Nové Zámky – Košice 4:3 (po pr.) | Detva – Zvolen 3:4 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Miskolc 3:5 (kon.)
Poprad – Trenčín 3:5 (kon.) | Michalovce – Nitra 4:1 (kon.) | Banská Bystrica – HC Slovan 0:2 (kon.)
HK Poprad
3:5 (2:1, 1:2, 0:2)
HK DUKLA Trenčín
sk Neděle 21.03.2021, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 50. kolo

Tretiu tretinu jednoznačne lepšie zvládli hokejisti Dukly Trenčín. Kľúčovým bol gól Aarona Berishu zo 49. minúty počas hry štyroch proti štyrom. Záverečná powerplay už domácim kamzíkom nevyšla a triumf Trenčína gólom do prázdnej brány spečatil Hecl. (19:22:30)

59:45
    Trenčín dal gól!
    Dukla definitívne potvrdzuje víťazstvo v tomto zápase. Popradčania tridsať sekúnd pred tretím klaksónom získali už útočné pásmo, Seigova strela od modrej však bola zblokovaná. Puk skončil na hokejke MAREKA HECLA a ten gólom takmer cez celé klzisko zavŕšil svoj hetrik v tomto zápase!
    Bez asistencie.

59:18
    Hecl dokorčuľoval vyhodený puk a získal opäť ďalší dôležitý čas.

59:01
    Puk je za popradskou bránkou, vyváža ho von Seigo.

58:46
    Už ju Hamerlík opustil a Trenčania získali puk v obrannom pásme.

58:31
    Starosta dostal puk von z obranného pásma, brankár Hamerlík stále nemôže opustiť svoju bránku.

58:06
    Drgoň nahodil puk do pásma zo stredného pásma, Popradčania nezískali puk a musia sa poň vrátiť až do obrannej tretiny.

57:41
    Domáci tréner Peter Mikula si vyžiadal oddychový čas.

57:41
    Dukla vyhodila puk preč z obranného pásma až k Hamerlíkovi, spoza brány rozohráva Ulrych, ale je z toho len napokon zakázané uvoľnenie.

57:06
    Marek Hecl vyrazil dopredu po pravom krídle, natlačil sa popri Višnevskom až pred bránku a až Hamerlík mu puk odobral.

56:50
    Kamzíci zatlačili vojakov v ich obrannom pásme po dobu viac ako jednej minúty. Prerušenie hry prišlo až teraz po strele Haščáka z ľavého kruhu, ktorú Valent dokázal zastaviť.

55:55
    Skokan prihrávkou pred bránu hľadal Haščáka, ten však bol rýchlo obsadený protihráčmi a k puku sa nedostal.

55:17
    Ulrych sa síce dobre rozbiehal spoza vlastnej bránky, potom posúval krížnu prihrávku do územia nikoho a skončilo to až zakázaným uvoľnením.

54:41
    Trenčania získali útočné pásmo a od modrej čiary to skúšal Bokroš, už ako viackrát v tomto zápase. Teraz mu však strelu zblokoval Bjalončík.

54:11
    Livingston dostal prihrávku do pozície medzi kruhmi, strela mu úplne nesadla a aj preto s ňou nemal brankár Valent veľké problémy.

53:44
    Brejčák prehadzoval puk pred bránku Livingstonovi, ktorý sa naťahoval za prihrávkou, no napokon ju vyrazil betónom ako prvý brankár Valent.

52:48
    Okuliar prihrávkou na pravý kruh našiel Andreja Kukuču, ktorý to okamžite namieril na bránu a Hamerlík musel použiť pravý betón.

51:48
    Haščák si spracoval puk pred modrou čiarou, vnikol do pásma a okamžite zakončoval. Jeho strelu švihom Michal Valent dokázal úspešne pokryť.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 7. Skokan (Seigo), 20. Livingston (Skokan, Svitana), 34. Višnevskij (Svitana, Skokan) – 10. Berisha (Bokroš, Reddick), 23. Hecl (Ackered, Rajnoha), 38. Hecl (Paukovček, Ackered), 49. Berisha (Starosta, Ackered), 60. Hecl

HK Poprad: Hamerlík (Vošvrda) – Drgoň, Brejčák, Seigo, Višnevskij, Ulrych, Kramár, Hodorovič – Svitana, Skokan, Haščák – Tavi, Preisinger, Handlovský – Mashinter, Zagrapan, Livingston – Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko – Mešár
    HK DUKLA Trenčín: Valent (Gabriš) – Ackered, Lemcke, Starosta, Bokroš, Jalasvaara, Ilenčík, Honzek, Rajnoha – Hecl, Paukovček, Sádecký – Okuliar, Rehuš, Kukuča – Kettunen, Reddick, Berisha – Krajč, Ferenyi, Devine

Rozhodčí: Baluška, Stano – Durmis, Kacej