HC Slovan – Nitra 3:2 (2:1 po s.n.) | Nové Zámky – Detva 5:3 (kon.) | Poprad – Zvolen 4:6 (kon.)
Michalovce – Lipt. Mikuláš 5:0 (kon.) | Banská Bystrica – Trenčín 6:3 (kon.) | Miskolc – Košice 3:2 (kon.)
po s.n. (2:1)
HC Slovan Bratislava
3:2 (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
HK Nitra
sk Neděle 14.03.2021, 15:00Tipos Extraliga (SR) • 48. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Na programe je dnes kompletné 48. kolo Tipos Extraligy. O 15:00 sa začína súboj medzi Slovanom Bratislava a Nitrou.

Slovan sa nachádza na 4. priečke, na konte má 89 bodov. Na tretie Michalovce stráca jeden bod, na druhý Poprad tri. V minulom kole Slovan prehral s Trenčínom 2:3 po samostatných nájazdoch.

Nitra je v tabuľke hneď za Slovanom, patrí jej 5. miesto s 85 bodmi na konte. Pred šiestou Detvou má osembodový náskok. Nitrania zvíťazili v štyroch uplynulých zápasoch, naposledy zdolali Nové Zámky 4:2.

Úvodné zostavy:

HC Slovan Bratislava: Parks – Valach, Ališauskas, Beňo, Štajnoch, Maier, Brodzinski, Škultéty, Ožvald – Gašpar, Harris, O´Donnell – Matoušek, Zigo, Urbánek – Kundrík, Bortňák, Rapáč – Jendek, Kytnár, Lukošík

HK Nitra: O´Connor – Mezei, Bodák, Švarný, Nemec, Ege, Vitáloš, Pupák, Hřebíček – Tvrdoň, Slovák, Holešinský – Finlay, Bajtek, Žitný – Fominykh, Kollár, Drábek – Múčka, Šiška, Minárik

Rozhodca: Orolín, Korba – Tvrdoň, Ordzovenský.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:42
    O´Donnell strieľal, O´Connorovi puk vypadol, no situáciu zvládol. Hneď nato pálil Harris, O´Connor si nebol istý, kde má puk. Slovan začal veľmi aktívne.

01:18
    Nitrianska snaha skončila v strednom pásme, Parks rozohráva pri zadnom mantineli.

01:37
    Maierov pozdrav smerom k hosťujúcemu brankárovi, ten puk podržal a prerušil hru.

02:36
    Jeden na jedného, Jendek strieľal spoza Hřebíčka, mieril doprostred brány do hrude O´Connora.

03:43
    Dobrý forčeking hostí, puk poskakoval potom pred Parksom, bekhendová koncovka mierila mimo.

04:09
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Urbánek – 2 min., držanie).

04:49
    Nitrania kombinovali v útočnom pásme, ale nik z nich sa neodhodlal k strele, čo je škoda z pohľadu ich tímu.

05:08
    Nitra dala gól!
    Tvrdoň prihral k žŕdke Minárikovi, ten hľadal na ľavom kruhu MAREKA SLOVÁKA, puk bol tečovaný, napriek tomu sa dostal až k Slovákovi, ktorý strelou švihom zavesil. Nitra využíva presilovú hru a vyhráva 1:0.
    Asistencie: Jakub Minárik, Marek Tvrdoň

06:49
    Tak Slovanu síce vyšiel úvod, no do vedenia išli hostia, ktorí využili hneď prvú presilovú hru.

07:04
    Po strele Kundríka O´Connor prerušil hru.

07:34
    Slovan teraz zatlačil súpera, strela Bortňáka však bola zblokovaná.

09:23
    Nitra získala zdanlivo stratený puk za bránou súpera, nebezpečne zakončoval Drábek, Parks puk vyrazil pred seba.

09:43
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Harris – 2 min., hákovanie).

