Columbus – Dallas 4:3 (po pr.) | Philadelphia – Washington 4:5 (kon.) | Tampa – Nashville 6:3 (kon.)
Florida – Chicago 4:2 (kon.) | Buffalo – Pittsburgh 0:3 (kon.) | Calgary – Montreal 3:1 (kon.)
New Jersey – NY Islanders 2:3 (kon.) | Toronto – Winnipeg 2:5 (kon.) | St. Louis – Vegas 1:5 (kon.)
Vancouver – Edmonton 2:1 (kon.) | Anaheim – San Jose 1:3 (kon.) | Minnesota – Arizona 4:1 (kon.)
New Jersey – NY Islanders 2:3 (1:2 po s.n.) | Detroit – Carolina 1:2 (kon.) | Columbus – Dallas 1:2 (0:1 po s.n.)
Colorado – Los Angeles 4:1 (kon.)
St. Louis Blues
1:5 (0:1, 0:0, 1:4)
Vegas Golden Knights
Neděle 14.03.2021, 02:00 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí St. Louis Bluesa Vegas Golden Knights.

Vegas Golden Knights odehrálo 24 zápasů s bilancí 12-5-1-6 a získalo 35 bodů. V tabulce Západní divize je na prvním místě. Z posledních pěti zápasů tým prohrál dva. Nestačil na Minnesotu WIld 0:2, a 3:4. Vegas si poradilo se San Jose Sharks 5:4 v prodloužení a 4:0. V zatím posledním zápase porazilo St. Louis Blues 5:4 v prodloužení.

St. Louis Blues odehrálo 27 zápasů s bilancí 10-4-5-8 a získalo 33 bodů. V tabulce Západní divize je na druhé pozici. Z posledních pěti zápasů Blues prohráli tři. Nestačili na Los Angeles 3:4 v prodloužení, San Jose Sharks 2:2 v prodloužení a na Vegas 4:5 v prodloužení. Blues porazili Anaheim Ducks 3:2 a Los Angeles 3:2 v prodloužení.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

St. Louis Blues: Husso (Binnington) – Krug, Faulk, Dunn, Scandella, Mikkola, Bortuzzo – Sanford, R. O'Reilly, Perron – Blais, B. Schenn, Tarasenko – Hoffman, Sundqvist, Kyrou – Clifford, Joshua, MacEachern.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Thompson) – Martinez, Theodore, McNabb, Coghlan, Hague, Whitecloud – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Tuch, Glass, N. Roy – Nosek, Kolesar, Reaves..

00:01

00:11
    Domácí celek začal aktivně, nastěhoval se rychle do útočného pásma.

00:50
    Domácí celek se ovšem ke střele na branku nedostal, a tak mohou hrát hráči Vegas.

01:10
    Marco Scandella (St. Louis) to zkoušel od modro čáry, ale jeho rána končí vedle branky.

01:35
    Ville Husso (St. Louis) vyjel za svou branku, odkud rozehrává na spoluhráče.

01:55
    Vince Dunn (St. Louis) se dostal do problémů, Nicolas Roy (Vegas) jej napadal, a tak dostal domácího hráče pod tlak Blues jen odevzdali kotouč.

02:31
    St. Louis hraje mírně aktivněji, snadněji se dostává k puk a do útočného pásma.

04:01
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Hostující celek se dostává do vedení, SHEA THEODORE dostal od mantinelu dobrou přihrávku a dokázal se trefit z mezikruží. Od tyče se jeho rána odrazila do branky. Asistence: Jonathan Marchessault a William Karlsson
    04:01 Shea THEODORE - 0:1

05:13
    Keegan Kolesar (Vegas) se zkoušel prosadit, ale neuspěl, následně ani Brayden McNabb (Vegas) nedokázal před brankou soupeře nic vymyslet.

05:53
    Mark Stone (Vegas) dostal hru do útočného pásma, Mark Stone hlídkoval před brankou, ale nevypálil.

06:11
    Komerční přestávka.

06:31
    Reilly Smith (Vegas) se pokoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale obrana Blues byla pozorná.

07:00
    Sedm minut hry je pryč, nyní se do útočného pásma dostali domácí, Mike Hoffman (St. Louis) nedokázal zpracovat tvrdou přihrávku od spoluhráče.

07:30
    Tomáš Nosek (Vegas) výborně vybojoval kotouč před brankou, následně pálil Alex Tuch (Vegas), branku však minul. Ville Husso zasahovat nemusel.

