NHL
Minnesota – Arizona 4:0 (kon.) | St. Louis – Vegas 4:5 (po pr.) | Edmonton – Ottawa 6:2 (kon.)
Colorado – Los Angeles 2:0 (kon.) | Anaheim – San Jose 0:6 (kon.) | Boston – NY Rangers 0:4 (kon.)
Columbus – Dallas 4:3 (po pr.)
HC Olomouc
2:1 (1:0, 1:1, 0:0) Stav série: 3:0
HC Škoda Plzeň
Sobota 13.03.2021, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • Generali play off Tipsport extraligy • Osmifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Zdravím vás z olomoucké plecharény! Dnes se společně podíváme na třetí zápas předkola Generali Česká pojišťovna play-off Tipsport extraligy mezi Olomoucí a Plzní.

Stav série: 2:0 pro Olomouc

Olomoučtí zvládli obě utkání na půdě Západočechů, díky čemuž drží v rukách postupový mečbol. Stalo se tak navzdory všem predikcím, které vzhledem k postavení obou mužstev po základní části jednoznačně favorizovaly mužstvo trenéra Ladislava Čiháka. Nicméně, jak se říká, neříkej hop, dokud nepřeskočíš. Plzeňští rozhodně neházejí flintu do žita a budou se chtít o postup ještě poprat. V situaci, kdy byli po úvodních dvou duelech předkola na pokraji vyřazení, se už setkali. Před čtyřmi lety sérii s Vítkovicemi dokázali otočit. Proti Olomouci to ovšem budou mít velice těžké, jelikož Hanáci ukázali, že se na ně umí výborně připravit. Navíc se kohoutům vrací po dvouzápasovém trestu Jiří Ondrušek, jenž je nejproduktivnějším obráncem celého mužstva.

10. 3. 2021 – První zápas: Plzeň – Olomouc: 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

První utkání se neslo ve znamení častých vyloučení. Plzeň jen v první třetině zaznamenala dvanáct trestných minut. Jednu z nabídnutých příležitostí využil Jan Káňa, jenž poslal kohouty do vedení. Stejný hráč se prosadil taktéž ve druhé třetině. Domácí se pořádně dostali do hry až v závěrečných deseti minutách, dokázali však pouze snížit zásluhou Davida Kvasničky.

11. 3. 2021 – Druhý zápas: Plzeň – Olomouc: 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)

V utkání hraném o den později šli Olomoučtí do rychlého vedení. Po dvaašedesáti vteřinách se prosadil z dorážky Rostislav Olesz. O devět minut později pak zvýšil náskok Hanáků po přesné přihrávce Lukáše Nahodila Vojtěch Tomeček. Plzni se ještě do přestávky podařilo snížit, když se díky důrazné hře před brankou prosadil Martin Dočekal,. Druhá dvacetiminutovka ovšem přinesla opětovný dvougólový rozdíl. Přihrávku Lukáše Nahodila si totiž nešťastně srazil do branky obránce David Kvasnička. Jelikož se v hokeji nezapočítávají vlastní góly, byla tato trefa připsána právě Nahodilovi. Plzeň sice v závěrečné části díky Petru Kodýtkovi, jenž využil přesilovou hru, opět snížila, avšak vyrovnat se jí znovu nepodařilo.

Řekli před zápasem:

Rostislav Olesz, útočník HC Olomouc: „Dokud není konec, nemáme nic. Víme, jak Plzeň hraje, je v ní obrovská síla. Atakovali čtyřku, mají reprezentanty v útoku i v obraně a skvělého brankáře. Musíme hrát tak jako do teď."

Petr Kodýtek, útočník HC Škoda Plzeň: „Olomouc hodně brání ve své třetině, není vůbec jednoduché se u nich prosadit nebo něco vymyslet. Musíme na ně najít nějaký jiný recept, třeba více se tlačit do brány, trošku rozhodit brankáře, zkrátka ve hře musí být impuls, abychom v dalším zápase uspěli."
    Plzeň musí vyhrát, nechce-li končit sezónu!

