New Jersey – Pittsburgh 3:2 (kon.) | Buffalo – Boston 1:4 (kon.) | NY Islanders – Philadelphia 3:4 (kon.)
Tampa – Chicago 4:2 (kon.) | Florida – Nashville 1:2 (kon.) | Carolina – Columbus 2:3 (po pr.)
Detroit – Dallas 3:2 (kon.) | Edmonton – Winnipeg 2:1 (kon.) | Colorado – Minnesota 5:1 (kon.)
Anaheim – Arizona 3:2 (po pr.)
Edmonton Oilers
2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Winnipeg Jets
Pátek 19.03.2021, 02:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já děkuji za pozornost. (04:41:31)

Československá stopa:

Ani v jednom z týmů nepůsobí žádný český, ani slovenský hráč.

Mikko Koskinen (EDM) – 24 zákroků, úspěšnost: 96,0%.

Laurent Brossoit (WPG) – 19 zákroků, úspěšnost: 90,5%.

Tři hvězdy zápasu:

1. Connor McDavid (EDM) – 2+0, 4 střely na branku.
    2. Tyson Barrie (EDM) – 0+2, 2 střely na branku.
    3. Mathieu Perreault (WPG) 1+0, 3 střely na branku.

Statistiky zápasu:

Střely na branku: 21 – 25.
    Zablokované střely: 12 – 11.
    Vhazování: 57% – 43%.
    Hity: 29 – 18.
    Přesilové hry: 0/1 – 0/1.

Oilers se ubránili závěrečnému tlaku Jets a vrací se na domácí led Rogers Place výhrou 2:1! O obě jeho branky se postaral kapitán Connor McDavid, který si zapsal dvacátou branku v této sezoně! Za Jets se dnes prosadil pouze Mathieu Perreault! Velkou měrou se na domácím vítězství podílel finský brankář Mikko Koskinen!

59:30
    Mark Scheifele promáchl před prázdnou brankou! Obrovská šance Jets na srovnání!

58:54
    Úspěšná coach´s challenge Jets! Jednalo se opravdu o ofsajd. Stav tak stále 2:1 pro Oilers.

58:54
    Ryan Nugent-Hopkins poslal kotouč do odkryté branky, ale možná to bylo s ofsajdem. Coach´s challenge pro kouče Jets!

58:47
    Mark Scheifele pálil z první, ale Mikko Koskinen kotouč vyrazil pravým betonem, tlak Jets pokračuje.

58:10
    Laurent Brossoit na střídačce a Jets v šesti s prázdnou brankou!

57:24
    Gaëtan Haas jednoduše do střední třetiny, čas stále běží a Jets opět rozehrávají ze své poloviny.

56:42
    Jets se nemohou usadit v útočné třetině a vynutit si závěrečný nápor. Leon Draisaitl vyvezl kotouč do útočné třetiny Oilers.

56:02
    Jesse Puljujärvi vystihl chybnou rozehrávku brankáře Jets, tomu však pomohla rychle reagující obrana.

55:11
    Kotouč v ochranné síti. Po poslední reklamní pauze se bude vhazovat před brankou Jets.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

54:40
    První útočná formace měla na hokejce rozhodnutí. Kotouč putoval po ose Connor McDavid – Ryan Nugent-Hopkins a na brankovišti zakončující Jesse Puljujärvi! Z této kombinace však vyšel vítězně beton Laurenta Brossoita!

54:23
    Darnell Nurse si poradil s Nikolajem Ehlersem, následně kotouč posunul do střední třetiny.

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 24. McDavid (Nurse, Barrie), 34. McDavid (Kassian, Barrie) – 33. Perreault (N. Thompson, Lewis)

Edmonton Oilers: Koskinen (M. Smith) – Nurse (A), Barrie (C), A. Larsson, K. Russell, Bear, Jones – Nugent-Hopkins, McDavid, Puljujärvi – Kahun, Draisaitl, J. Archibald – Ennis, Haas (A), Kassian – Chiasson, D. Shore, Nygärd.
    Winnipeg Jets: Brossoit (Hellebuyck) – Morrissey, DeMelo (A), Forbort (C), Pionk, Stanley, Poolman – Stastny, Scheifele, Wheeler – Connor, Dubois, Ehlers – Copp (A), Lowry, Appleton – Perreault, N. Thompson, Lewis.

Rozhodčí: Schlenker, Nicholson – Cherrey, Murchison