10:42
    Zigo sa dostal k puku cez Nemca a dokázal aj po ľade zakončiť.

10:57
    Žitný poslal puk na bránu a získal útočné pásmo.

11:12
    Bajtek bol osamotený pri ľavej žŕdke, ale prudkú prihrávku nedokázal usmerniť za bránkovú čiaru. Bola to však veľká šanca Nitry.

12:29
    Valachova síce bomba, no nepresná.

12:35
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Pupák – 2 min., hrubosť).
    Trochu prísne vylúčenie, no platí.

13:09
    Gašparovi puk utiekol do strednej tretiny, Slovanu sa nedarí.

13:42
    Harrisov pokus z ľavej strany bol zblokovaný, O´Connor nemusel zasahovať.

13:52
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Kollár – 2 min., krosček).

13:55
    Po prihrávke pálil z prvej Brodzinski, bránu netrafil.

14:20
    Domáci vykombinovali brániacu trojicu, no Zigo zblízka neuspel. Následne sa vhodí v strednom pásme, keďže jeden z domácich posunul bránu.

14:49
    Brodzinskiho strelu O´Connor vyrazil a Slovák puk odpálil cez všetky čiary.

15:36
    Parks chcel pomôcť s rozohrávkou, nahrával cez os klziska, no našiel priamo Minárika, ktorý na neho korčuľoval sám, bránu minul, už mohlo byť 0:2.

17:08
    Jendek prakticky len odovzdal puk na súperove hokejky a odchádza striedať.

17:11
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Maier – 2 min., krosček).

18:11
    Tvrdoň naznačil prihrávku a potom prekvapil strelou, ktorá narobila Parksovi veľké problémy, zazvonila žŕdka, puk bol následne dlho v hre, pred bránou mela, napokon Parks puk priľahol.

19:00
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Matoušek – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Bajtek – 2 min., Nečakané napadnutie).

19:24
    V úvodnej tretine sme svedkami množstva vylúčení, stav je 1:0 pre Nitru.

19:38
    Múčka strieľal, zvonila žŕdka! Po odpískaní sa hráči pustili do šarvátky, tá bola ale rýchlo zažehnaná.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Nitra vyhrala úvodnú dvadsaťminútovku 1:0 a bola o niečo lepším tímom.
    Druhá tretina sa začne približne o 15:54.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:14
    Bodák s Mezeiom za bránou Slovana poslali k ľadu Gašpara a zrejme aj niečo povedali rozhodcovi a trestná lavica sa plní.

20:14
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Mezei – 2 min., hrubosť).

20:14
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Tvrdoň – 10 min. osobný trest, nešportové správanie).
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Slovák – 10 min. osobný trest, nešportové správanie).

20:56
    Nitra sa zatiaľ dobre bráni, podarilo sa jej vyhodiť puk.

21:18
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Holešinský – 2 min., hákovanie).

21:55
    Kompletne celý prvý útok Nitry sedí na trestnej lavici. Slovan hrá presilovku 5 na 3, no veľmi nestrieľa.

22:33
    Opäť je pri puku Parks, Slovan pôsobí v útoku bezradne.

23:18
    O´Donnell dostal prihrávku k tyčke, kde bol sám, vo veľkej šanci však O´Connora neprekonal, neuspel ani z dorážky, potom bol tvrdo poslaný k ľadu.

23:37
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (2 min. pre hráčsku lavicu – príliš veľa hráčov na ľade).

24:05
    Rapáč operoval pred bránou, no puku sa zmocnil brankár. Slovan neuspel z dorážky.

24:42
    Strelu z ľavého kruhu hosťujúci brankár vyrazil. Slovan síce strieľa, no nejedná sa o žiadne nebezpečné pokusy.

24:57
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Matoušek – 2 min., krosček).
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Vitaloš – 2 min., sekanie).

