Washington – NY Islanders 3:1 (kon.) | Pittsburgh – Boston 1:2 (kon.) | New Jersey – Buffalo 3:2 (kon.)
Detroit – Carolina 4:2 (kon.) | Minnesota – Arizona 3:0 (kon.) | Dallas – Tampa 3:4 (1:2 po s.n.)
Colorado – Anaheim 8:4 (kon.)
Minnesota Wild
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Arizona Coyotes
Středa 17.03.2021, 01:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Z mé strany je to pro dnešek vše, loučím se s Vámi a přeji Vám poklidný zbytek noci. (03:40:07)

Kaapo Kahkonen (MNS) – 31 zákroků, 0 OG, 100 % úspěšnost, odchytal 60:00
    Adin Hill (ARI) – 23 zákroků, 3 OG, 88,5 % úspěšnost, odchytal 59:25

Česká a slovenská stopa
    Do tohoto zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

Přesilovky/využití: 6/0 : 5/0

V dnešním utkání jsme viděli jasně lepší celek a tím byla domácí Minnesota. Hokejisté domácího celku si dokázali připravit hněd nekolik gólových příležitostí a tři z nich dokázali i proměnit. Taktéž obrana domácího celku fungovala naprosto ukázkově, i proto se parta sestavená trenérem Deanem Evasonem může radovat ze zaslouženého vítězství.

Arizona v dnešním utkání měla mnoho příležitostí, ale nedokázala zesílit tlak na branku soupeře ani při přesilových hrách, v první třetině hráli 5 minutovou přesilovou hru, při které snad pouze třikrát vyslali pokus na branku Kahkonena, ve třetí třetině dokonce měli i přesilovou hru 5 na 3, taktéž nevyužitou.

59:41
    Domácí hokejisté se provinili zakázaným uvolněním, uvidíme tedy vhazování před brankou Kahkonena a dosti možná poslední příležitosti Arizony na vstřelení branky.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:37
    Goligoski nyní skvěle vystavil stopku rozvíjející se akci, konkrétněji zastavil Kaprizova.

58:06
    Nyní se hraje převážně ve středním pásmu, obranný val domácího celku funguje velmi dobře a nepouští soupeře do jakékoliv příležitosti ke snížení.

57:38
    Kahkonen puk schoval pod svou lapačku, následovat tedy bude další vhzaování před jeho svatyní.

57:17
    Zakázané uvolnění domácího celku, vhazovat se tedy bude před brankou Kahkonena.

56:49
    Rozhodně bude zajímavé sledovat, zda to hostující hokejistů zkusí v šesti hráčích, či nikoliv.

56:14
    Conor Garland vyslal na branku soupeře pořádnou dělovku, gólman Kahkonen chytá jeho pokus do své lapačky.

55:45
    Spurgeon skvělým obranným zákrokem vystavil stopku rozvíjející se akci hostujícího celku, konkrétně byl u puku Clayton Keller.

54:58
    Kirill Kaprizov, zázračné ruské dítě, se nedokázal dostat k zakončení, jelikož přihrávka od jeho spoluhráče Zuccarella byla příliš nepřesná.

54:28
    Další naprosto zbytečný ofsajd hostujícího celku, zmařuje další postup Arizony.
    53:57 Jared SPURGEON - 3:0

Vojtěch Adamek

Branky a nahrávky: 2. Hartman (Greenway, Fiala), 43. Zuccarello (Soucy, Kaprizov), 54. Spurgeon (Suter, Bonino)

Minnesota Wild: Kähkönen (Talbot) – Spurgeon (C), Suter (A), Dumba, Brodin, Cole, Soucy – Zuccarello, V. Rask, Kaprizov – Fiala, Hartman, Greenway – Bjugstad, J. Eriksson Ek, Parise (A) – Johnson, Bonino, Sturm.
    Arizona Coyotes: Hill (Raanta) – Chychrun, Goligoski (A), Ekman-Larsson, Demers, Oesterle, Hjalmarsson (C), Ljubuškin – Keller, Schmaltz, Garland – Crouse, Dvorak, Kessel – Caggiula (A), Brassard, Pitlick – Hunt, Jo. Larsson, Fischer.

Rozhodčí: Rank, MacDougall – Gawryletz, Daisy