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Ondrušek (A), Valenta, Vyrůbalík (C), Škůrek, Rašner, Dujsík – J. Káňa, Nahodil, V. Tomeček – Ostřížek, Kolouch, Olesz – Klimek, J. Knotek (A), Navrátil – Kucsera, Strapáč, Bambula – Burian.

HC Škoda Plzeň: Frodl (Pavlát) – Budík, L. Kaňák, V. Lang, Stříteský, Kvasnička, Vráblík, Houdek – Suchý, Mertl (A), Gulaš (C) – Pour, Kodýtek, P. Musil – Straka (A), Kracík, Dočekal – Kantner, Přikryl, Eberle.

Rozhodčí: Vladimír Pešina, Petr Úlehla – Michal Zíka, Lukáš Rampír.

Obě mužstva právě nastoupila k úvodnímu rozbruslení.

Hráči pomalu odjíždějí do kabin, je čas na poslední předzápasové pokyny.

Oba soupeři stojí na modrých čarách, utkání zanedlouho začne!

00:01

00:05
    Po úvodním buly mají kotouč na hokejkách hráči Plzně.

00:24
    První závar před Konrádovou brankou! Ke střele dostal Lukáš Kaňák. Domácí brankář puk pokryl.

00:55
    Střela Filipa Suchého zprava končí po zásahu Branislava Konráda v ochranné síti.

01:19
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Tomáš Dujsík – 2 min., držení).

01:38
    Plzeň rozehrává přesilovku, , ke střele se odhodlal Lukáš Kaňák, avšak jeho pokus byl zablokován.

01:54
    Domácím se nyní podařilo vyhodit.

02:17
    Nepřesná rozehrávka vyhnala Západočechy z útočného pásma.

02:51
    Pavel Musil nabízel kotouč Milanu Gulašovi, avšak nepřesně. Následně se ke střele dostal Petr Kodýtek, nicméně Branislav Konrád kotouč pokryl a přerušil hru.

03:03
    Olomouci se opět podařilo dostat puk do středního pásma.

03:19

03:21
    Ofsajd Plzně.

03:35
    Roman Vráblík zkoušel dostat puk do útočného pásma, nicméně ten nakonec skončil na olomoucké střidačce.

03:59
    Střelu Tomáše Valenty vyrazil Dominik Frodl mimo.

04:48
    David Ostřížek zavezl puk do útočného pásma, kde o něj ale následně přišel.

05:16
    Střela Petra Koloucha byla zablokována jedním z hostujících obránců. Následně se kotouč dostal k Dominiku Frodlovi, jenž jej skryl pod svojí lapačkou.

05:26
    Další zásah plzeňského brankáře znamená vhazování po jeho pravici.

05:53
    Jakub Pour přebruslil celé hřiště, načež se pokusil ohrozit Branislava Konráda. Po jeho zákroku je hra opět přerušena.

06:05
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Olomouc vede 1:0! Domácí se dostali do přečíslení dvou proti jednomu, Lukáš Kucsera předložil kotouč PETRU STRAPÁČOVI, jenž z první zakončil za přesouvajícího se Dominika Frodla. Asistence: Lukáš Kucsera a Jan Bambula.
    06:05 Petr STRAPÁČ - 1:0
    Zdroj: Hokejka TV

06:28
    Do další šance se tlačil Lukáš nahodil, tentokráte ale byla hostující obrana pozorná.

06:40
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Matyáš Kantner – 2 min., krosček).

06:40
    Komerční přestávka.

07:04
    Jan Knotek se ocitl před Dominikem Frodlem, přičemž k přesnému zakončení mu po přihrávce Jana Káni chyběly milimetry. Následně pálil sám Káňa, avšak plzeňský brankář byl připraven.

07:20
    Po dalším zákroku Dominika Frodla končí puk mimo hřiště.

07:58
    Tentokráte se před Frodlem ocitl Lukáš Nahodil, přihrávku ale nezpracoval.

08:40
    Střela Tomáše Dujsíka skončila v klubku těl před brankou. Plzeň je v plném počtu.