08:21
    1:4, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku.

08:32
    Keegan Kolesar (Vegas) a Dakota Joshua (St. Louis) se pustili do bitky.

08:32
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Dakota Joshua – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Keegan Kolesar – 5 min., bitka).

09:20
    Vegas rozehrává od své branky, Chandler Stephenson (Vegas) se pokoušel najít spoluhráče dlouhou přihrávkou, ale puk končí u branky Blues. Ville Husso (St. Louis) přenechal puk spoluhráčům.

09:51
    Bles nyní měli zajímavou šanci, ale obrana Vegas je nenechala vypálit.

10:12
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, Keegan Kolesar (Vegas) pálil nepřesně od modré čáry.

10:48
    Niko Mikkola (St. Louis) neměl prostor na to, aby se dostal do útočného pásma, a tak vrací hru do svého obranného pásma.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

11:32
    Ville Husso (St. Louis) přerušuje hru, buly před jeho brankou. Komerční přestávka.

12:14
    Jeden z hráčů Vegas se nyní propracoval před branku, ale vypálit nedokázal. Následně na druhé straně dvakrát pálil Marco Scandella (St. Louis). Marc-Andre Fleury (Vegas) vytáhl dobré zákroky. Zejména druhý betonem byl povedený.

13:40
    Jonathan Marchessault (Vegas) nemohl v akci pokračovat, neboť by se dostal do ofsajdu, a tak mohou hrát domácí.

14:09
    Mackenzie MacEachern (St. Louis) pálil bez přípravy, jeho rána do horní části branky nebyla vůbec špatná, ale Marc-Andre Fleury vytáhl zákrok ramenem proti této střele.

14:38
    Tomáš Nosek (Vegas) a jeho fotbale je na ledě, sledujeme snahu hostů se dostat do útočného pásma.

Byl to právě Nosek, kdo dostal hru do útočného pásma. Vypálit ovšem hráči Golden Knights nedokázali.

15:32
    Hosté se dostali do ofsajdu. Komerčka.

16:00
    Alec Martinez (Vegas) pálil jako obránce z dobré pozice na kruhu, jeho rána o malý kousek minula branku.

16:31
    Jonathan Marchessault (Vegas) hledal spoluhráče před brankou, ovšem pas postrádal přesnost. Následně Vegas o pásmo vinou špatné přihrávky přišlo.

17:19
    Vladimir Tarasenko (St. Louis) zakončoval rychlou domácí akci, ale Marc-Andre Fleury (Vegas) vytáhl spolehlivý zákrok. Buly před brankou Golden Knights.

17:30
    Další akci Vegas přerušilo postavení mimo hru, sledujeme klidnější pasáž hry. Gólmani nyní mnoho práce nemají.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině. Alex Tuch (Vegas) měl velkou šanci, blafák ale nedotáhl do úspěšného konce.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

19:37
    Jordan Kyrou (St. Louis) hlídkoval před brankou, ale spoluhráči k němu nedokázali dostat kotouč. Následně Blues rozehráli na zakázané uvolnění.

20:00

Na poslední chvíli dostali hosté puk do branky, rychle po buly, ale Reilly Smith (Vegas) to v čase nestihl, branka neplatí. Vegas po první třetině vede na ledě Blues 1:0.

20:01

20:29
    Hráči Vegas se usadili v útočném pásmu, Max Pacioretty (Vegas) pálil, ale jeho rána končí vedle braky.

21:12
    William Karlsson (Vegas) a Dylan Coghlan kombinovali v útočném pásmu, ale hostující celek si nedokázal vypracovat nějakou výraznější šanci.

22:34
    Hra je přerušená pro ofsajd, buly ve středním pásmu.

23:05
    Blues se usadili v útočném pásmu, Mackenzie MacEachern (St. Louis) čekal na kotouč před brankou, ale přihrávku nedostal.

23:37
    Zakázané uvolnění Blues, a tak se hra stěhuje před domácí branku.

24:10
    Max Pacioretty (Vegas) měl na hokejce druhou branku svého celku, ale jeho rychlé zakončení výborně vyrazil brankář Ville Husso. Ten své kolegy nyní podržel.

24:44
    Sammy Blais (St. Louis) pálil z bezprostřední blízkosti, s jeho pokusem si Marc-Andre Fleury (Vegas) poradil.

