Columbus – Dallas 4:3 (po pr.) | Philadelphia – Washington 4:5 (kon.) | Tampa – Nashville 6:3 (kon.)
Florida – Chicago 4:2 (kon.) | Buffalo – Pittsburgh 0:3 (kon.) | Calgary – Montreal 3:1 (kon.)
New Jersey – NY Islanders 2:3 (kon.) | Toronto – Winnipeg 2:5 (kon.) | St. Louis – Vegas 1:5 (kon.)
Vancouver – Edmonton 2:1 (kon.) | Anaheim – San Jose 1:3 (kon.) | Minnesota – Arizona 4:1 (kon.)
New Jersey – NY Islanders 2:3 (1:2 po s.n.) | Detroit – Carolina 1:2 (kon.) | Columbus – Dallas 1:2 (0:1 po s.n.)
Colorado – Los Angeles 4:1 (kon.)
HC Kometa Brno
2:1 (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0) Stav série: 2:2
HC Vítkovice Ridera
Neděle 14.03.2021, 17:00 • DRFG arena • Generali play off Tipsport extraligy • Osmifinále

Ode mne je to dnes již vše. Děkuji za pozornost a těšte se na rozhodující bitvu. (19:58:47)

To je série! Třetí prodloužení ze čtyř zápasů, znovu konečný výsledek 2:1 a stav na utkání 2:2! Kometa i napodruhé utekla hrobníkovi z lopaty a v prodloužení vyhrála i druhý zápas na svém ledě. Dnes rozhodl svým prvním gólem za Brno obránce Rhett Holland. V úterý nás tak čeká rozhodující zápas na ledě Vítkovic. Bude to jistě bitva na ostří nože.

66:12 Rhett HOLLAND - 2:1
    Zdroj: Hokejka TV

66:12
    Kometa právě vstřelila branku!
    Přichází ale gól na druhé straně a série se bude stěhovat do Vítkovic! RHETT HOLLAND vypálil přízemní střelu od modré a svým prvním gólem za brněnskou Kometu rozhoduje dnešní zápas a vyrovnává stav série na 2:2. Puk možná lehce tečoval Kalus, který tak zažil hodně smolných několik sekund. Asistence: Dávid Bondra, Tomáš Bartejs.

65:53
    Kalus byl zcela sám před Vejmelkou, ten ho ale vykryl a drží tak svůj tým ve hře!

64:50
    Nevídaný moment. Petr Holík menší postavy hitoval u mantinelu Romana Poláka, jeho tým ale pásmo i tak neudržel.

64:11
    Dávid Bondra nastřelil puk na bránu z levého křídla, hostující gólman zasáhl betonem.

63:31
    Vítkovická brána vyskočila ze svého postavení. Vystrčil ji nejspíš Dolejš, bude se tak vhazovat v pásmu hostů.

63:04
    Rákos střílel z mezikruží z první, bránu ale o kousek minul!

62:56
    Klepiš přistrčil puk Valskému, který se do něj opřel na vrcholu levého kruhu. Jeden z obránců však střelu zpomalil a Dolejš kotouč ukryl do lapačky.

62:01
    Holík nedokázal zpracovat přihrávku od mantinelu. Jeho formace se tak do útočného pásma nedostala.

61:22
    Kučeříkovo nahození od modré k bráně nedoletělo, jeden z bránících hráčů v dráze střely jej zablokoval.

61:18
    Během několika prvních desítek sekund jsem už viděli několik tvrdých soubojů. Může to souviset i s nervozitou. Po jednom takovém zůstal na ledě Petr Gewiese. Zvládl se ale zvednout sám, což je dobrá známka.

60:33
    Filip Pyrochta nahazoval puk od modré čáry. Vejmelka toho moc neviděl, ale přesto udržel puk ve své výstroji.

60:01

Potřetí ze čtyř případů nás v sérii mezi Kometou a Vítkovicemi čeká prodloužení! Brňanům se totiž v třetí třetině podařilo přesilovkovým gólem vyrovnat. Nahození Krále tečoval před bránou Jakub Klepiš. Vítkovice si sice znovu vzaly trenérskou výzvu, v tomto případě však měli rozhodčí rychle jasno o tom, že branku uznají. Napínavý souboj tak ještě nekončí. Prodloužení začíná přibližně v 19:38.

60:00

59:37
    Mallet dojížděl na pravé straně kotouč a snažil se hledat na druhé straně najíždějícího spoluhráče. Vejmelka do dráhy přihrávky ale vložil svoji hůl.

Filip Krůza

Branky a nahrávky: 52. Klepiš (F. Král, Mueller), 67. Holland (Bondra, Bartejs) – 11. M. Kalus (Flick, Mallet)

HC Kometa Brno: Vejmelka (Klimeš) – F. Král, Zámorský, Kučeřík, Holland, Gulaši, Svozil, Bartejs – Zaťovič (C), P. Holík, Mueller (A) – Valský, Rákos, Vincour – Plášek ml., Klepiš (A), V. Němec – Bondra, Kusko, Schneider.
    HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Peksa) – Pyrochta, R. Polák (C), Galvinš, Gewiese, Koch, L. Kovář, R. Černý – L. Krenželok (A), Hruška (A), Lakatoš – Svačina, J. Mikyska, Schleiss – Mallet, Flick, M. Kalus – Fridrich, Werbik, Dej.

Rozhodčí: Pešina, Hejduk – Ondráček, Špůr