra je přerušena.

28:26
    Puk po Motlochově střele míří vysoko nad porubskou branku.

28:58
    Endál zachytil puk ve středním pásmu, najel si na střelu a vypálil. Pro Bláhu ale tento pokus příliš starostí nevytvořil.

29:18
    Staněk to na druhé straně zkoušel z pravého kruhu. Muštukovs připravený.

29:25
    Icing Porubských. Buly po levici Muštukovse.

29:44
    Porubským se nyní nedaří se založením útoku.

30:41
    Poruba právě vstřelila branku!
    Tak Poruba se přece jen prosazuje! Po Pořízkově přihrávce zpoza branky se v tlačenici nejlépe zorientoval JAN HUDEČEK a střelou z první propálil bezmocného Bláhu. Asistence: Radek Pořízek.
    30:41 Jan HUDEČEK - 1:2

31:49
    Puk v ochranné síti za prostějovskou brankou. Vhazování před Bláhou.

32:57
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Petr Mrázek – 2 min., hákování).

33:27
    Žovincova střela zleva byla zblokována. Hosté se osvobodili.

34:16
    Podobně dopadla i střela Korkiakoskiho z druhé strany.

34:57

35:12
    Mrázek to chvíli po návratu z trestné lavice zkoušel střelou z levého kruhu. Muštukovs byl připraven.

35:54
    Muštukovs před najíždějícím Jandusem puk raději skryl pod svou lapačku.

36:23
    Žovincovo nahození od modré čáry příliš nadějí na úspěch nemělo.

37:38
    Po zakázaném uvolnění se hra znovu stěhuje před Bláhu. Vhazovat se bude po jeho levici.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:37
    Porubští se ještě ze všech sil snaží o nějakou poslední útočnou akci, což se jim ale absolutně nedaří.

40:00

V druhé třetině jsme byli svědky zlepšené porubské hry a také jejich snížení. To proběhlo díky přesné a pohotové střele Jana Hudečka.

Před třetí částí je tak hra ještě otevřená a vše nasvědčuje tomu, že by to mohl být tuhý boj až do posledních vteřin.

Nezapomeňte se tedy ke svým obrazovkám znovu vrátit zpět okolo 19:16.

Další třetina začne přibližně v 19:16.

Hráči obou mužstev už krouží po ledové ploše, za pár okamžiků jdeme na to!

40:01

40:19
    Prostějovský gólman vyhodil puk přes všechny čáry. Hra se tak k němu znovu vrací.

40:54
    Icing i na druhé straně. Buly po levici Muštukovse.

41:09
    Ofsajd hostů byl rozhodčími vyhodnocen jako úmyslný. Buly znovu před Bláhou.

41:33
    A další ofsajd hostů.

41:51
    Žovincova rána končí v Bláhově lapačce. Vhazování po pravici prostějovského gólmana.

42:34
    Toman se prodíral s pukem až před Bláhu. Nakonec byl ale jestřábí obranou přemožen.

44:09
    Kozák to zkoušel ranou od modré. Bláha však jeho pokus dobře viděl a z celé situace vyšel jako vítěz.

44:18
    Icing Jestřábů.

44:32
    Jáchym se prodral s pukem až před Bláhu. Proti přesile hostující obrany se ale nakonec prosadit nedokázal.

45:25
    Puk na porubské střídačce. Buly ve středním pásmu.

45:58
    Domácí gólman teď měl co dělat s lehkým nahozením na jeho branku. Nakonec si ale s celou situací poradil.

47:49
    Porubský tak v pásmu vyústil v ne příliš povedenou Kozákovu střelu, po níž následuje komerční přestávka.

47:56
    Puk po Voráčkově střele zamířil pouze do lapačky Ondřeje Bláhy.

48:21
    Toman dojel puk nahozený do zadního mantinelu a pokusil se jej tečovat z první za Bláhova záda. Prostějovský gólman ale prokázal obrovskou pozornost a byl u své tyčky včas.

48:34

50:25
    Teper to zkoušel na Bláhu z úhlu. Ten se ale nachytat nenechal.

51:30
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Petr Krejčí – 2 min., hákování).

51:45
    Střela Korkiakoskiho byla tečována těsně nad Bláhovu branku.

52:16
    Jestřábí klec nejdřív těsně minul Teper a následně do Bláhovy výstroje pálil Žovinec.

52:26
    Jestřábi se osvobozují.

52:55
    Puk mimo kluziště. Vhazovat se bude před Bláhou.

53:23
    Poruba srovnává! Sedm vteřin před koncem přesilovky si domácí vytvořili tlak, který zakončil pohotovou dorážkou ŠIMON SZATHMÁRY. Asistence: Markus Korkiakoski a Petr Stloukal.
    53:23 Šimon SZATHMÁRY - 2:2

55:00
    Jestřábi se nevzdávají! Po několika jejich pokusech ve zhruba půlminutovém rozmezí se Muštukovs musel pořádně zapotit.

56:18
    Poruba otáčí vývoj zápasu! Po Urbancově přihrávce si sám před Bláhu najel RADEK POŘÍZEK, který s pukem nejdříve zamířil doleva a následně celou akci zakončil svižnou střelou do protipohybu prostějovského gólmana. Asistence: Patrik Urbanec a Lukáš Endál.
    56:18 Radek POŘÍZEK - 3:2

57:13
    Stloukal pouze nahodil puk ze středního pásma. U kotouče jsou Hanáci.

58:50
    Pískána přihrávka rukou Buly proběhne ve středním pásmu.

58:50
    Oddechový čas pro hosty.

59:04
    hosté to nyní budou zkoušet bez gólmana a s šesti hráči v poli.

59:19
    Oddechový čas pro domácí.

59:39
    Velký tlak hostů před porubskou brankou!

59:51
    Vhazování po levici Muštukovse.

59:58
    Je rozhodnuto! Puku se dvě vteřiny před koncem chopil PETR KANKO a namířil jej přes celé kluziště do opuštěné prostějovské branky.
    59:58 Petr KANKO - 4:2

Viděli jsme dnes velice zajímavý zápas, v němž nejdříve vedli zásluhou Mrázka a Drtila hosté o dva góly. Potom se však domácí hráči dokázali zvednout a díky přesných zásahů Hudečka, Szathmaryho, Pořízka a Kanka zápas otočit a připsat si v sérii hrané na tři vítězné zápasy již druhý bod.

Pokračovat se bude již pozítří na prostějovském ledě. V případě jakéhokoli porubského vítězství série skončí.

To je dnes ode mě z RT TORAX ARENY vše. Přeji všem krásný a pohodový zbytek večera a brzy znovu na počtenou! (20:08:22)

David Kubatík

Branky a nahrávky: 31. Hudeček (Pořízek), 54. Szathmáry (Korkiakoski, Stloukal), 57. Pořízek (Urbanec, Endál), 60. Kanko – 8. Mrázek (Bartoš, Hrníčko), 16. Drtil (Bartoš, Mrázek)

Rozhodčí: Vrba, Šudoma – Novák, Bartek