25:06
    Blues nyní diktují tempo hry, domácí hráči mají převahu, snadněji se dostávají do šancí, ale zatím se nemohou prosadit.

26:01
    Robert Bortuzzo (St. Louis) pálil coby obránce od modré čáry, jeho pokus končí nad brankou.

26:20
    Vegas otáčí směr hry, William Karlsson (Vegas) však na rychlou přihrávku spoluhráče nedosáhl. Golden Knights nevypálili.

27:32
    Ryan O'Reilly (St. Louis) to vzal na sebe, po rychlé kombinaci vypálil a jeho projektil kryje Marc-Andre Fleury. Vyklepal kotouč pro obránce.

28:07
    Chandler Stephenson (Vegas) vedl po dlouhé době akci Vegas, jeho rána byla zblokovaná do ochranné sítě. Komerční přestávka.

28:15
    Stone hledal spoluhráče, ale akce Vegas postrádala přesnější přihrávku.

28:37
    Alec Martinez (Vegas) to zkoušel individuálně, jeho akci chybělo přesnější zakončení.

29:25
    Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

29:51
    Vegas rozehrává od své branky, zatím je střelecky pasivnější, 11:13 v tomto ohledu prohrává.

30:19

30:41
    Po krátké přestávce hra pokračuje dál, Golden Knights rozehrávají od své branky.

31:00
    Jordan Kyrou (St. Louis) se důrazně propracoval před branku, ale jeho rána do horní části branky postrádala přesnost.

31:37
    Dylan Coghlan (Vegas) si dobře počínal ve svém obranném pásmu, vybojoval kotouč a nenechal soupeře vypálit.

32:05
    Vegas má ponechanou výhodu, Shea Theodore (Vegas) se vrací do svého pásma.

32:13
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Robert Bortuzzo – 2 min., vysoká hůl).

32:20
    První přesilovka v tomto zápase a k dispozici ji mají hostující hokejisté.

32:50
    Marc-Andre Fleury (Vegas) má kotouč za svou brankou, domácí Blues se velmi dobře brání tlaku soupeře.

33:13
    St. Louis znovu vyhazuje přes všechny čáry.

34:00
    Jonathan Marchessault (Vegas) pálil, Ville Husso (St. Louis) byl připravený.

34:16
    Ville Husso (St. Louis) dostává trest za chycení puku mimo brankoviště.

34:18
    Přesilovka číslo dva pro Vegas.

34:33
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Alex Tuch – 2 min., hákování).

34:50
    Nyní sledujeme hru čtyři na čtyři.

35:04
    David Perron (St. Louis) dobře vypálil, Alec Martinez (Vegas) dokázal jeho pokus zodpovědně zblokovat.

35:23
    Vegas se nyní dostalo do útočného pásma, Jonathan Marchessault pálil od modré čáry, Ville Husso raději přerušil hru.

36:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině. Vegas stále vede o jednu branku.

36:19

36:36
    Hosté v plném počtu. Jordan Kyrou pálil z dobré pozice, Marc-Andre Fleury kryje puk a nedopustil žádné dorážky.

37:09
    Shea Theodore (Vegas) střelou od modré čáry minul branku, následná rychlá akce Blues k výraznější šanci nevedla.

37:24
    Sledujeme klidnější pasáž hry, střelecky aktivnější jsou mírně domácí hokejisté. 18:14, tak vypadá statistika střel na branku.

38:12
    Vince Dunn (St. Louis) vypálil z dobré pozice, Blues mají převahu, navíc budou hrát přesilovku.

38:37
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Zach Whitecloud – 2 min., podrážení).

38:37
    V závěru třetiny si přesilovku zahrají Blues, kteří nyní drželi Golden Knights v obranném pásmu.

38:58
    St. Louis se dostalo do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

39:30
    Reilly Smith (Vegas) prodloužil kotouč do útočného pásma, Blues musí o útočnou třetinu bojovat.

39:50
    Tři obrovské šance měli domácí, ale Ryan O'Reilly ani Vladimir Tarasenko nedokázali skórovat.

40:00

20:14, tak vypadá statistika střel na branku po čtyřiceti minutách hry. Blues jsou aktivnější, zejména teď v závěru třetiny měli domácí velké šance, ale Marc-Andre Fleury podržel své kolegy. Vegas vede na ledě soupeře po dvou třetinách 1:0, trefil se Shea Theodore.

