Ufa – Kazaň 1:2 (kon.) | Jaroslavl – CSKA Moskva 1:2 (po pr.)
Salavat Julajev Ufa
1:2 (0:1, 1:1, 0:0) Stav série: 0:3
Ak Bars Kazaň
Neděle 21.03.2021, 12:30 • Ufa Arena • Play-off KHL • Čtvrtfinále

Ak Bars Kazaň vydřel ve vypjaté hokejové bitvě třetí vítězství v sérii, když po dvou porážkách v základní části dokázal dobýt ledovou plochu Salavata Julajeva v Ufě.
    Všechny góly orámovaly první přestávku. Skóre otevřel v 18. minutě z krásné samostatné akce Petrov, ale hned 55 vteřin po změně stran vyrovnal z rychlé souhry zblízka Kugryšev. Rozhodující gól padl ve 24. minutě, z brejku přes celé hřiště ho dal Gluchov a druhou asistenci si u něj připsal brankář Biljalov, který utrpěl v úplném závěru zápasu zřejmě lehčí otřes mozku a utkání nedochytal.
    Série pokračuje v úterý, Kazaň je jednu výhru od postupu do finále Východní konference. (14:56:25)

Statistiky zápasu:

Střely na bránu 18:19 (5:8, 5:8, 8:3), vhazování 21:31, hity 32:25, čas v útoku 12:49 – 10:01, vyloučení 3:2, bez využití.

59:55
    Buly vyhráli hosté a poměrně zbytečně vyhazují na zakázané uvolnění. Ufa má ještě jednu příležitost ke střele, pokud vyhraje další buly.

59:50
    Oddechový čas pro domácí, kteří ještě jednou vybojovali vhazování v útočném pásmu.

59:39
    Ak Bars Kazaň musí střídat brankáře. Otřeseného Timura Biljalova vyměnil na posledních 21 vteřin základní hrací doby Adam Reideborn.

59:39
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Geoff Platt – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Arťom Lukojanov – 2 min., hrubost).
    59:36 bitka v kazaňském brankovišti

59:36
    Larsen našel na pravém kruhu Granlunda, jehož střelu Biljalov jen vyráží před sebe a na brankovišti se strhla rvačka nejdříve o kotouč a pak už jen po odpískání hromadná pěstní potyčka a vyřizování účtů.

58:44
    Salavat Julajev odvolává brankáře, zelenomodří útočí v šesti.

58:18
    Granlund opřel utaženou střelu jen o zadní hrazení, hosté bez problémů vyhazují.

57:17
    Teemu Hartikainen důrazně narazil Arťoma Lukojanova, rozhodčí netrestají ani následný bodyček hostujícího Rukavišnikova a vhazuje se ve středním pásmu.

57:00
    Baškirským hokejistům se rychle krátí čas, hosté jim aktivním forčekingem nedovolují rozvinout akci.

55:17
    Celou akci zakončil golfákem z mezikruží Sakari Manninen, ovšem kotouč je ve výstroji kazaňského gólmana.

54:48
    Granlund zakončil svůj výpad zblízka nepřesně, kotouč si ještě dojel Hartikainen a Salavat Julajev dál drží hosty ve svěráku.

53:47
    Na druhé straně chytá Metsola střelu dnes méně výrazného veterána Dawese, po komerční pauze se bude vhazovat před bránou Ufy.

53:22
    Vjačeslav Soloduchin pálí z druhé vlny, po delší době musel zasahovat Timur Biljalov.

52:18
    Další tutovku měl Lukojanov, který po Fisenkově přihrávce zblízka po ledě trefuje tyčku.

51:49
    Kugryšev nastřeloval od pravého hrazení před bránu, kde kotouči překážel jeden ze spoluhráčů.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 21. Kugryšev (Platt, Kadějkin) – 18. K. Petrov (Rukavišnikov), 24. M. Gluchov (Pesonen, Biljalov)

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Tarasov) – Panin (C), Larsen, Koledov, Naumenkov, J. Birjukov, Alexejev, Lisovec – M. Granlund, Manninen, Hartikainen – Platt, Kugryšev, Kadějkin – Baškirov, Chochrjakov, Kartajev – Gimatov, Soloduchin, Pimenov – Amirov.
    Ak Bars Kazaň: Biljalov (60. Reideborn) – Wikstrand, Jarullin, Pedan, Chenkel, Rukavišnikov, Judin, Ljamkin – Dawes, A. Galimov, V. Tichonov – Fisenko, M. Gluchov, Lukojanov (C) – K. Petrov, Cormier, Pesonen – Voronkov, Burmistrov, Galijev.

Rozhodčí: Olejnin, Fraňo – Zacharenkov, Sadovnikov