08:55
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Tomáš Dujsík – 2 min., podrážení).

09:20
    Kombinace Západočechů vedla ke střele Petra Kodýtka, Branislav Konrád zasáhl betonem.

09:28
    Olomouc vyhazuje.

10:14
    Další rána Kodýtka končí na domácích obráncích. Ti následně opět vyhodili.

10:48
    Z mezikruží se pokusil vypálit Vojtěch Budík, trefil však připraveného Branislava Konráda.

10:55
    Olomouc opět posílá kotouč přes všechny čáry. Tomáš Dujsík je na ledě.

11:32
    Puk končí mimo hřiště, vhazovat se bude ve středním pásmu.

11:44
    Petr Straka poslal kotouč do útočného pásma, nevšiml si však, že byl v tu dobu ještě za červenou čarou. Rozhodčí pískají zakázané uvolnění.

11:54
    Tomáš Dujsík obrkoužil plzeňskou branku, načež se mu podařilo vystřelit. Dominik Frodl si připsal úspěšný zákrok.

12:44
    Jan Bambula pod tlakem rozehrál pouze k Tomáši Mertlovi. Ten však vzápětí o puk taktéž přišel.

13:20
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Petr Strapáč – 2 min., krosček).

13:20

13:30
    Po vhazování se ke kotouči dostal David Škůrek, jenž jej následně poslal přes všechny čáry.

14:10
    Domácí se opět osvobozují.

14:40
    Plzni se zatím vůbec nedaří dostat do útočného pásma.

15:10
    Hosté se až teď na chvíli usadili před Branislavem Konrádem, nicméně Jakub Pour minul přihrávku jednoho ze svých spoluhráčů, a tak domácí opět vyhodili.

15:20
    Olomouc v plném počtu.

15:45
    Zleva zkoušel pálit David Kvasnička, trefil však pouze před ním stojícího obránce.

16:36
    Po přihrávce Jiřího Ondruška se chystal ke střele Lukáš Nahodil. Nakonec ovšem svůj úmysl nezrealizoval.

17:04
    Zakázané uvolnění Olomouce.

17:24
    Nahození Plzeňských sebral David Škůrek, jenž následně založil útočnou akci domácích.

17:57
    Před Dominikem Frodlem bylo chvíli rušno, avšak hostující brankář situaci uklidnil přerušením hry.

18:17
    Rozhodčí odpískali zakázané uvolnění, nicméně následně své rozhodnutí změnili. Vhazuje se tak ve středovém kruhu.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny, Plzeň zakládá útok zpoza vlastní branky.

19:40
    Po ráně Matyáše Kantnera zazvonila tyč!

20:00

Máme za sebou první třetinu třetího utkání předkola play-off mezi Olomoucí a Plzní. Domácí se díky gólu Petra Strapáče dostali do vedení a jsou tak o krok blíže k ukončení celé série. Hosté ovšem taktéž hrozili. Nejblíže vyrovnání byl Matyáš Kantner, jenž v poslední minutě nastřelil tyčku Konrádovy branky.

Druhá třetina začne přibližně v 17:50.

20:01

20:02
    Buly vyhrává Plzeň, druhá třetina začíná.

20:15
    Milan Gulaš zlomil hůl a musí na střídačku.

20:41
    Olomoučtí vyhazují na zakázané uvolnění.

21:00
    Jakub Pour kroužil s pukem v útočném pásmu, načež se pokusil vystřelit. Jeho rána byla ovšem zablokovaná.

21:36
    Jiří Ondrušek poslal svíci směrem do obraného pásma Plzně, kde si ale puk převzali hosté. Následně pálil Martin Dočekal, nicméně jeho pokus neměl potřebné parametry.

22:28
    Další rána Martina Dočekala končí ve výstroji Branislava Konráda.

22:52
    Matyáš Kantner posílal puk před branku volnému Janu Eberlemu, avšak domácí obránci byli u puku dříve.

