Columbus – Dallas 4:3 (po pr.) | Philadelphia – Washington 4:5 (kon.) | Tampa – Nashville 6:3 (kon.)
Florida – Chicago 4:2 (kon.) | Buffalo – Pittsburgh 0:3 (kon.) | Calgary – Montreal 3:1 (kon.)
New Jersey – NY Islanders 2:3 (kon.) | Toronto – Winnipeg 2:5 (kon.) | St. Louis – Vegas 1:5 (kon.)
Vancouver – Edmonton 2:1 (kon.) | Anaheim – San Jose 1:3 (kon.) | Minnesota – Arizona 4:1 (kon.)
New Jersey – NY Islanders 2:3 (1:2 po s.n.) | Detroit – Carolina 1:2 (kon.) | Columbus – Dallas 1:2 (0:1 po s.n.)
Colorado – Los Angeles 4:1 (kon.)
HC Kometa Brno
2:1 (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0) Stav série: 2:2
HC Vítkovice Ridera
Neděle 14.03.2021, 17:00 • DRFG arena • Generali play off Tipsport extraligy • Osmifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Zdravím vás u čtvrtého zápasu předkola Generali play-off ELH mezi týmy HC Kometa Brno a HC Vítkovice Ridera.

Velmi vyrovnaná. Těmito dvěma slovy bychom mohli popsat sérii předkola mezi Kometou a Vítkovicemi. Vše tomuto průběhu napovídalo i před samotným začátkem vyřazovací části. Oba týmy se totiž v tabulce základní části zařadily hned za sebe. Ridera skončila osmá, Brňané pak devátí.

První dvě utkání série byla odehrána na ledě Ostravar arény, tedy domově Vítkovic. Úvodní zápas série dospěl za stavu 1:1 až do prodloužení, které již v první minutě rozhodl Dominik Lakatoš. Domácí se tedy ujali vedení v sérii. Mečbol pak vybojovali hned další den a znovu to skončilo stejným výsledkem. Tentokrát však Vítkovičtí své vedení ubránili a radovali se tak z další výhry 2:1. Kometa však odmítla brzký konec sezóny. Po velkém boji na svém kluzišti, kam se série mezitím přestěhovala, doslova urvala vítězství. A nejspíš už nepřekvapivě to bylo opět po výsledku 2:1, přičemž se podruhé ze tří dosavadních zápasů prodlužovalo. Třetí duel rozhodl kapitán Brna Martin Zaťovič v 73. minutě a minimálně o den tak prodloužil svému týmu sezónu. Podaří se Kometě sérii srovnat, nebo Vítkovice tentokrát už udělají ten klíčový postupový krok?

Stav série: KOM – VIT 1:2

1. zápas: VIT – KOM 2:1pr. (0:0, 1:0, 0:1 – 1:0)
    Branky a nahrávky: 39. L. Kovář (Werbik, Fridrich), 61. Lakatoš (Hruška) – 55. Schneider (Zámorský, F. Král)

2. zápas: VIT – KOM 2:1. (1:0, 1:0, 0:1)
    Branky a nahrávky: 10. Mallet (M. Kalus), 32. Svačina (J. Mikyska, Koch) – 44. F. Král (Klepiš, P. Holík)

3. zápas: KOM – VIT 2:1pr. (0:0, 0:0, 1:1 – 1:0)
    Branky a nahrávky: 48. Mueller (P. Holík, Zaťovič), 73. Zaťovič – 51. Hruška (L. Kovář, Lakatoš)
    Ukončí dnes Vítkovice sérii?

HC Kometa Brno: Vejmelka (Klimeš) – F. Král, Zámorský, Kučeřík, Holland, Gulaši, Svozil, Bartejs – Zaťovič (C), P. Holík, Mueller (A) – Valský, Rákos, Vincour – Plášek ml., Klepiš (A), V. Němec – Bondra, Kusko, Schneider.

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Peksa) – Pyrochta, R. Polák (C), Galvinš, Gewiese, Koch, L. Kovář, R. Černý – L. Krenželok (A), Hruška (A), Lakatoš – Svačina, J. Mikyska, Schleiss – Mallet, Flick, M. Kalus – Fridrich, Werbik, Dej.

Rozhodčí: Pešina, Hejduk – Ondráček, Špůr.

