Washington – NY Islanders 3:1 (kon.) | Pittsburgh – Boston 1:2 (kon.) | New Jersey – Buffalo 3:2 (kon.)
Detroit – Carolina 4:2 (kon.) | Minnesota – Arizona 3:0 (kon.) | Dallas – Tampa 3:4 (1:2 po s.n.)
Colorado – Anaheim 8:4 (kon.)
Colorado Avalanche
8:4 (2:4, 2:0, 4:0)
Anaheim Ducks
Středa 17.03.2021, 02:00 • Ball Arena, Denver • NHL

To už je z mé strany vše. Na počtenou! (05:01:08)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 36:22 (10:7, 13:7, 13:8)
    Zblokované střely – 12:24
    Vyhraná vhazování – 29:33
    Trestné minuty – 6:8
    Hity – 21:19

Hokejisté Colorada dokázali otočit zpočátku nepříznivě se vyvíjející zápas proti Anaheimu a nakonec zvítězili vysoko 8:4. Domácí přitom prohráli první třetinu 2:4, když sice byli aktivnější, ale Kačeři potrestali každé jejich zaváhání. Od druhé části se však postavil do branky Lavin Philipp Grubauer, který vnesl do řad svého týmu klid a jeho spoluhráči se mohli pustit do honby za obratem.

V prostřední části domácí srovnali zásahy Mikka Rantanena a Nazema Kadriho. V závěrečné dvacetiminutovce pak Avs dominovali a zatížili konto soupeře hned čtyřmi góly. Ve 42. minutě strhl v přesilovce vedení na jejich stranu Nathan MacKinnon a o dvě minuty později usměrnil Girardovo nahození z rohu za Millerova záda Joonas Donskoi. S blížícím se závěrem ještě hosté zkusili hru bez brankáře, ale za to je potrestal trefou z vlastního obranného pásma Pierre-Édouard Bellemare. V čase 58:45 navíc ještě zpečetil skóre přesilovkovým zásahem Brandon Saad.

59:01
    Běží poslední minuta již rozhodnutého zápasu.
    58:45 Brandon SAAD - 8:4

58:45
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Dnešní zápas přinesl pořádnou porci branek! Domácí využívají přesilovku a zvyšují na 8:4. Joonas Donskoi našel krosem z levého kruhu BRANDONA SAADA, který z úhlu střílel na poloodkrytou branku. Rána mu sice nesedla ideálně, i tak si však prošla nad Millerovým levým betonem na místo určení. Asistence: Joonas Donskoi a Valerij Ničuškin.

57:29
    Hostující Jani Hakanpää ještě dostal trest za vysokou hůl.
    56:48 Pierre-Édouard BELLEMARE - 7:4

56:48
    Hostům se risk s prázdnou brankou nevyplatil! Nazem Kadri v obranném pásmu posunul puk na PIERRA-ÉDOUARDA BELLEMARA, který téměř přes celé hřiště trefil svatyni soupeře – 7:4. Asistence: Nazem Kadri a Matt Calvert.

56:20
    Hosté to zkoušejí bez brankáře!

56:18
    Burakovsky zlomil v dobré pozici hokejku. Hosté následně otočili hru na druhou stranu a donutili brankáře Grubauera přerušit hru. Po reklamní přestávce se tedy bude vhazovat v útočném pásmu kalifornského mužstva.

55:57
    Do konce třetí třetiny scházejí čtyři minuty. Laviny zatím soupeře k ničemu nepouštějí.

54:36
    Valerij Ničuškin nebezpečně střílel z vrcholu pravého kruhu. Miller puk vyrazil do rohu.

53:46
    Hostující Kevin Shattenkirk měl puk v útočném pásmu. Calvert mu ale do jeho akce sáhl a vytlačil hosty do střední třetiny.

52:52
    Nazem Kadri s Nicolasem Deslauriersem spolu stále mají nějaký problém. Teď už na sebe pokřikují ze střídaček svých týmů.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 2. Burakovsky (Kadri, Girard), 8. Kadri (Saad, D. Toews), 32. Rantanen (Landeskog, D. Toews), 39. Kadri (Burakovsky, Donskoi), 42. MacKinnon (D. Toews, Rantanen), 44. Girard, 57. Bellemare (Kadri, Calvert), 59. Saad (Donskoi, Ničuškin) – 3. Terry (Zegras, Henrique), 5. Heinen (B. Hutton, Henrique), 16. Henrique (Terry), 20. D. Grant (TS)

Colorado Avalanche: Miska (21. Grubauer) – D. Toews, Graves, Girard, MacDonald, Pateryn, Renouf – Rantanen (A), MacKinnon (A), Landeskog (C) – Burakovsky, Kadri, Saad – Donskoi, Jost, Ničuškin – O'Connor, Bellemare, Calvert.
    Anaheim Ducks: R. Miller (Stolarz) – Hakanpää, Fowler (A), Shattenkirk, Mahura, Ja. Larsson, B. Hutton – Silfverberg (A), Henrique, Rakell – Terry, Getzlaf (C), Comtois – Jones, Lundeström, Heinen – Deslauriers, D. Grant, Zegras.

Rozhodčí: Chmielewski, Peel – Gibbons, Fournier