23:04
    Po zásahu Matyáše Kantnera zůstal ležet na ledě Jan Bambula. Zdá se ale, že mladý olomoucký útočník bude v pořádku. Plzeňský forvard míří na trestnou lavici.

23:15
    Dominik Frodl si povyjel proti střele jednoho z domácích hráčů a přerušil hru.

23:31
    Rána Jiřího Ondruška se odrazila od mantinelu před plzeňského brankáře. Ten tak musel rychle reagovat. Situaci ovšem zvládl.

Hosté se i přes vlastní oslabení na chvíli usadili v útočném pásmu Olomouce. Výbornou práci odvedl u mantinelu Filip Suchý, jenž pošetřil drahocenné vteřiny.

24:36
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Plzeňští vyrovnávají při vlastním oslabení! Na obou stranách jsme viděli pochybení gólmanů. Nejprve Dominik Frodl špatně vyjel, avšak Lukáš Klimek netrefil prázdnou klec. Totožná situace se ovšem zanedlouho stala i na druhé straně, kde PETR STRAKA objel Branislava Konráda a jednoduše zakončil. Bez asistence.
    24:36 Petr STRAKA - 1:1

25:04
    Plzeň je v plném počtu.

25:45
    David Ostřížek zavezl kotouč do útočného pásma, kde o něj ale po souboji u mantinelu přišel.

26:05
    Puk končí mimo hrací plochu. Následuje komerční přestávka.

26:26
    Nahození Matěje Stříteského ze středního pásma skončilo v lapačce Branislava Konráda, jenž následně rozehrál.

27:12
    Vyrovnaný stav neměl dlouhého trvání! Jan Knotek vysunul do samostatného úniku JAKUBA NAVRÁTILA, jenž prudkou střelou zápěstím nedal Dominiku Frodlovi šanci. Asistence: Jan Knotek a David škůrek.
    27:12 Jakub NAVRÁTIL - 2:1

27:28
    Rozhodčí pískají přihrávku rukou, vhazovat se bude před plzeňským brankářem.

28:05
    Milan Gulaš nahodil puk do útočného pásma, kde jej převzal Tomáš Valenta.

28:54
    Plzeň teď zatlačila svého soupeře, Branislav Konrád musel předvést sérii dobrých zákroků. Domácím se pak s obtížemi podařilo dostat kotouč ven z vlastní třetiny.

29:23
    Ofsajd Olomouce.

29:38
    Pokus Davida Kvasničky zablokovali olomoučtí obránci.

30:28
    Jiří Ondrušek zkusil pozornost Dominika Frodla bekendovým nahozením zprava. Hostující gólman zachytil kotouč do lapačky a přerušil hru.

30:49
    Zakázané uvolnění Plzně.

31:06
    Vojtěch Budík poslal puk na Branislava Konráda, ten jej betony srazil mimo.

31:57
    Milan Gulaš zkoušel zpoza Branky překvapit olomouckého brankáře, avšak ten byl připraven.

32:43
    Po teči jednoho z plzeňských hráčů končí kotouč v ochranné síti. Vhazovat se tak bude před Dominikem Frodlem. Následuje komerční přestávka.

33:02
    Po přihrávce Jana Káni trefil Lukáš Nahodil tyč!

33:42
    Petr Kodýtek se pokoušel najít své spoluhráče na úrovni modré čáry, avšak jeho nabídku nikdo nevyslyšel.

34:07
    Po úspěšném zásahu Dominika Frodla je hra přerušena.

34:38
    Roman Vráblík trefil střelou od modré čáry pouze Davida Škůrka. Následně pálil Petr Straka, nicméně Branislav Konrád jeho ránu pokryl.

34:44

35:04
    Dominik Frodl zachytil kotouč, načež pomohl s rozehrávkou. Plzeňští se ovšem následně nedohodli, díky čemuž rozhodčí pískají zakázané uvolnění.

36:06
    Lukáš Kucsera se pokusil vybídnout ke střele Jana Bambulu. Ten ale puk nakonec těsně minul.

36:41

37:17
    Jakub Pour mohl jít sám na Branislava Konráda, dostal ovšem přihrávku na paty.