00:01

00:33
    Zaťovič se po levém křídle protlačil do útočného pásma a vystřelil od mantinelu. Dolejš kotouč chytil do své lapačky.

00:57
    Vítkovice se dostaly z vlastního pásma a Schleiss unikal po levé straně. Puk sice nechal chvíli za sebou, ale nakonec vystřelil. Vejmelka sklapl betony včas.

01:10
    Valský se natlačil před obránce a v souboji s ním jel na bránu. Zkusil kličku do bekhendu, puk ale bránu minul!

01:52
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Karel Plášek ml. – 2 min., vysoká hůl).

02:15
    Hruška nezachytil Lakatošovu přihrávku a puk se tak dostal ke Gulašimu, který svůj tým osvobodil.

03:00
    Další dvě vyhození Komety až do obranného pásma Vítkovic.

03:27
    Flick objel bránu a nabil puk do skvělé pozice na vrcholu pravého kruhu Polákovi. Ten se do kotouče opřel, ale trefil jen připraveného Vejmelku.

03:52

03:57
    Další vyhození puku domácího týmu přišla až po návratu Pláška na led, rozhodčí tedy pískají zakázané uvolnění.

04:22
    Werbik s Dejem sice ještě na chvíli dokázali udržet útočné pásmo, vzápětí ovšem Kometa již puk ze své zóny dostaly.

04:56
    Vincour našel zajímavou zpětnou přihrávkou na pravém kruhu Rákose, ten ovšem svou střelou Dolejše překonat nedokázal.

05:34
    Klepiš propouštěl Němcovu přihrávku až na Pláška. Ten to ale nečekal a puk tak odjel až za vítkovickou bránu.

06:08
    Vladimír Svačina byl zcela sám na levém kruhu a měl dost času. Trefil ovšem jen Vejmelkovu lapačku!

06:17
    Rákos odstrčit Gewieseho od puku a o chvíli později jej nahodil do útočného pásma. Tam se ale domácí hokejisté příliš dlouho nezdrželi.

06:41
    Jednoduchá práce pro Vejmelku, který vyrážečkou odrazil puk do ochranné sítě po nahození soupeře.

07:12
    Další Polákova rána, tentokrát od modré čáry. Puk možná ještě lehce tečoval Alexandre Mallet, Vejmelka jej ale i tak našel ve své lapačce a přerušil tak hru.

07:35
    Ke Gulašimu se odrazil puk k levému mantinelu. Domácí tvrďák puk bez váhání poslal na bránu, trefil ale jen zadní hrazení.

07:55
    Zajímavý moment u vítkovické brány. Němec puk procpal před bránu, kde se jej snažil dorážet Klepiš. Celá situace skončila posunutou bránou, do níž se puk nedostal.

08:40
    Kusko najel až prakticky k pravé tyči, odkud se bekhendem snažil najít volného Bondru. Byl ale až moc blízko bráně a trefil tak jen betony gólmana.

09:46
    Bartejsova přihrávka šla Rákosovi jen na paty, ten se tak musel otočit a puk jen nahodit.

10:04
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Hosté se ujímají vedení. Flick byl v potyčce s Bartejsem, opustil ji však v pravý moment. Puk totiž letěl z obranného pásma Vítkovic právě kanadskému útočníkovi do jízdy. Trefil sice jen Vejmelku, puk se k němu ovšem odrazil zpět. Flick pak našel zpětnou přihrávkou zcela volného MARKA KALUSE, který poslal puk po Vejmelkovou lapačkou do brány. Asistence: Rob Flick, Aexandre Mallet.
    10:04 Marek KALUS - 0:1
    Zdroj: Hokejka TV

11:36
    Kometa tak musí dohánět manko. V této sérii navíc platí, že kdo skóruje první, ten i nakonec zápas vyhraje.

12:18
    Mueller hledal skrz celé pásmo najíždějícího Svozila. Mladý obránce byl ale asi o něco pomalejší, ne americký forvard očekával a puk tak nezpracoval.

13:05
    Dolejš odráží kotouč svou výstrojí až do ochranné sítě. Dochází tedy k přerušení hry a komerční přestávce.

13:55
    Po dlouhém boji u mantinelu v obranném pásmu Komety nakonec vydolovali puk hosté. Kučeřík ovšem přečetl následnou přihrávku a puk tak odletěl do neutrální zóny.

