Omsk – Magnitogorsk 2:5 (kon.) | Petrohrad – Dynamo Moskva 1:4 (kon.)
Avangard Omsk
2:5 (1:1, 1:1, 0:3) Stav série: 0:1
Metallurg Magnitogorsk
Čtvrtek 18.03.2021, 17:30 • Ledový palác Jurije Ljapkina, Balašicha • Play-off KHL • Čtvrtfinále

Česká stopa v zápase
    Jiří Sekáč (OMS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:06
    Andrej Nestrašil (MET) 1+0, 4 střely, čas na ledě17:01 (20:19:52)

Metallurg Magnitogorsk díky povedené třetí třetině vyhrává tento zápas 5:2. Hosté o své výhře rozhodli ve třetí třetině, kterou ovládli 3:0. Metallurg vyhrává úvodní zápas této čtvrtfinálové série.

59:37
    Už se pravděpodobně nic nestane.

59:00
    Omsk vyhazuje přes všechny čáry, následně se už hosté nemohou stabilněji dostat do útočného pásma.

58:28
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexej Potapov – 2 min., sekání).

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:24
    Alexej Běreglazov (Omsk) hodně důrazně operoval před brankou, ale nedokázal vypálit přesněji.

57:00
    Kirill Semjonov (Omsk) rozehrává od své branky, následně se Semjon Čisťakov dostal do útočného pásma, ale neodkázal si vypracovat výraznější šanci.

56:34
    Sledujeme klidnější pasáž hry, momentálně se hraje čtyři na čtyři.

56:12
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Michail Pašnin – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexej Potapov – 2 min., krosček).

56:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, hostující celek vede o tři branky.

55:42
    Komerční přestávka.

55:04
    Andrej Čibisov (Magnitogorsk) dostal hru do středního pásma, následně se hra vrátila za branku Omsku.

54:12
    Jiří Sekáč (Omsk) se po pěkné individuální akci dostal do střelecké pozice, blafák ovšem dosáhnout nedokázal.

52:55
    Hra je přerušena, vhazovat se bude po zakázaném uvolnění před brankou Magnitogorsku.

52:30
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

51:50
    Corban Knight (Omsk) kombinoval se svými spoluhráči. Následně Damir Šaripzjanov (Omsk) pálil nepřesně.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 11. Boucher (Kaski, Tolčinskij), 37. Činachov (Běreglazov, K. Semjonov) – 6. Holm (Prochorkin), 36. Beck (S. Mozjakin, Holm), 46. Košelev (Martynov, Beck), 46. S. Mozjakin (Karpov, Rasmussen), 48. A. Nestrašil (Beck, Rasmussen)

Avangard Omsk: Bobkov (Mišurov) – Pokka, Šaripzjanov, Kaski, Jemelin, Běreglazov, Gotovec, Čisťakov – Sekáč, Knight, Boucher – Tolčinskij, Zernov, Kovalčuk – K. Semjonov, K. Kostin, Činachov – A. Potapov, Stas, Dědunov.
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Olkinuora) – Zemčonok, Dronov, Minulin, Pašnin, Martynov, Holm, Nikolajev – Prochorkin, S. Plotnikov, Goldobin – Košelev, Beck, A. Nestrašil – Rasmussen, S. Mozjakin, Karpov – Čibisov, N. Kuljomin, Několenko – Jurov.

Rozhodčí: Gofman, Hribik – Zacharenkov, Lazarev

Diváci: 2 195