Nové Zámky – Košice 4:3 (po pr.) | Detva – Zvolen 3:4 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Miskolc 3:5 (kon.)
Poprad – Trenčín 3:5 (kon.) | Michalovce – Nitra 4:1 (kon.) | Banská Bystrica – HC Slovan 0:2 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
HC Slovan Bratislava
sk Neděle 21.03.2021, 17:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR) • 50. kolo

To je odo mňa z tohto zápasu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (19:28:18)

Tretia tretina prebiehala dlho pomerne ospalým tempom a až na výnimky sme nevideli žiadnu výraznejšiu gólovú príležitosť. Banskobystričania sa snažili zatlačiť Slovan do obrany, Bratislavčania však hrali v obrane veľmi disciplinovane a nepustili súpera prakticky k ničomu. Banskej Bystrici pomohlo až vylúčenie dvojice Meszároš – Sersen, kedy si vytvorila v presilovke veľký tlak, Slovan však výbornými zákrokmi podržal brankár Parks. Ten si v závere zápasu pri veľkom tlaku Banskobystričanov svoje čisté konto doslova vychytal a keďže Rapáč ani na dvakrát nedostal puk do prázdnej bránky Banskej Bystrice, tak sa zápas skončil vďaka dvom využitým presilovkám Slovana víťazstvom bratislavského klubu 2:0.

Slovan Bratislava končí na štvrtom mieste a vo štvrťfinále play-off sa stretne s piatou Nitrou. Banská Bystrica je po základnej časti na desiatom mieste a v predkole bude hrať so siedmym Trenčínom.

Strely na bránku v 3. tretine (celkovo): 14:13 (36:38)

59:52
    Bratislavčania puk vyhodili z vlastnej tretiny a je teda rozhodnuté o ich dnešnej výhre.

59:21
    Banská Bystrica je naspäť v útočnom pásme. Žiakovo nahodenie vyrazil brankár Parks do ľavého kruhu, kde Mlynarovičovi vypichol puk obranca Slovana.

58:56
    Slovan Bratislava v plnom počte.

58:51
    Rapáč strieľal na odkrytú bránku z vlastnej tretiny. Tú minul, puk ale dokorčuľoval a vracajúci sa obranca Banskej Bystrice musel jeho dorážku zablokovať.

58:40
    Ďatelinkovu tvrdú strelu od modrej brankár Parks vyrazil a puk sa potom vrátil po rýchlej kombinácii naspäť k Ďatelinkovi. Jeho druhú strelu už gólman Parks chytiť dokázal.

58:12
    Brankár Belányi odchádza na striedačku, Banská Bystrica tak bude hrať so šiestimi korčuliarmi.

57:42
    Valach vystihol rozohrávku Banskej Bystrice a hrací predmet opäť odpálil za Belányiho bránku. Presilovka sa Banskobystričanom zatiaľ vôbec nedarí.

57:21
    Banskobystričania vyhrali buly v útočnej tretine, sami sa ale vytlačili k mantinelu a nakoniec im Harris puk odpálil za Belányiho bránku.

56:56
    Oddychový čas Banskej Bystrice.

56:56
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Michal Sersen – 2 min., napadnutie).

56:48
    Valach sa dostal k puku po chybe obrancu Slovana medzi kruhmi, sám pred brankárom Parksom ale nedokázal zakončiť tak, aby ho prekonal.

56:37
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Andrej Meszároš – 2 min., sekanie).

56:08
    Banská Bystrica sa snaží dostať Slovan pod tlak, v útočnej tretine sa jej ale stále nedarí prekombinovať sa do vyloženejších streleckých pozícií.