14:32
    Na druhou stranu pak zavezl puk Klepiš. Kombinace brněnských hráčů skončila střelou Stanislava Svozila z levé strany, se kterou si Dolejš bez problémů poradil.

14:43
    Holík nyní tečoval Muellerovo nahození od pravého mantinelu jen poměrně vysoko nad bránu.

15:34
    Nepřesnosti na obou stranách. Ani jednomu týmu se teď pořádně nedaří založit útok.

15:44
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Marek Kalus – 2 min., naražení zezadu + 10 min. osobní trest, naražení zezadu).

16:03
    Lakatoš nyní vystihl Královu žabičku na Muellera, puk se od něj však odrazil až příliš daleko a samostatný únik tak nebyl možný.

16:29
    Mueller si nyní sjel na levý kruh a vystřelil. Dolejš byl znovu připraven a dorážkám zamezila hostující obrana.

17:16
    Klepiš si na modré čáře hezky stáhl puk, jeho následná střela ovšem letěla hodně vedle a puk tak nakonec vyklouzal až z pásma Vítkovic.

17:44

18:07
    Dolejš musel ještě jednou zasahovat proti střele od modré čáry, teď už se ale hostujícímu týmu podařilo dostat puk z pásma.

18:50
    Kusko teď jel sám a navíc do plných a puk tak ztratil už ve středním pásmu. Jeho spoluhráči mezitím střídali.

19:40
    Vejmelka nyní vyklepal puk z lapačky, jeho spoluhráč to ovšem nečekal a kotouče se tak zmocnili hosté. Celé to nakonec skončilo tvrdou ranou Poláka, se kterou si gólman Komety dokázal poradit.

19:59
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Rhett Holland – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Robert Flick – 2 min., sekání).

20:00

První třetina čtvrtého předkola mezi Kometou a Vítkovicemi je za námi. Ve vedení jsou hosté, kterým se podařilo prosadit na začátku 11. minuty, kdy Vejmelku prostřelil Marek Kalus. Oba týmy jinak hrály jednu přesilovou hru, této sérii však zatím dominují spíše hry v oslabení a ani jedna z těchto možností tak využita nebyla. Uvidíme, zda se Brňanům podaří skóre vyrovnat, Obrazně už totiž mají nůž na krku. Druhá třetina začíná přibližně v 17:49.

20:01

20:31
    Král dlouho kroužil s pukem a nakonec jej nahodil do útočného pásma, tam jej ovšem vybojoval soupeř.

21:04
    Lakatoš vjel do útočného pásma po pravé straně a zakončoval bekhendem. Vzdálenější tyč brány minul.

21:50
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Peter Schneider – 2 min., podrážení).

21:54
    Rychle po vhazování střílel Vladimír Svačina. Vejmelka si proti němu vyjel a puk zastavil.

22:00
    Kometa se osvobozuje a zároveň dochází k návratu Hollanda a Flicka na led. Vítkovice nyní hrají pět na čtyři.

22:30
    Svačina mohl střílet do poloprázdné brány, moc mu to ale nesedlo. O chvíli později přišla tvrdá rána od modré do mantinelu, která vyhnala Vítkovice z pásma.

23:16
    Kometa vyhazuje kotouč do pásma Vítkovic a snaží se soupeře co nejdéle udržet daleko od své brány.

23:38
    Další zákrok brněnského gólmana. Poradil si se střelou od modré čáry a dorážkám zamezil tím, že na svém betonu přikryl kotouč.

23:50

23:54
    Stejně jako v první třetině, Kometa těsně po návratu svého trestance na led vyhazuje puk jen na zakázané uvolnění.

24:12
    A další icing brněnského týmu. Tentokrát puk nepřesně přihrával bekhendem Bartejs,

24:30
    Rákosovo nahození z úhlu z otočky srazil jeden z bránících hráčů do ochranné sítě. Následuje vhazování po pravé ruce Dolejše.

25:05
    Petr Holík vjel do útočné třetiny po pravé straně a přibližně z vrcholu pravého kruhu poslal pul na bránu. Jednoduchá práce pro hostujícího brankáře.

25:38
    Valský nahodil puk do útočného pásma, soupeř jej ovšem velmi rychle vrátil za modrou čáru.

26:43
    Schneider na pravém křídle odpálil Kocha, k žádnému velkému ohrožení branky to ale nevedlo, protože se hosté k puku rychle vrátili.

