Washington – NY Rangers 2:1 (kon.) | Toronto – Calgary 3:4 (kon.) | Montreal – Vancouver 2:3 (po pr.)
San Jose – St. Louis 1:2 (1:2 po s.n.) | Los Angeles – Vegas 2:4 (kon.) | New Jersey – Pittsburgh 1:3 (kon.)
Florida – Nashville 2:0 (kon.) | Colorado – Minnesota 6:0 (kon.) | Tampa – Chicago 4:1 (kon.)
Los Angeles Kings
2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Vegas Golden Knights
Sobota 20.03.2021, 03:10 • Staples Center, Los Angeles • NHL

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (05:51:09)

Využití přesilovek: 0/1 : 0/2

Dobojováno jest. Tlačenicí v rohu kluziště tento zápas končí a Vegas zvládlo potvrdit roli papírového favorita. Ve třetí třetině se tečí prosadil William Carrier, čímž definitivně zlomil odpor hráčů Kings, kteří už nedokázali navázat na dva góly v předchozím průběhu zápasu. Dvojnásobným střelcem se stal Max Pacioretty, který měl celkem 47 minut a sedm vteřin na to dotáhnout hattrick, ovšem neuspěl. Pálit ho to nicméně nemusí, stav 2:4 a dvoubodové vítězství se počítá. V tabulce Západní divize tak žádné změny probíhat nebudou. Golden Knights nadále drží náskok nad druhým Coloradem, zvýšilo jej na pět bodů. Kings sice o páté místo nepřijdou, ovšem poslední postupovou pozici už nemají zcela na dosah.

59:22
    Carl Grundström zbytečně posílal pas skrze celé střední pásmo. Doughty se musel vracet a Kings už asi ani nevypálí.

59:07
    Závěrečný "tlak" Los Angeles nemá žádný koncept. Tento zápas prohrají, 53 vteřin před koncem totiž zahráli na icing.

58:29
    McNabb se nesnažil trefit prázdnou klec, spíše chtěl vyhodit tak, aby nenabídl zakázané uvolnění. Walker musel kotouč chytit do rukavice.

58:10
    I po komerční přestávce zůstávají Kings v šesti. Uvidíme, zda jejich snaha něco přinese.

57:30
    Kings sice odvolali brankáře, jenže dlouho se nepřerušovalo, takže neměli možnost se domluvit na následujícím postupu při střídání. Chvíli tak na ledě operovali čtyři, nikoliv šest domácích hráčů.

57:02
    Dobrá přihrávka Olliho Määttäy nečekaně prošla až na hůl Cartera, který na pravém křídle nabídl prostor pro Doughtyho. Ten ale vůbec nevypálil.

56:27
    Obránce Matt Roy se vydal na útočný výlet, aby podpořil Browna, zatímco ostatní spoluhráči už zamířili na střídačku. Jejich společná snaha byla marná.

55:54
    Do konce zbývají zhruba čtyři minuty, Reilly Smith přesto předvádí aktivní a agresivní forčeking, aby už Kings k ničemu nepustil.

55:21
    O přihrávku si svým pohybem řekl Mikey Anderson, z nepříliš kvalitního střeleckého úhlu mohl ale jen těžko něco zajímavého vymyslet.

54:29
    Kolem Theodorea prolétl znovu Iafallo, který je v poslední třetině jasně nejaktivnějším hráčem na hřišti. Kopitar za ním nechce zaostávat a vysílá ráznou střelu zápěstím.

53:56
    Pozornost Lehnera odzkoušel zápěstím Alex Iafallo. Na brankáři Vegas není znát nucená přestávka kvůli zranění.

53:15
    O zorganizování ofenzivních hodů se znovu snažila Mooreova trojka, jenže Jaret Anderson-Dolan se zastavil ještě v předsíni.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

52:35
    Další obrovské příležitosti na straně hostů, Chandler Stephenson nedorazil puk do sítě přes ležícího Quicka. A když Blake Lizotte znovu vjel do ofsajdu, přichází komerční pauza.

Patrik Czepiec

Branky a nahrávky: 20. Iafallo (Kopitar, Doughty), 27. T. Moore (Roy, Björnfot) – 11. Pacioretty (Mark Stone), 13. Pacioretty (Theodore, Martinez), 36. W. Karlsson (Marchessault, Martinez), 51. W. Carrier (Hague, Nosek)

Los Angeles Kings: Quick (Petersen) – M. Anderson, Doughty, Björnfot, Roy, Määttä, S. Walker, MacDermid – Iafallo, Kopitar, D. Brown – Athanasiou, Vilardi, A. Kempe – Wagner, Lizotte, J. Carter – Grundström, Anderson-Dolan, T. Moore.
    Vegas Golden Knights: Lehner (M.-A. Fleury) – Martinez, Theodore, McNabb, Coghlan, Hague, Whitecloud – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Tuch, Glass, N. Roy – W. Carrier, Nosek, Reaves.

Rozhodčí: Morton, Syvret – Gawryletz, Gibbons