Kazaň – Ufa 2:1 (po pr.) | CSKA Moskva – Jaroslavl 4:1 (kon.)
Ak Bars Kazaň
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0) Stav série: 2:0
Salavat Julajev Ufa
Pátek 19.03.2021, 17:30 • Tatněfť Arena, Kazaň • Play-off KHL • Čtvrtfinále

Hokejisté Kazaně zvyšují stav série na 2:0, když vydřeli obrat proti Ufě, která jim byla celý zápas důstojným soupeřem. Na oba góly v základní části namazali protihráči – hrubka domácích na modré čáře vedla k samostatnému úniku, který proměnil v 16. minutě Pjotr Chochrjakov. Ve druhé části naopak vystihl puk v útočném pásmu Tichonov a z jeho přihrávky těžil vyrovnání Nigel Dawes.
    Na rozhodnutí se čekalo až do prodloužení, které brzy ukončil dorážkou z ostrého úhlu o brankářovu výstroj Stanislav Galijev.
    Ak Bars poráží dnešního soupeře doma i počtvrté v sezóně, v neděli série pokračuje v Ufě, kde byl naopak v základní části stoprocentně úspěšný Salavat Julajev.

Statistiky zápasu:
    Střely na bránu 27:25 (7:8, 9:13, 9:4 – 2:0), vhazování 30:29, hity 16:15, čas v útoku 15:03 – 14:23, vyloučení 2:2, bez využití. (20:17:17)

62:19 Stanislav GALIJEV - 2:1

62:19
    Kazaň vstřelila branku!
    Prodloužení nakonec netrvalo dlouho a rozhodla ho první šance. O zadní mantinel odraženou ránu dostal z ostrého úhlu o výstroj nešťastného Metsoly za brankovou čáru zcela volný STANISLAV GALIJEV, který číhal za tyčkou.
    Asistence: Arťom Galimov, Dmitrij Judin.

61:05
    Po zakázaném uvolnění Kazaně se chystá na led úderná formace hostů.

60:30
    Dnešní utkání sleduje 6223 diváků.

60:01

Ve třetí dvacetiminutovce gól nepadl. Převaha byla na straně hokejistů Kazaně, ale vyložených šancí bylo méně něž v předchozích třetinách. Čeká nás tedy nekonečné prodloužení až do rozhodnutí.

Statistiky:
    Střely na bránu 25:25, vhazování 28:27, hity 15:14, čas v útoku 14:01 – 14:14, vyloučení 2:2, bez využití.

60:00

59:53
    Ofsajd Kazaně přiblížil prodloužení.

58:51
    Oba celky jsou již v plném počtu, z protiútoku Ak Barsu rozvlnila přizvednutá Cormierova střela ochrannou síť.

58:17
    Alexandr Kadějkin objel při hře 4 na 4 kazaňskou bránu a pokusil se zakončit z otočky, trefil však jen svého strážce.

56:23
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Dmitrij Voronkov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Jevgenij Birjukov – 2 min., hrubost).

56:21
    Dmitrij Voronkov vyslal prudkou střelu švihem z těžkého úhlu na levém křídle. Metsola si stáhl kotouč hokejkou do lapačky a při dorážce se strhla regulérní bitka mezi ním a Jevgenijem Birjukovem. Tomu se pochopitelně nezdál pokus vyseknout kotouč zpod gólmanovy rukavice.

55:08
    Druhá komerční přestávka třetí třetiny.

54:00
    Patrice Cormier se protáhl přehuštěným prostorem až do brankoviště, kde bekhendovým blafákem po ledě mířil těsně vedle.

52:45
    Hostující obránce Jevgenij Lisovec smolně nastřelil vlastního spoluhráče Vjačeslava Soloduchina.

51:51
    Albert Jarullin vystrašil gólmana hostů jedovatou střelou nízko nad ledem. Metsola si poradil rozklekem.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 30. Dawes (V. Tichonov), 63. Galijev (A. Galimov, Judin) – 16. Chochrjakov

Ak Bars Kazaň: Biljalov (Reideborn) – Wikstrand, Jarullin, Pedan, Chenkel, Žuravljov, Judin, Ljamkin – Dawes, S. Da Costa, V. Tichonov – M. Gluchov, Burmistrov, Lukojanov (C) – K. Petrov, Cormier, Pesonen – Voronkov, Galijev, A. Galimov.
    Salavat Julajev Ufa: Metsola (Tarasov) – Panin (C), Larsen, Naumenkov, Koledov, Alexejev, J. Birjukov, Lisovec – M. Granlund, Manninen, Hartikainen – V. Žarkov, Platt, Kadějkin – Amirov, Kugryšev, Chochrjakov – Baškirov, Soloduchin, Kartajev – Pimenov.

Rozhodčí: Bělov, Odinš – Šalagin, Šišlo