27:45
    Viděli jsme další dlouhý souboj u mantinelu v obranném pásmu Komety, puk vybojovali hosté. Vzápětí přišla nepřesná střela od modré čáry.

27:59
    A další vítkovický pokus. Vejmelka nastavil svou náruč a udržel puk. Následuje komerční přestávka.

28:11
    Pyrochtovu střelu od levého mantinelu vykopl Vejmelka svým levým betonem. Vítkovice pokračují v útočné kombinaci.

28:58
    Mallet zrychlil poté, co převzal puk od Lakatoše a snažil se natlačit před obránce. To se mu skoro povedlo, ovšem kotouč mu utekl až k Vejmelkovi, který jej ukryl pod lapačku.

29:39
    Nyní se před soupeře snažil zleva natlačit Valský, to se mu ale nepovedlo a úspěch neslavila ani jeho zpětná přihrávka, která našla jen soupeře.

30:37
    Svozil zachytil přihrávku a vydal se do útočného pásma. Chvíli po přejezdu útočné modré čáry přihrával na pravé křídlo Klepišovi. Bylo to ale nepřesné.

31:37
    Domácí se nějakou domu drželi v pásmu soupeře, žádnou šanci si ale opět nevypracovali. Nyní se bude vhazovat na středovém kruhu.

32:06
    Vítkovice se často uchylují k pouhého vyhození puku do středního pásma. Na útočení však rozhodně stále nerezignovaly a Vejmelka tak musí být stále v pozoru.

33:21
    Snad nejzajímavější pobyt Komety v útočném pásmu v druhé třetině. Dolejš měl nyní co dělat, aby dokázal zastavit všechny brněnské střely a dorážky. Svůj tým z pásma nakonec střelou do prvního obránce vyhnal Radek Kučeřík.

34:13
    Schleissova přihrávka naslepo přijela jen k Gulašimu, který puk dostal do středního pásma.

34:22
    Guntis Galvinš zachytil puk a už se jej chystal vypálil na Vejmelku. Přesně v ten moment ale rozhodčí odpískal ofsajd.

34:50
    Brňané sice vstřelili branku, ale Vítkovice se rozhodly pro trenérskou výzvu!

34:50
    Oba hlavní rozhodčí čeká težké rozhodnutí. Ani po pár minutách totiž zatím nepřicházejí s řešením.

34:50
    Gól nakonec není uznán! Martin Zaťovič podle rozhodčích stál chvíli před Holíkovým zasáhem v brankovišti.

35:40
    Trochu to vypadá, že Brňany rozhodnutí rozhodčích rozhodili. Ve svém pásmu nyní kupí nepřesnosti.

36:35
    Další nepřesná přihrávka. Ve středním pásmu ji zachytil Lakatoš, který o chvíli později přestřelil bránu soupeře.

37:20
    Vejmelka nyní stáhl hokejkou puk blíž k sobě, aby jej přikryl a přerušil tak na chvíli hru.

37:42
    Tomáš Vincour nastřelil betony Dolejše, který puk odrazil až do ochranné sítě.

38:29
    Lakatoš nebezpečně tečoval nahození Jana Hrušky od mantinelu. Puk o kousek přeletěl horní tyč brány Komety.

38:49
    Vejmelka v pozoru. Nyní si poradil se střelou od modré čáry doprostřed brány.

39:24
    Kometa je stále jako opařena. Vejmelka znovu přikryl puk, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

39:24
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Radek Kučeřík – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Jan Schleiss – 2 min., hrubost).

39:50
    Lakatoš vjel do pásma a vystřelil bekhendem z pravého kruhu. Nastřelil jen oblouk brány.

40:00

Druhá třetina je za námi a skóre je stále stejné. Vítkovice i nadále drží jednobrankový náskok. Brno však bylo blízko vyrovnání. Nebo jinak, Holík skóroval, ale Vítkovice využily možnosti trenérské výzvy, po níž se rozhodčí rozhodli pro neuznání gólové situace. Druhý sporný moment po včerejšku. Dolejšovi totiž údajně hůl vysekl jeho vlastní spoluhráč, ovšem nerad bych dělal nějaké závěry. Kometa však byla po tomto okamžiku viditelně rozhozená a bude se v kabině muset dát do kupy. Uvidíme přibližně za 12 minut poslední třetinu této série?

