Pov. Bystrica – Vlci Žilina 1:2 (po pr.) | Humenné – Martin 2:5 (kon.) | Levice – Spišská N. Ves 2:5 (kon.)
Dubnica – Topoľčany 6:3 (kon.)
HK 95 Považská Bystrica
1:2 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1) Stav série: 0:4
DOXXbet Vlci Žilina
sk Pondělí 15.03.2021, 17:00 • ZŠ Považská Bystrica • 1. liga play-off (SR) • 4. kolo

Máme tu koniec predĺženia, ktoré zvládla lepšie Žilina. Bol to Skladaný, kto rozhodol o jej víťazstve. Považská Bystrica podala sympatický výkon, ale šťastie stálo dnes na strane hostí. Žilina zdolala Považskú Bystricu 2:1 po predĺžení, a tak postupuje do semifinále play-off. Odo mňa to je na dnes všetko. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. Z pozície komentátora sa vám hlásil Róbert Gašpárek. (19:36:12)

65:21 Skladaný - 1:2

65:21
    Vlci Žilina dali gól!
    FRANTIŠEK SKLADANÝ odstavil od puku posledného brániaceho hráča, vďaka čomu sa dostal do samostatného úniku. Oklamal aj Tomáša Hrušíka a strelou z backhandu usmernil puk za jeho chrbát. Žilina vyhrala po predĺžení 2:1! Bez asistencie.

64:32
    Koyš zaviezol puk do pásma, kde sa tak jeho tím pohodlne usadil.

64:00
    Jakubec zakončil ihneď po tom, čo vnikol do útočnej tretiny. Sieť síce rozvlnil, ale len tú bočnú.

63:26
    Hrušík radšej pridržal puk, aby neriskoval jeho rýchlu stratu. Vhadzovanie sa bude odohrávať po jeho pravici.

62:24
    Juraj Ďurkech predviedol skvelý obranný zákrok, po ktorom znemožnil súperovi v dobrej pozícií zakončiť.

61:55
    Jurčík vyskúšal pozornosť Hrušíka strelou spoza obrancu Považskej Bystrice. Hrušík bol pozorný a strelu zachytil.

61:36
    Hostia sa dostali do zakončenia, ale po zblokovanom pokuse mieri puk na ochrannú sieť. Predĺženie máme poriadne rozkúskované.

61:10
    Safaraleev sa teraz pokúsil obtočil okolo bránky domácich, ale obranca mu znemožnil zakončiť. Pri puku aktuálne hráči Považskej Bystrice.

60:47
    Hra je prerušená, pretože domáca bránka opustila svoje miesto. Nasledovať bude vhadzovanie v útočnej tretine Žiliny.

60:20
    Prvá strela v predĺžení patrí Rufatimu. Jeho tvrdý projektil zblokoval vlastným telom Skladaný. Puk smeruje na ochrannú sieť a vhadzovať sa bude v útočnom pásme Považskej Bystrice.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V riadnom hracom čase sme meno víťaza nespoznali, a tak sa po nerozhodnom výsledku 1:1 presunieme po krátkej prestávke do predĺženia.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:37
    Skladaný si vylepšil streleckú pozíciu a vzápätí zakončil. Hrušík musel rýchlo spojiť svoje betóny, aby zabránil skórovaniu.

58:51
    Puk sa po sérií nepresných prihrávok ocitol až pred bránkou Hrušíka, ktorý hral na istotu a schoval ho pod svoju lapačku.

Róbert Gašpárek

Branky a nahrávky: 10. Švantner (Kraut, Pšurný) – 19. Linet (Mikula, Skladaný), 66. Skladaný

HK 95 Považská Bystrica: Hrušík (Lamper) – Šefčík, Ďurkech, Nádašdi, Nahálka, Zlocha, Leško, Saboš, Hudík – Ligas, Rufati, Drevenák – Švantner, Pšurný, Dolinajec – Jakubec, Minárik, Urbánek – Ďurina, Krieger, Kraut
    DOXXbet Vlci Žilina: Romančík (Mikoláš) – Lenďák, Dubeň, Drtina, Jaborník, Pišoja, Malina, Fatul, Pacalaj – Koyš, Markovič, Jurčík – Petráš, Skladaný, Mikula – Cíger, Linet, Safaraleev – Rehák, Jakubík, Macek

Rozhodčí: Hronský, Lesay – Konc ml., Danko