Kazaň – Ufa 2:1 (po pr.) | CSKA Moskva – Jaroslavl 4:1 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavl
Pátek 19.03.2021, 17:30 • CSKA Arena, Moskva • Play-off KHL • Čtvrtfinále

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Na počtenou příště! (20:06:46)

Dnešní utkání sledovalo 5 627 diváků (46% kapacity).

Utkání rozhodla střelecká efektivita. Zatímco hosté nedokázali v průběhu celého střetnutí Johanssona pořádně překvapit a z devětadvaceti střel se prosadili jen jednou jedinkrát, CSKA bylo v útoku kreativnější a Pasqualeho postupně nachytalo celkem třikrát. Bezzubým výkonem v ofenzivě se vyhrát nedá, o čemž se Lokomotiv dnes přesvědčil na vlastní kůži.

Je konec, stav série mezi CSKA a Lokomotivem je po dnešku vyrovnaný – 1:1! Domácí hráči vyšli z vyrovnané bitvy vítězně a zaslouženě si připisují první výhru ve čtvrtfinále, které se v neděli přesune do Jaroslavle.

Československá stopa
    Do utkání nezasáhl žádný český nebo slovenský hráč.

60:00
    Lokomotiv se za pískotu ochozů vydal do útrob haly, kam ho Moskvané následují. Je definitivně po všem.

60:00
    V CSKA Areně už zazněla siréna, v domácím pásmu ale na sebe ještě poštěkují malé skupinky protihráčů. Sudí je zatím drží daleko od sebe, bitku zřejmě neuvidíme.

59:46
    Domácí drží puk na své polovině a dopředu se neženou, do konce zbývá jen pouhých pár sekund.

59:13
    Poslední minuta druhého střetnutí je tu, zaplněná moskevská hala už oslavuje první výhru svého týmu.

58:54
    Puk po zakončení Maxima Sorkina zůstal stát v brankovišti, odkud ho na poslední chvíli odpinkl pryč jeden z hostujících borců!

58:22
    Hosté ale ještě nehodlají složit zbraně a stále se snaží útočit na soupeřovu branku, Johansson je ve střehu.
    57:27 Arťom BLAŽIJEVSKIJ - 4:1

57:27
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Dovolím si říct, že je rozhodnuto! Necelé tři minuty před koncem základní hrací doby uklidil z velké vzdálenosti kotouč do opuštěné branky Lokomotivu ARŤOM BLAŽIJEVSKIJ, čímž definitivně pojistil vítězství svého celku – 4:1! Asistence: Pavel Karnauchov, Sergej Andronov.

57:16
    CSKA chce co nejrychleji vyhodit puk ze svého pásma, hosté ale už zastavili hned několik jeho pokusů.

56:44
    Vyhozenou pryž za svou brankou sbírá Kajumov, Jaroslavl se opět snaží se přesunout do útoku.

56:30
    Hostující gólman se po pauze nevrátil do branky, Lokomotiv se nevzdává a tři a půl minuty před koncem zkouší štěstí v šesti! Power-play!

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 7. Gilmour (Šalunov), 9. Šalunov (Mamin, Okulov), 31. Světlakov (M. Robinson, Tělegin), 58. Blažijevskij (P. Karnauchov, Andronov) – 51. Korškov (Ivanov, M. Osipov)

CSKA Moskva: Lars Johansson (Šaryčenkov) – Ar. Sergejev, Dahlbeck, Kiselevič (A), Gilmour, Blažijevskij, M. Robinson (A), Rykov – Slepyšev, Andronov (C), P. Karnauchov – Okulov, Šalunov, Mamin – Alexandr Popov, M. Kempe, Loktionov – Tělegin, Sorkin, Afanasjev – Světlakov.
    Lokomotiv Jaroslavl: Pasquale (Konovalov) – Rafikov, A. Marčenko, M. Osipov, Barancev, Čerepanov, Ohtamaa, Malyšev – Kovalenko, Beljajev, Alexejev – A. Petersson, V. A. Tkačov (C), Korškov – Pulkkinen, Kajumov, Lander (A) – Ivanov, Ťutněv, J. Averin (A) – Iljenko.

Rozhodčí: Beljajev, Fraňo – Kučava, Novikov.

Diváci: 5 627