NY Islanders – Philadelphia 6:1 (kon.) | Detroit – Dallas 0:3 (kon.) | Montreal – Vancouver 5:4 (2:1 po s.n.)
Toronto – Calgary 2:0 (kon.) | Washington – NY Rangers 1:3 (kon.) | Carolina – Columbus 2:3 (1:2 po s.n.)
Anaheim – Arizona 1:5 (kon.) | San Jose – St. Louis 2:5 (kon.) | Edmonton – Winnipeg 4:2 (kon.)
Pittsburgh – New Jersey 1:2 (po pr.) | Tampa – Florida 5:3 (kon.) | Los Angeles – Vegas 3:1 (kon.)
Anaheim Ducks
1:5 (0:3, 0:1, 1:1)
Arizona Coyotes
Neděle 21.03.2021, 01:08 • Honda Center, Anaheim • NHL

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost. (03:38:58)

1. Derick Brassard (ARI) 3+0
    2. Jakob Chychrun (ARI) 1+1
    3. Adam Henrique (ANA) 1+0

Česká a slovenská stopa v utkání
    V utkání se nepředstavil žádný český nebo slovenský hokejista.

Ryan Miller (ANA) 11 zákroků, 3 OG, úspěšnost 78,6%, odchytal 20:00
    Anthony Stolarz (ANA) 12 zákroků, 2 OG, úspěšnost 85,7%, odchytal 40:00
    Antti Raanta (ARI) 27 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,4%, odchytal 60:00

Coyotes výhrou v Anaheimu ukončili pětizápasovou sérii porážek.

Arizona o svém vítězství rozhodla už v první třetině, kdy se jí povedlo třikrát skórovat. V dalších třetinách přidala po jedné brance a až do 35. minuty soupeře jasně přehrávala. Anaheim se sice poté zvedl, dokázal na soupeře tlačit, ale svého prvního (a posledního) gólu dosáhl až za stavu 0:5, tedy v neřešitelné pozici.

59:06
    A ještě se kouskovat bude. Zakázané uvolnění domácích.

58:58
    Pitlick vypálil na Stolarze, který se postaral o opětovné přerušení hry. Závěr střetnutí se docela kouskuje.

58:30
    Další přerušení hry, tentokrát po zásahu Raanty proti střele Rakella. Domácí útočník byl v pravém kruhu zády k brance, ale šikovně se otočil kolem své osy a i přes obránce Arizony, který k němu byl nalepen, vystřelil.

57:45
    Garlandův pokus o průnik obranou zastavil až Stolarz, který odmítá znovu inkasovat.

57:26
    Pro změnu se zakázaného uvolnění dopustili také Coyotes.

57:15
    Zakázané uvolnění Anaheimu po chybě v rozehrávce ve vlastním pásmu.

56:58
    Hodně těžký zákrok Raanty, který nebyl v ideálním postavení, ale dokázal lapačkou zastavit rychlý průnik soupeře a přerušit hru. Poslední komerční pauza.

56:20
    Raanta čelí nepříjemným střelám soupeře. Anaheim, který v jednu chvíli prohrával už o 13 střel, rázem dokázal své soky přestřílet.

55:30
    Ducks se po ztrátě útočného pásma dokáží vždy rychle zmocnit znovu puku a vyrazit zpět před Raantu.

54:45
    Bohužel pro Anaheim, tento gól přišel už příliš pozdě na to, aby mohl něco v dnešním utkání změnit. Přesto se zdá, že vlil do krve domácích novou energii.
    54:27 Adam HENRIQUE - 1:5

54:27
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Ale nula z toho nakonec nebude. Anaheim se po ztrátě útočného pásma dokázal opět zmocnit puku a rozehrát rychlý protiútok, na jehož konci se povedlo Terrymu z pravého kruhu přihrát před branku na ADAMA HENRIQUA, jenž nadvakrát prodral kotouč za záda hostujícího brankáře. Asistence: Troy Terry, Trevor Zegras.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 55. Henrique (Terry, Zegras) – 3. Brassard (Chychrun), 6. Chychrun, 16. Brassard (Ekman-Larsson, Kessel), 21. Brassard (Pitlick), 53. Keller (Garland, Schmaltz)

Anaheim Ducks: R. Miller (20. Stolarz) – Hakanpää, Fowler, Shattenkirk, Ja. Larsson, Drysdale, B. Hutton – Rakell, Getzlaf (C), Comtois – Silfverberg (A), Lundeström, Jones – Terry, Henrique (A), Zegras – Heinen, D. Grant, Deslauriers.
    Arizona Coyotes: Raanta (Hill) – Goligoski, Ekman-Larsson (C), Ljubuškin, Chychrun, Hjalmarsson (A), Oesterle – Garland, Schmaltz, Keller – Pitlick, Dvorak, Crouse – Kessel, Jo. Larsson, Brassard (A) – Fischer, Caggiula, Fasching.

Rozhodčí: Charron, Luxmore – Gawryletz, Pancich