37:48
    David Kvasnička vybruslil zpoza branky, načež ihned pálil. Branislav Konrád střelu zachytil a přerušil hru.

38:26
    Jaroslav Kracík byl sice v obležení dvou protihráčů, přesto se mu však podařilo kotouč udržet a založit akci, na jejímž konci pálil do připraveného Branislava Konráda.

39:00
    Dominik Frodl po úspěšném zákroku přerušil hru. Běží poslední minuta druhé třetiny.

39:36
    Souboj u mantinelu vyšel lépe pro Tomáše Mertla, jenž ale následně o puk přišel.

40:00

Ve druhé dvacetiminutovce se sice Plzni podařilo po chybě Branislava Konráda vyrovnat zásluhou Petra Straky, nicméně tento stav neměl dlouhého trvání. Domácím vrátil vedení po samostatném úniku Jakub Navrátil. Pokud tedy chce Plzeň pomýšlet na prodloužení této série, musí ve třetí třetině nepříznivý výsledek zvrátit. V opačném případě pro ni sezóna končí.

Třetí třetina začne přibližně v 18:40.

40:01

40:05
    Úvodní buly patří Plzni, která zakládá první útok.

40:14
    Rána Vojtěcha Budíka z levého kruhu končí na vyrážeče Branislava Konráda.

40:54
    Střela Milana Gulaše z ostrého úhlu se otřela o tyč olomoucké btanky.

41:09
    Střelu Filipa Suchého z mezikruží schoval Branislav Konrád do své výstroje.

41:33
    David Škůrek nahodil puk do obranného pásma Plzně, kde si jej převzal Matěj Stříteský.

42:25
    Petr Straka nabízel kotouč před branku. Tam ovšem jeho nabídku žádný ze spoluhráčů nevyslyšel.

42:47
    Střelu Petra Kodýtka z pravé strany vyrazil Branislav Konrád betonem.

43:37
    Jakub Pour hledal před brankou volného Milana Gulaše. Na poslední chvíli však puk přizvedl jeden z olomouckých obránců.

44:17
    Bekendový pokus Petra Koloucha byl sražen mimo hostující branku.

44:37
    Tomáš Dujsík předložil přihrávku Davidu Ostřížkovi. Ten jí ovšem kvůli vysoké rychlosti nedokázal zpracovat.

44:55

45:44
    Petr Straka se probíjel před Branislava Konráda, avšak proti velké přesile protihráčů nakonec neuspěl.

46:35
    Přihrávka na Lukáše Nahodila neměla potřebné parametry, a tak na druhou stranu vyrazil Milan Gulaš. Jeho rychlou střelu zápěstím schoval Branislav Konrád do své výstroje, načež přerušil hru. Následuje komerční přestávka.

46:52
    Lukáš Nahodil i přes nedovolený zákrok ohrozil Dominika Frodla. Ten si s jeho pokusem poradil.

46:52
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Viktor Lang – 2 min., držení).

47:14
    V oslabení vyrazil dopředu Filip Suchý. Zakončit se mu ovšem nepodařilo.

47:35
    Plzeňstí se v soupeřově útočném pásmu ještě chvíli zdrželi, Roman Vráblík pošetřil drahocenné vteřiny.

48:00
    Od modré čáry pálil Jiří Ondrušek, nicméně Dominik Frodl další gól nepřipustil.

48:16
    Další zákrok plzeňského brankáře znamená přerušení hry.

48:44
    Střela Tomáše Dujsíka končí na vyrážečce hostujícího gólmana.

48:52
    V závěru přesilové hry střílel z pravého kruhu David Ostřížek. Dominik Frodl přesně zasáhl. Plzeň je v pěti.

49:13
    Další rána Davida Ostřížka končí mimo plzeňskou branku. Indiáni následně vyhodili na zakázané uvolnění.

49:45
    Pokus Jana Eberleho skončil na Konrádových betonech. Následně se pokoušel Petr Straka olomouckého brankáře přehodit, avšak neúspěšně.