26:50
    Po zlej spätnej prihrávke hráča Nitry sa O´Donnell dostával do nebezpečnej pozície, no zakončiť nedokázal, pretože sa s ním vrátila dvojica brániacich hráčov, ktorá ho odzbrojila.

28:22
    Urbánek sa pekne uvoľnil a strieľal, O´Connor vyrazil puk vedľa žŕdky. Zatiaľ asi najväčšia šanca na strane domácich.

30:11
    Puk poskakuje v útočnej tretine domácich, no v hre je veľa nepresností.

30:27
    Valach vystrelil a O´Connor chytá do lapačky. Hra je po dlhej dobe prerušená.

31:16
    Slovan Bratislava dal gól!
    V posledných minútach sa hralo prakticky iba v útočnom pásme Slovana, ktorý svoj tlak zužitkoval a vyrovnáva na 1:1. Autorom gólu je BRENDAN O´DONNELL, ktorý pred O´Connorom šikovne tečoval strelu Brodzinskiho.
    Asistencie: Michael Brodzinski, Rastislav Gašpar

33:00
    Pokus o vysunutie útočiaceho hráča nevyšiel, píska sa zakázané uvoľnenie Slovana.

33:18
    Po prihrávke strieľal Jendek z pravého kruhu, O´Connor si zákrok lapačkou vychutnal.

33:56
    Harris strieľal spoza Mezeia, trafilo jeho korčuľu.

34:43
    Finlayovi koncovka nevyšla podľa predstáv, strela nemala potrebnú razanciu, puk sa dokotúľal k Parksovi.

35:43
    Šiška dobre zapracoval, prihral Minárikovi, ktorého pokus na bránu neprešiel. Teraz je aktivita na hokejkách Nitry.

36:58
    Slovák číhal vpredu na svoju príležitosť, ale ťažký prudký puk vzduchom nemal šancu spracovať. Píska sa zakázané uvoľnenie.

37:06
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Bodák – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Zigo – 2 min., hrubosť).

38:15
    Na ľade je viac priestoru, hra sa prelieva zo strany na stranu.

39:04
    Šiška prihral bekhendom Minárikovi, ktorý bol voľný na pravom kruhu, mal dostatok času, no bránu netrafil.

39:55
    V poslednej minúte druhej tretiny belasí zatlačili svojho súpera, no gól sa im streliť nepodarilo. O´Connor si poradil so strelou od modrej čiary a spolu so spoluhráčmi aj s dorážkami.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Druhá tretina priniesla jeden gól v podaní domácich, na 1:1 vyrovnával v 32. minúte O´Donnell.
    Tretia tretina sa začne približne o 16:50.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

41:03
    Urbánek prešiel na pravá kru a odtiaľ vystrelil, puk bol zblokovaný. Slovan však začal tretiu tretinu aktívnejšie, ako jeho súper.

42:19
    Zatiaľčo na ľade zostal ležať Kundrík, akcia Slovana pokračovala ďalej a Kytnár riadnou delovkou preveril O´Connora.

42:19
    Kundrík odchádza rovno do šatne, je tu debata rozhodcov, čo sa vlastne stalo.

42:19
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Fominykh – 2 min., sekanie).

42:19
    Zdalo sa, že došlo ku kontaktu Kundríka s Drábekom, no na trestnú lavicu rozhodcovia posielajú Fominykha.

43:11
    Harris pálil z prvej, bol už v pokľaku a z uhla, no netrafil odkrytú bránu.

43:38
    Urbánek bol sám medzi kruhmi, následne po prihrávke pálil z prvej Štajnoch, len do betónov gólmana.

44:05
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Štajnoch – 2 min., podrazenie).

44:51
    Nitrania pekne kombinovali, no Nemcova strela nebezpečná nebola, chýbala jej razancia aj presnosť.

45:17
    Tvrdoň vrátil puk Slovákovi, čím mu pripravil streleckú príležitosť spomedzi kruhov. Pred bránou clonil Minárik, no Parks úspešne zasiahol a umožnil svojím spoluhráčom konečne prestriedať.