40:01

40:01
    Utkání pokračuje třetí třetinou, domácí si do ní přinesli přesilovku.

40:37

40:53
    William Karlsson (Vegas) se sice dostal do útočného pásma, kde zpracoval kotouč, ale vypálit nedokázal.

41:15
    Nicolas Hague (Vegas) ani Shea Theodore nedokázali své šance proměnit. Dobře nyní zachytal gólman.

41:32
    Vegas dává gól a vede o dvě branky, Max Pacioretty vypálil, jeho ránu brankář Ville Husso vyrazil před sebe, kde byl volný kapitán Vegas MARK STONE. Ten už měl snadnou práci. Asistence: Max Pacioretty a Shea Theodore.
    41:32 Mark STONE - 0:2

42:57
    Keegan Kolesar ani Patrick Brown nedokázali něco vymyslet před brankou soupeře. Vegas vede o dvě branky a má momentálně blíže k výhře v tomto zápase.

43:23
    Jeden z hráčů Blues vypálil od modré čáry, jeho rána však končí vysoko nad brankou.

43:50
    0:5, tak vypadá statistika střel ve třetí třetině.

44:21
    Brayden Schenn (St. Louis) to zkoušel individuálně, ale nedokázal se propracovat do střelecké pozice.

44:39
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    První střelou ve třetině domácí celek snižuje. Naprosto sám před brankou Vegas zůstal SAMMY BLAIS. Dostal přihrávku od Tarasenka, zpracoval kotouč, a pak už snadno zakončoval. Asistence: Vladimir Tarasenko a Justin Faulk.
    44:39 Sammy BLAIS - 1:2

46:03

46:21
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, Vegas přišlo o dvoubrankový náskok, Sammy Blais poměrně snadno snížil.

47:00
    Sedm minut hry je pryč ze třetí třetiny, viděli jsme dvě branky. Následně se bude vhazovat ve středním pásmu.

47:25
    Vegas si bere dvoubrankový náskok zpět. Dobře našel Stephenson najetého spoluhráče, tím byl MAX PACIORETTY. Jeho střela na vzdálenější tyč se od brankové konstrukce odrazila do branky. Asistence: Chandler Stephenson a Brayden McNabb.
    47:25 Max PACIORETTY - 1:3

48:23
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Patrick Brown – 2 min., vysoká hůl).

48:23
    Domácí hokejisté nyní mají možnost zdramatizovat znovu zápas, Vegas se dopustilo útočného faulu.

48:38
    Aktivní hra Vegas vyhnala domácí do středního pásma, Blues musí o útočnou třetinu bojovat.

49:11
    Marc-Andre Fleury (Vegas) si poradil se střelou soupeře, a pak Alec Martinez (Vegas) vyhodil přes všechny čáry.

49:30
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Chandler Stephenson – 2 min., hákování).

49:30
    53 vteřin budou hrát domácí přesilovku pět na tři, komplikovaná situace pro Vegas, naopak velká šance pro Blues.

49:46
    Vladimir Tarasenko (St. Louis) po šikovné přihrávce rychle pálil, obrana Vegas v čele s brankářem se dokázala rychle zorientovat a puk udržet před brankovou čárou.

50:02
    David Perron (St. Louis) autorem další střely, Marc-Andre Fleury vyrazil jeho pokus.

50:22
    Vegas ve čtyřech.

50:26
    Alec Martinez (Vegas) zblokoval další střelu soupeře. Předtím ale Marc-Andre Fleury (Vegas) zastavil střelu, kterou vyslal z první David Perron.

51:02
    David Perron (St. Louis) znovu pálil, Tomáš Nosek ztratil hokejku, Vegas hrálo v podstatě ve třech, ale následně Blues zahráli vysokou holí, a proto sudí přerušili hru.

51:30

51:49
    Dylan Coghlan (Vegas) vypálil od modré čáry, jeho rána končí vedle branky, následně Ville Husso kryje dorážku.

51:56

52:09
    Vegas navyšuje své vedení, kapitán MARK STONE se obtočil okolo branky a rychle vypálil. Puk posla ke vzdálenější tyči, branka byla následně zvednutá, ale gól platí, padl regulérně. Vegas vede o tři góly. Asistence: Max Pacioretty a Chandler Stephenson.
    52:09 Mark STONE - 1:4

53:30
    Oskar Sundqvist (St. Louis) byl volný před brankou, ale obrana Vegas se k němu rychle vrátila a nedostal mnoho šancí na vystřelení.

