NY Islanders – Philadelphia 6:1 (kon.) | Detroit – Dallas 0:3 (kon.) | Montreal – Vancouver 5:4 (2:1 po s.n.)
Toronto – Calgary 2:0 (kon.) | Washington – NY Rangers 1:3 (kon.) | Carolina – Columbus 2:3 (1:2 po s.n.)
Anaheim – Arizona 1:5 (kon.) | San Jose – St. Louis 2:5 (kon.) | Edmonton – Winnipeg 4:2 (kon.)
Pittsburgh – New Jersey 1:2 (po pr.) | Tampa – Florida 5:3 (kon.) | Los Angeles – Vegas 3:1 (kon.)
HC Sparta Praha
2:0 (1:0, 1:0, 0:0) Stav série: 2:0
HC Olomouc
Neděle 21.03.2021, 15:00Generali play off Tipsport extraligy • Čtvrtfinále

Z mé strany je to pro dnešek vše. Díky za pozornost a zase někdy u Generali Česká pojišťovna play-off Tipsport extraligy ledního hokeje na počtěnou! (17:24:32)

Další ubojované vítězství domácí Sparty znamená prvotní cíl, a to je vedení v sérii po dvou duelech o dva body!

Pražanům se dnes povedlo uhlídat všechny pokusy Olomouce, která předvedla solidní výkon pouze ve třetí třetině, kde Sparta spíše bránila. Gólově se dnes prosadili ti, kteří by Spartu měli táhnout – tedy Michal Řepík a David Tomášek.

Nicméně jsme viděli hodně potyček, zbytečných seker, dohrávaných soubojů a na vrch také bitky v tunelu do šaten po první třetině. Tato série bude ještě hodně zajímavá a pokračuje ve středu na Hané.

59:31
    Oddechový čas pro domácí.

59:27
    Stále sledujeme naprosto marnou snahu hostů o to dostat se do útočné třetiny. Sparta brání velice chytře a dobře. Olomouc pojede na Hanou bez bodu.

58:15
    Nyní se ale kohoutům moc nedaří dostat se do útočné třetiny a vidíme vyhozené kotouče od domácích. Tohle Sparta už nejspíše zvládne.

57:34
    Po následném vyhození se mohl prosadit do prázdné klece Michal Řepík, ale ten prázdou klec naprosto trestuhodně minul.

57:27
    Velký tlak před brankou Sparty! Puk se motal v brankovišti, ale nepadl do branky. Následně byla povalena branka i s Alexandrem Salákem, ale spíše to vypadalo na sundání konstrukce od domácího brankáře.

57:15
    Následně si hosté vzali timeout a závěrečný tlak zkusí bez brankáře Branislava Konráda a se šesti hráči v útočném pásmu!

57:15
    Adam Rutar nahazoval od modré čáry a Jan Knotek byl aktivní v brankoviště, kde se mu ale nepovedlo ideálně tečovat puk za záda Alexandra Saláka.

56:24
    Na konci přesilovky přejel útočnou modrou čáru ještě Petr Strapáč, ale jeho rychlé zakončení zápěstím bylo Salákem sraženo do ochranné sítě.

55:46
    Poté se domácímu celku povedlo dvakrát vyhodit kotouč mimo obranné pásmo. Pražané jsou hodně blízko k zisku druhého bodu ve čtvrtfinálové sérii.

54:53
    Jan Káňa skvěle našel přes celé kluziště volného Navrátila u levé tyčky, ale mladík Olomouce dlouho čekal a poté jej Salák vyrážečkou vychytal!

54:22
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jan Buchtele – 2 min., krosček).

54:05
    Lukáš Pech ujížděl po levé straně až před branku, kde se pokoušel dávat kotouč do lepší pozice pro střelbu. Tuto myšlenku ale dobře přečetl brankář Konrád betony.

52:50
    Domácí celek v posledních minutách se spíše jen brání a vyhazuje na icingy. Nyní se stala druhá možnost, a tak se bude pokračovat opět u branky Saláka.

52:28
    Lukáš Nahodil se dostal ke kotouči a unikal sám na branku, ale jeho bekhendové zakončení u levé tyčky do branky neprošlo! Výborný zákrok Alexandra Saláka.

51:44
    Vzápětí se Spartě nepovedlo rozjet další útočnou akci a po zakázaném uvolnění se hra vrací opět před dlouholetého brankáře z KHL.

51:35
    Obránce Jan Košťálek rozjížděl akci z obrany, ale jeho vzdušná přihrávka skončila na střídačce domácího celku a uvidíme vhazování po pravici Saláka.