40:01

40:34
    Hruška nahodil puk na Vejmelka a pak něj přistrčil i Zámorského. To se domácím hokejistům samozřejmě nelíbí.

40:49
    Schneider vyslal na bránu přízemní nahození bekhendem. Dolejš puk vyrazil před sebe a následně jej ukryl do lapačky.

41:24
    Oba týmy v plném počtu a hraje se tak opět v pěti.

41:53
    Další zákrok pro vítkovického gólmana. Z vrcholu kruhu pálil po Muellerově přihrávce Holík.

42:05
    Tentokrát to měl Dolejš jednoduché. Rákos nahazoval puk prakticky z nulového úhlu.

42:49
    Zaťovič upadl při pokusu objet bránu. Na druhé straně o chvíli později Vejmelka přikryl puk, který k němu pomalu dojel.

43:34
    Další nahození z velkého úhlu. Tentokrát nemusel gólman hostujícího týmu vůbec zasahovat.

44:07
    Vejmelka rozehrál kotouč jen k Pyrochtovi, jehož nahození ovšem trefilo jen mezi kruhy stojícího Gulašiho.

44:52
    Dolejš znovu chytá puk a přerušuje hru. Před chvíli minul puk v dobré pozici Schneider a Zámorského následná rána od modré těsně nad zemí byla zblokována.

45:34
    Zdá se mi, že od začátku třetí třetiny chodí Schneider více do hry. Nyní hrál s Rákosem a Klepišem. Vypadá to, že domácí trenéři stáhli ofenzivu na tři formace.

46:00
    Vojtěch Němec dorážel nebezpečně bekhendem, Dolejš ovšem pokračuje ve výborných výkonech a i nyní instinktivně zasáhl.

46:28
    Rob Flick se zajímavě dostával před bránu z pravé strany. Puk ale do brány zasunout nedokázal, protože mu ujel.

46:49
    Zaťovič přihrával z rohu kluziště z otočky. Nenašel ovšem nikoho a kotouč tak vyjel z útočného pásma Komety.

47:40
    Krenželok ujížděl s Lakatošem do přečíslení dva na jednoho. Rozhodl se zakončit sám, ale Vejmelka jeho pokus vyrazil!

48:55
    Nyní vidíme dlouhou pasáž bez přerušení a zajímavých momentů. Čas tak rychle ubíhá, což hostům určitě vyhovuje.

49:23
    Zámorský se opřel do puku, trefil ovšem prvního obránce před sebou. Puk se odrazil do středního pásma. Při snaze o další přechod modré čáry byl Kometě odpískán ofsajd.

49:48
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Filip Pyrochta – 2 min., vysoká hůl).

49:57
    Hosté vydolovali puk u mantinelu a vyhazují jej až k Vejmelkovi.

50:27
    A Brňanům se ani napodruhé nepodařilo udržet v pásmu.

50:48
    Muellerovu přízemní střelu Dolejš vyráží a o chvíli později kotouč opět putuje do středního pásma.

51:11
    Kometa právě vstřelila branku!
    Domácí využívají přesilovou hru a tentokrát už byl gól i přes další trenérskou výzvu uznán! Střelu Krále od modré čáry tečoval před bránou JAKUB KLEPIŠ. Puk skončil pod horní tyčí. Asistence: Filip Král, Peter Mueller.
    51:11 Jakub KLEPIŠ - 1:1

52:15
    O zápletku tak máme jistojistě postaráno. I čtvrtý zápas mezi Kometou a Vítkovicemi spěje k napínavému konci.

53:25
    Ani jeden z týmů nic neriskuje a nejspíš se bude hrát opatrněji. Vincour nyní nahazoval puk od mantinelu. Jeho pokus byl ale sražen do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.

54:18
    Stále se pokračuje zejména v nahazování puku na zadní mantinel. Ani jeden z týmů se zatím nedokázal udržet v pásmu.

54:40
    Lakatoš sám mezi kruhy, ale Vejmelka proti puku nastavil svou vyrážečku!

55:49
    Mueller vjel do útočného pásma a střílel z vrcholu pravého kruhu. Bránu Dolejše ale o kousek minul.

56:08
    Schneider se pokusil puk posunout na Vincoura, vítkovická obrana jej ovšem přizvedla do ochranné sítě.