54:00
    Kotouč vypadl z hrací plochy, buly v útočném pásmu Golden Knights.

54:22
    Justin Faulk (St. Louis) rozehrává od své branky, ale ve středním pásmu o kotouč přišel.

55:01
    Marc-Andre Fleury (Vegas) rozehrává od své branky, Brayden McNabb pokračoval v akci, následně se hra dostala do útočného pásma Vegas, ale hosté na branku nevystřelili.

55:26
    Zach Whitecloud (Vegas) pálil přes obránce, jeho pokus kryje Ville Husso. Komerční přestávka.

55:31
    Po krátké přestávce pokračujeme dál.

56:00
    Blues hrají bez brankáře. Zkouší to v šesti.

56:22
    Mark Stone (Vegas) to zkoušel na prázdnou branku, ale ze svého pásma ji netrefil, a proto se píská zakázané uvolnění.

56:32
    Vladimir Tarasenko (St. Louis) pálil, ale nepřehodil betony brankáře Vegas. Marc-Andre Fleury se vyznamenal proti jeho zakončení.

57:14
    Marc-Andre Fleury (Vegas) přerušuje hru, od modré čáry pálil Mike Hoffman (St. Louis). Vegas může nyní vystřídat a pokusit se rozmělnit tlak soupeře. Blues se snaží, hrají aktivně, ale koncovka jim nevychází.

57:14
    Oddechový čas pro domácí.

57:31
    Další zakázané uvolnění.

57:44
    Blues mají kotouč ve svém obranném pásmu.

58:00
    Až nyní se domácí hokejisté usadili před brankou soupeře. Vegas se zatím v pohodě brání.

58:14
    Vladimir Tarasenko (St. Louis) řídil útočnou akci, David Perron minul branku ránou z první.

58:38
    Mike Hoffman (St. Louis) pálil z dobré pozice před brankou, ale minul.

59:00
    Poslední minuta hry ve třetí třetině.

59:09
    Další zakázané uvolnění Vegas, buly před brankou hostů. Ti drží vedení o tři góly.

59:30
    Na tomto gólu má svůj podíl Tomáš Nosek, který výrazně narušil rozehrávku Blues. Puk ve středním pásmu následně získal ALEX TUCH, který snadno trefil prázdnou branku.
    59:30 Alex TUCH - 1:5

Díky třetí třetině, kterou Vegas vyhrálo 4:1, zvládlo Vegas tento zápas 5:1. Na ledě St. Louis vyhrálo oba zápasy. Základ dnešní výhře položil Marc-Andre Fleury svými 34 úspěšnými zákroky. K němu se připojili spoluhráči, kteří zejména za stavu 3:1, kdy hráli domácí 53 sekund přesilovku pět na tři, předvedli výborný výkon. Blues nelze odepřít snahu, aktivní hru, ale na body to dnes nestačilo.

Max Pacioretty (VEG) 1+2

Hokejisté Las Vegas minulou noc dokázali poprvé v historii vyhrát v St. Louis, dnes přidali historicky první výhru v tomto městě v základní hrací době.

Statistiky
    Střely 26:35
    Vyhraná vhazování 51 % : 49 %
    Přesilovky 0/4: 0/2
    Zblokované střely 17:16 (04:46:10)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 45. Blais (Tarasenko, Faulk) – 5. Theodore (Marchessault, W. Karlsson), 42. Mark Stone (Pacioretty, Theodore), 48. Pacioretty (Stephenson, McNabb), 53. Mark Stone (Pacioretty, Stephenson), 60. Tuch

St. Louis Blues: Husso (Binnington) – Krug, Faulk, Dunn, Scandella, Mikkola, Bortuzzo – Sanford, R. O'Reilly (C), Perron – Blais, B. Schenn (A), Tarasenko (A) – Hoffman, Sundqvist, Kyrou – Clifford, Joshua, MacEachern.
    Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Thompson) – Martinez, Theodore, McNabb, Coghlan, Hague, Whitecloud – Pacioretty (A), Stephenson, Mark Stone (C) – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Tuch, P. Brown, N. Roy – Nosek, Kolesar, Reaves.

Rozhodčí: O'Rourke, Pochmara – Marquis, Pancich