Ufa – Kazaň 1:2 (kon.) | Jaroslavl – CSKA Moskva 1:2 (po pr.)
Lokomotiv Jaroslavl
1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1) Stav série: 1:2
CSKA Moskva
Neděle 21.03.2021, 15:00 • Arena 2000, Jaroslavl • Play-off KHL • Čtvrtfinále

S konstatováním, že se CSKA ujalo v sérii vedení 2:1 na zápasy, se s Vámi loučím. Přeji hezký zbytek neděle! (17:47:22)

Utkání navštívilo 5433 diváků.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 28:18 (7:4, 12:7, 8:5)
    Zblokované střely – 10:17
    Vyhraná vhazování – 30:26
    Trestné minuty – 6:29
    Hity – 22:17

V prodloužení se usmálo štěstí na hostující CSKA! Armějcům trefil v čase 61:31 druhou výhru v sérii Anton Slepyšev, ke kterému se odrazil puk od zadního mantinelu po nepřesném zakončení Loktionova. Moskevský celek se tak v sérii ujímá vedení 2:1 na zápasy.

61:31 Anton SLEPYŠEV - 1:2

61:31
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Prodloužení dlouho netrvalo! Nikita Sošnikov měl puk za domácí brankou. Z otočky ho přihrál do slotu, odkud střílel bekhendem vedle Andrej Loktionov. Kotouč se však od zadního mantinelu odrazil na hůl ANTONA SLEPYŠEVA, který ho z pravé strany poslal do poloodkryté branky. Pasquale se už natahoval marně. Asistence: Nikita Sošnikov a Andrek Loktionov.

60:45
    Postavení mimo hru v podání Armějců. Modrou přejel ještě před pukem Pavel Karnauchov.

60:32
    Zakázané uvolnění CSKA. Hra se stěhuje před Larse Johanssona.

60:01

Prodloužení se v KHL hraje do rozhodujícího gólu. Jedna jeho část trvá 20 minut.

Prodloužení začne přibližně v 17:30.

Statistiky po 3. třetině:
    Střely na branku – 27:16 (7:4, 12:7, 8:5)
    Vyhraná vhazování – 29:23

Základní hrací doba vítěze zápasu neurčila. Za stavu 1:1 se tedy bude muset prodlužovat. Hosté vedli od 11. minuty po dorážce Konstantina Okulova. Lokomotiv si musel na vyrovnání počkat až do třetí části utkání. Ve 45. minutě se prosadil teprve osmnáctiletý Pavel Ťutněv. Hráči Jaroslavle strávili velkou část utkání snahou o vyrovnání a střelecky tak byli poměrně výrazně aktivnější. Oporou CSKA je však tradičně brankář Johansson.

60:00

59:39
    Beljajev zamířil po svých na střídačku a měl by být v pořádku. Hra pokračuje.

59:38
    Pronikající Michail Beljajev byl zastaven ukázkovým pádem pod nohy, což je jasný faul. Rozhodčí ale žádný trest pro CSKA nesignalizují! Útočník Jaroslavle navíc nepříjemně padl hlavou proti mantinelu a pomalu se sbíral ze země. Hra tak byla alespoň přerušena.

58:52
    Konstantin Okulov osvobodil hosty, když vyvezl puk do středního pásma. Dál se ale nedostal.

58:07
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Teemu Pulkkinen z pravé strany netrefil prostor mezi tyčemi, respektive trefil obránce.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 45. Ťutněv (Kovalenko, A. Marčenko) – 11. Okulov (Šalunov, Mamin), 62. Slepyšev (Sošnikov, Loktionov)

Lokomotiv Jaroslavl: Pasquale (Konovalov) – Rafikov, A. Marčenko, M. Osipov, Barancev, Čerepanov, Ohtamaa, Misjul – Korškov, V. A. Tkačov (C), Alexejev – J. Averin (A), Lander (A), A. Petersson – Pulkkinen, Ivanov, Kajumov – Beljajev, Iljenko, Kovalenko – Ťutněv.
    CSKA Moskva: Lars Johansson (Šaryčenkov) – Dahlbeck, Ar. Sergejev, Gilmour, Kiselevič (A), M. Robinson (A), Blažijevskij, Rykov – Sošnikov, Andronov (C), P. Karnauchov – Okulov, Šalunov, Mamin – Slepyšev, Loktionov, M. Kempe – Afanasjev, Světlakov, Tělegin – Sorkin.

Rozhodčí: Gofman, Kulakov – Viljugin, Ivanov