56:25
    Vejmelka chytá nahození ze středního pásma do lapačky a pro jistotu přerušuje hru.

56:35
    Holík se pokusil přistrčit puk do útočného pásma na Muellera. Zaťovič na levém křídle byla ale až moc rychlý a pískán je tak ofsajd.

57:16
    Klepiš nastřelil od modré čáry Lakatoše, ten se těžko zvedla z ledu. K další střele se už pak Brňané nedostali.

57:42
    Postavení mimo hru zastavuje snahu o přechod do útočného pásma hostujícího týmu.

58:38
    Rákos nyní riskantní kličkou obešel soupeře ve vlastním pásmu a dostal se až do útoku. Puk předal Klepišovi, jehož přihrávka ovšem trefila jen brusle.

59:37
    Mallet dojížděl na pravé straně kotouč a snažil se hledat na druhé straně najíždějícího spoluhráče. Vejmelka do dráhy přihrávky ale vložil svoji hůl.

60:00

Potřetí ze čtyř případů nás v sérii mezi Kometou a Vítkovicemi čeká prodloužení! Brňanům se totiž v třetí třetině podařilo přesilovkovým gólem vyrovnat. Nahození Krále tečoval před bránou Jakub Klepiš. Vítkovice si sice znovu vzaly trenérskou výzvu, v tomto případě však měli rozhodčí rychle jasno o tom, že branku uznají. Napínavý souboj tak ještě nekončí. Prodloužení začíná přibližně v 19:38.

60:01

60:33
    Filip Pyrochta nahazoval puk od modré čáry. Vejmelka toho moc neviděl, ale přesto udržel puk ve své výstroji.

61:18
    Během několika prvních desítek sekund jsem už viděli několik tvrdých soubojů. Může to souviset i s nervozitou. Po jednom takovém zůstal na ledě Petr Gewiese. Zvládl se ale zvednout sám, což je dobrá známka.

61:22
    Kučeříkovo nahození od modré k bráně nedoletělo, jeden z bránících hráčů v dráze střely jej zablokoval.

62:01
    Holík nedokázal zpracovat přihrávku od mantinelu. Jeho formace se tak do útočného pásma nedostala.

62:56
    Klepiš přistrčil puk Valskému, který se do něj opřel na vrcholu levého kruhu. Jeden z obránců však střelu zpomalil a Dolejš kotouč ukryl do lapačky.

63:04
    Rákos střílel z mezikruží z první, bránu ale o kousek minul!

63:31
    Vítkovická brána vyskočila ze svého postavení. Vystrčil ji nejspíš Dolejš, bude se tak vhazovat v pásmu hostů.

64:11
    Dávid Bondra nastřelil puk na bránu z levého křídla, hostující gólman zasáhl betonem.

64:50
    Nevídaný moment. Petr Holík menší postavy hitoval u mantinelu Romana Poláka, jeho tým ale pásmo i tak neudržel.

65:53
    Kalus byl zcela sám před Vejmelkou, ten ho ale vykryl a drží tak svůj tým ve hře!

66:12
    Přichází ale gól na druhé straně a série se bude stěhovat do Vítkovic! RHETT HOLLAND vypálil přízemní střelu od modré a svým prvním gólem za brněnskou Kometu rozhoduje dnešní zápas a vyrovnává stav série na 2:2. Puk možná lehce tečoval Kalus, který tak zažil hodně smolných několik sekund. Asistence: Dávid Bondra, Tomáš Bartejs.
    66:12 Rhett HOLLAND - 2:1

To je série! Třetí prodloužení ze čtyř zápasů, znovu konečný výsledek 2:1 a stav na utkání 2:2! Kometa i napodruhé utekla hrobníkovi z lopaty a v prodloužení vyhrála i druhý zápas na svém ledě. Dnes rozhodl svým prvním gólem za Brno obránce Rhett Holland. V úterý nás tak čeká rozhodující zápas na ledě Vítkovic. Bude to jistě bitva na ostří nože.

Ode mne je to dnes již vše. Děkuji za pozornost a těšte se na rozhodující bitvu. (19:58:47)

Filip Krůza

Branky a nahrávky: 52. Klepiš (F. Král, Mueller), 67. Holland (Bondra, Bartejs) – 11. M. Kalus (Flick, Mallet)

Rozhodčí: Pešina, Hejduk – Ondráček, Špůr