45:55
    Pred Parksom to poriadne vrelo, no domáci odolali veľkému náporu a Štajnochovi sa podarilo vyhodiť puk.

47:06
    Drábek sa pekne uvoľnil a preveril domáceho gólmana. Hra je prerušená a hráči sa už začali púšťať do seba. Typický obrázok dnes.

48:23
    Súboj O´Donnella a O´Connora dopadol lepšie v prospech hosťujúceho hráča.

49:00
    Nenápadná akcia, Kollár zapracoval v obrannom pásme, prihral Drábekovi, ktorý sa z pravej strany tlačil do koncovky, v závere posunul puk po ľade ANDREJOVI KOLLÁROVI, ktorý sa s ním nemaznal a poslal ho do brány. Nitra vyhráva 2:1.
    Asistencia: Michael Drábek

49:57
    Múčka sám proti trojici, napriek tomu sa dostal k strele, ktorá však bola zblokovaná.

50:14
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Holešinský – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

50:40
    Rýchla výmena puku medzi domácimi hráčmi, Harris z ľavého kruhu vyslal puk na bránu, kde ho pred O´Connorom šikovne tečoval BRANISLAV RAPÁČ a vyrovnáva na 2:2. Dráma pokračuje.
    Asistencie: Brant Harris, Michael Brodzinski

51:31

51:31
    Dlho sa v rovnovážnom stave nehralo, ďalší vylúčený hráč.

52:00
    Nemec sa uvoľnil a prihrával k opačnej žŕdke Tvrdoňovi, tomu sa nepodarilo dostať puk za bránkovú čiaru.

52:33
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Tvrdoň – 2 min., nedovolené bránenie). K tomu Tvrdoň ešte inkasuje 10-minútový osobný trest za nešportové správanie, dnes už druhý a odchádza rovno do šatne.

53:45
    Dobre zapracoval Bajtek, získal puk pri mantineli, prihral medzi kruhy Žitnému, ktorého strela skončila v Parksovej lapačke.

54:37
    Hráč Nitry sa tlačil do koncovky, no Parks nechal pri bližšej žŕdke svoj betón a urobil dobre.

56:02
    Štajnoch strieľal od modrej, Zigo potom už puk na zadnom mantineli nezískal.

56:40
    Nemec krásnym spôsobom našiel pred bránou Šišku, ten zakončoval bekhendom a vychytal ho Parks.

58:00
    Posledné dve minúty tretej tretiny. Bude predĺženie?

58:35
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Rapáč – 2 min., krosček).

59:12
    Píska sa ofsajd Nitry.

59:51
    Žitný strieľal z pravej strany, Parks na strelu videl a puk vyrazil.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Po riadnom hracom čase sa stretnutie skončilo nerozhodne 2:2. O malú chvíľu nasleduje 5-minútové predĺženie.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:24
    Bodák nabil Kollárovi, ten strieľal z ideálnej parkety, ale Parks puk udržal vo výstroji.

60:52
    Šiškov pokus bol zblokovaný na ochrannú sieť.

61:14
    Gašpar sa rútil sám na O´Connora, no netrafil bránu!

61:39
    Holešinský prihrával pred bránu, Slovák svojou hokejkou šťuchol do puku, ten pomedzi Parksove betóny neprešiel.

62:24
    Finlay veľmi dlho korčuľoval s pukom po útočnom pásme, napokon prihrával, no puk už opustil útočné pásmo.

62:54
    Po strele Brodzinskiho O´Connorovi vypadol puk a kĺzal sa tesne vedľa žŕdky.

64:25
    Gašpar trielil vpred, ale dobehol ho Holešinský a nedovolil mu strieľať.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

Zápas nerozhodlo ani predĺženie, po úprave ľadu sú na rade samostatné nájazdy.