HC Slovan – Nitra 3:2 (2:1 po s.n.) | Nové Zámky – Detva 5:3 (kon.) | Poprad – Zvolen 4:6 (kon.)
Michalovce – Lipt. Mikuláš 5:0 (kon.) | Banská Bystrica – Trenčín 6:3 (kon.) | Miskolc – Košice 3:2 (kon.)
HC MIKRON Nové Zámky
5:3 (0:1, 0:0, 5:2)
HK Detva
sk Neděle 14.03.2021, 16:00 • Zimný štadión Nové Zámky • Tipos Extraliga (SR) • 48. kolo

Divoká tretia tretina v Nových Zámkoch sa skončila a tak aj celý tento zápas. Nové Zámky v krátkom slede v úvode trete tretiny otočili na 2:1, ale Detve sa podarilo potom vyrovnať na 2:2. Následne domáci skórovali na 3:2 a gólom do prázdnej bránky už rozhodli o osude zápasu. Detva síce ešte znížila na rozdiel jedného gólu, ale zakrátko dostala do prázdnej bránky aj druhý gól.

Nové Zámky tak vyhrali doma s Detvou 5:3! Ďakujem za pozornosť, prajem pekný zvyšok víkendu! (18:24:13)

59:27
    HC Nové Zámky dali gól!

Domáci dávajú druhý gól do prázdnej bránky, jeho autorom je PATRIK ROGOŇ – 5:3!
    Asistencie: Alexander Brandt Clarke.

59:20
    Lazushin je znova na striedačke!

59:13
    Detva dala gól!

Ale pozor! Hostia dávajú predsa len gól a ešte vykresali iskierku nádeje. Po peknej kombinácii Detvy sa pred bránkou domácich dostal k odrazenému puku JÁN SÝKORA a ten znižuje na 4:3!.
    Asistencie: River Rymsha, Jonathan Charbonneau.

58:42

Je rozhodnuté! Detva odvolala brankára a po vyhratom buly prišlo tvrdé zakončenie, ktoré sa však odrazilo na hokejku STEVENA IACOBELLISA a ten cez celé klzisko dostal puk do odkrytej bránky – 4:2! Asistenciu bude mať domáci brankár.
    Asistencie: Henri Kiviaho.

58:31
    Lazushin odišiel na striedačku!

58:22
    Oddychový čas hostí! Detva bude hrať presilovku a to je jasný impulz pre hostí, Ernest Bokroš už dáva pokyny svojim zverencom.

58:22
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Fereta – 2 min., nedovolené bránenie).

58:01
    Boli ohlásené posledné dve minúty druhej tretiny! Valent napokon za pomoci lekárov išiel do šatne, prajeme skoré uzdravenie!

57:39
    Hra je teraz prerušená. Hosťujúci hokejista Valent leží na ľade a bolestivou grimasou dáva najavo, že má problémy s kolenom.

57:02
    Dostávame sa do záverečnej časti tretej tretiny. Detva, ktorá potrebuje bodovať prehráva o jeden gól.

56:39

Domáci sú späť vo vedení o jeden gól! Pred bránkou Detvy vznikol veľký zmätok, najlepšie sa zorientoval STEVEN IACOBELLIS a odrazený puk upratal do siete – 3:2!
    Asistencie: Samuel Fereta, Juraj Jurík.

56:08
    Jendroľove zakončenie od modrej tečoval Sýkora, brankár Kiviaho včas zasiahol.

55:47
    Rogoň nedokázal spracovať ťažkú puk, do brejku ide Detva.

55:11
    Iacobellis posielal puk pred domáci bránku, Lazushin presným zákrokom prerušil hru.