50:39
    Milanu Gulašovi se nepodařilo přejít do útočného pásma, načež hostující kapitán odjel na střídačku.

51:06
    Puk končí mimo hřiště. Jelikož se neví, kdo se puku dotkl jako poslední, bude se vhazovat ve středovém kruhu.

51:26
    Rána Davida Kvasničky se pouze svezla po zadním mantinelu.

52:30
    Souboj u mantinelu skončil úspěšně pro Vojtěcha Budíka. Následně pálil Jan Eberle, avšak jeho střela skončila na olomouckých obráncích.

52:36
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Pavel Musil – 2 min., podrážení).

52:36
    Následuje komerční přestávka.

52:48
    Plzeň se osvobozuje.

52:59
    Olomouckým se teď absolutně nepovedla rozehrávka. Rozhodčí pískají zakázané uvolnění.

53:00
    Buly se bude opakovat, rozhodčím se nelíbilo postavení jednoho z hráčů.

53:28
    Velmi nepřesná přihrávka vyústila ve střelu Viktora Langa. Švédský obránce ovšem zamířil nad branku.

54:00
    Domácím se nedaří projít do útočného pásma. Další akci zakládá Rostislav Olesz.

54:36

55:01
    Hráči teď dlouho bojovali o puk u mantinelu, odkud jej nakonec vylovil Petr Kolouch.

55:23
    Petr Straka projel do útočného pásma jako nůž máslem, avšak jeho střela zápěstím skončila pouze ve výstroji Branislava Konráda.

55:49
    Rána Lukáše Kaňáka od modré čáry končí na betonech Branislava Konráda.

56:14
    Jakub Pour během pokusu o střelu zlomil hůl, a tak musí na střídačku.

56:55
    Petr Kodýtek svým pokusem trefil pouze před ním stojícího Davida Škůrka.

57:42
    Olomoučtí už se nikam neženou, pouze brání vlastní pásmo. Plzeň má jen něco málo přes dvě minuty, aby s výsledkem ještě něco udělala.

57:56

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:21
    Další zakázané uvolnění Západočechů.

58:21
    Škodovka si bere oddechový čas. Určitě se bude chtít dostat do útočného pásma, aby zkusila hru v šesti.

58:54
    Je to tady, Dominik Frodl míří na střídačku!

58:57
    Následně se ovšem do branky vrací, rozhodčí píská ofsajd Plzně a vhazuje se ve středním pásmu.

59:00
    Plzeň opět v šesti!

59:28
    Hosté se sešikovali do útočného pásma, avšak Olomouci se podařilo vyhodit.

59:57
    Olomoučtí sice vstřelili branku, avšak rozhodčí rozpažují kvůli ofsajdu. Celou situaci ale jdou přezkoumat na video.

59:57
    Branka opravdu neplati, navíc byl ofsajd vyhodnocen jako úmyslný. Vhazuje se tak před Branislavem Konrádem. Poslední možnost Plzně na odvrácení konce sezóny!

59:59
    V poslední vteřině pálil Matěj Stříteský, ale Branislav Konrád jeho ránu vyrazil. Je konec!

Konec zápasu, konec série! Olomouc se postarala o zatím největší překvapení play-off, když v nejkratším možném čase, tedy po třech utkáních, vyřadila plzeňskou Škodovku.

Hráči i realizační týmy obou mužstev si podávají ruce, Plzeňští gratulují svému soupeři k postupu.

Pro Plzeň tedy sezóna končí, Olomouc se může těšit na čtvrtfinále. Už nyní víme, že se v něm utká s vítězem základní části, tedy s pražskou Spartou.

To je ode mě vše. U dalších zápasů Generali Česká pojišťovna play-off hokejové Tipsport extraligy se těším na počtenou! (19:18:21)

Lukáš Losleben

Branky a nahrávky: 7. Strapáč (Kucsera, Bambula), 28. Navrátil (J. Knotek, Škůrek) – 25. Straka

Rozhodčí: Vladimír Pešina, Petr Úlehla – Michal Zíka, Lukáš Rampír