Zlaté Moravce – Trenčín 1:0 (kon.) | Nitra – Pohronie 2:3 (kon.) | Senica – Sereď 1:0 (kon.)
Ružomberok – Michalovce 2:0 (kon.) | Slovan Bratislava – Žilina 2:2 (kon.)
ŠK Slovan Bratislava
2:2 (0:1)
MŠK Žilina
Sobota 20.03.2021, 17:30 • Tehelné pole, Bratislava • Niké liga • 2. kolo

Na stadiónu planou při odchodu ze hřiště vášně, strkanice a ostrá slova jako někde v Glasgowě. Rozhodčí Ziemba nařídil ve druhém poločase tři penalty, které v nesrovnatelně zajímavějším dějství stanovily konečné skóre.
    Do šaten šli spokojenější šošoni, které poslal do vedení přízemní střelou k tyči Dávid Ďuriš. První penalta se pískala již ve druhé minutě druhé půle pro domácí a proměnil ji Mohamed Rharsalla, ale v 63. minutě ze stejné situace vrátil Žilině vedení Dawid Kurminowski.
    Slovan rozpoutal v závěrečné čtvrthodině před žilinskou bránou peklo a když hosté odolali spoustě šancí včetně Hentyho břevna a dvakrát vykopávali míč z brankové čáry, mohli z ojedinělého brejku rozhodnout. Iľko však zblízka nepropálil domácího brankáře Greifa a z nejspornějšího ze tří pokutových kopů v poslední minutě nastavení podruhé vyrovnal Rafael Ratão.
    Žilinská série bez vítězství proti Slovanu se tak natáhla už na tucet zápasů, stejně dlouhá je naopak šňůra zápasů obhájce titulu bez porážky, který teprve podruhé ztratil body za remízu. (19:34:01)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 10:3. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 15:17.

90+4

90+4
    Slovan Bratislava právě vstřelil branku!
    Třetí pokutový kop po přestávce proměňuje bezpečně RAFAEL RATÃO. V podstatě okopíroval gól na 1:1.

90+3
    Žlutou kartu dostává za protesty ještě Branislav Sluka (MŠK Žilina).

90+2
    Třetí penalta v zápase! Medveděv předchozí zavinil, teď byl sám v roli oběti, když ho lehce zatáhl Slebodník a český fotbalista svému pádu hodně přidal.

90+2
    Žlutou kartu dostává Tibor Slebodník (MŠK Žilina).

90+2
    Následnému rohu se belasí ubránili a mohou ještě rozjet protiakci.

90+1
    Z brejku mohli naopak potvrdit vítězství hosté! Kurminowski nádhernou patičkou sklepl Iľkovi, který tváří v tvář nepropálil zblízka Greifa.

90
    Nastavují se 4 minuty. Bude to stačit bratislavskému Slovanu, který má zdrcující převahu, na vyrovnání?

90
    Žlutou kartu dostává Patrik Myslovič (MŠK Žilina).

89
    Útočný faul Erika Daniela.

88
    Horké chvíle pro šošony končí chvilkovou úlevou po nepřesné přihrávce Ibrahima Rabia.

87
    Slovan má v závěrečné čtvrthodině stále sílící převahu a další tutovku zachránil na čáře neuvěřitelným zákrokem proti Strelcově střele ležící Petráš! Akce pokračovala a po Danielově centru vykopával Ožboltovu hlavičku ze dvou metrů znovu na brankové čáře obránce Kiwior.

85
    Trestný kop z 23 metrů zakroutil Dávid Strelec těsně vedle žilinské levé tyče, kde načechral síť z vnější strany.

84
    Žlutou kartu dostává Jakub Piotr Kiwior (MŠK Žilina).

84
    Rafael Ratão dostal přihrávku od Pauscheka a z nějakých 25 metrů se odhodlal ke střele, která byla nečekaně povedená a otřela se o boční síť.