NY Islanders – Philadelphia 6:1 (kon.) | Detroit – Dallas 0:3 (kon.) | Montreal – Vancouver 5:4 (2:1 po s.n.)
Toronto – Calgary 2:0 (kon.) | Washington – NY Rangers 1:3 (kon.) | Carolina – Columbus 2:3 (1:2 po s.n.)
Anaheim – Arizona 1:5 (kon.) | San Jose – St. Louis 2:5 (kon.) | Edmonton – Winnipeg 4:2 (kon.)
Pittsburgh – New Jersey 1:2 (po pr.) | Tampa – Florida 5:3 (kon.) | Los Angeles – Vegas 3:1 (kon.)
HC Oceláři Třinec
7:2 (2:1, 3:0, 2:1) Stav série: 2:0
HC Kometa Brno
Neděle 21.03.2021, 17:00 • WERK ARENA, Třinec • Generali play off Tipsport extraligy • Čtvrtfinále

Série se nyní bude stěhovat do Brna. Čtvrtfinále pokračuje ve středu a ve čtvrtek v DRFG areně a Oceláři si na jih Moravy vezou vedení 2:0 na zápasy v sérii. (19:22:54)

Trestné minuty 10:14

Třetí třetina na tom, kdo získá druh bod do čtvrtfinálové série, už nic nezměnila. Kometa sice sehrála výborně své přesilové hry a ve 47. minutě Petr Holík snížil na rozdíl tří gólů, ve zbývajícím čase ale žádnou další reakci jsme od brněnského týmu neviděli. Naopak v závěrečných dvou minutách ještě přidali dva góly Michal Kovařčík a počtvrté v přesilové hře Marcinko.

59:30 Tomáš MARCINKO - 7:2
    Zdroj: Hokejka TV

59:30
    Třinec právě vstřelil branku!
    Další gól v Klimešově síti! Rodewaldovu střelu z pravého kruhu sice brněnský brankář odrazil, ale puk mu zůstal u betonu. Hostující brankář evidentně netušil, kde kotouč je, a tak jej mohl do jeho sítě doklepnout neatakovaný TOMÁŠ MARCINKO. Asistence: Jack Rodewald, Martin Gernát. Stav utkání 7:2.

59:17
    Další vyloučení na straně Komety. Útočným faulem se provinil Dávid Bondra (KOM), který je potrestán menším trestem za hrubost.
    58:57 Michal KOVAŘČÍK - 6:2

58:57
    Oceláři po vyhraném buly kombinovali v útočném pásmu a nakonec puk končí v síti Klimeše pošesté. Střelcem gólu označen MICHAL KOVAŘČÍK, který dostal puk zpoza branky od Špačka do předbrankového prostoru. Asistence: Michael Špaček, Tomáš Kundrátek. Stav utkání 6:2.

58:38
    Od Chmielewského se puk dostal na Musila. Jeho tečovanou střelu sebral před brankou stojící Michal Kovařčík a bekhendovou zadovkou zkoušel překonat Klimeše. Nepodařilo se to jemu, ani Špačkovi před odkrytou brankou.

58:07
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a puk mají ve svém pásmu na holi domácí hráči.

57:40
    Po vyhraném buly pálil po zemi nepřesně Hrehorčák. Následně za brankou získali puk hosté.

57:29
    Vincour poslal puk opět přes červenou čáru a Roman pohlídal situaci, aby to byl icing. Vhazování před Klimešem. Jestli myslí Libor Zábranský na to odvolat brankáře, zatím k tomu nemá příležitost.

57:04
    Po icingu Komety se vhazuje před Klimešem.

57:00
    Ani tato přesilovka domácím nevyšla. Hosté tak stačili úspěšnost přesilovek domácím na padesát procent v tomto utkání. Kometa bude hledat možnosti, co ještě s tímto zápasem udělat.

56:41
    Domácí to teď na útočné modré zahráli trochu laxně, proti dvěma protihráčům vyjel do rohu Kacetl, ale než se vrátil zpět do brány, pálil na jeho branku z ideální pozice na ose kluziště Mrázek. Třinecký brankář byl v bráně včas a zamezil ideální střelecké pozici.

56:16
    Oba týmy vystřídali. Domácí opět hledají ideální střeleckou pozici, Špačkova střela od modré byla nepřesná.

55:21
    Domácí si vyměňovali puk a hledali ideální kombinaci. Trochu tomu chyběl moment překvapení, který se snažil najít Hrňa přihrávkou skrz brankoviště na volného Stránského. Třinecká čtyřiačtyřicítka to ale měla přes ruku.

54:43
    Daniel Rákos (KOM) jde potřetí v utkání na trestnou lavici. Je vyloučen na dvě minuty za podrážení. Po komerční pauze uvidíme šestou přesilovku Třince.

Michal Samiec

Branky a nahrávky: 12. Kurovský (Hrňa, Marcinko), 20. M. Stránský (P. Vrána, Hrňa), 27. Martin Růžička (P. Vrána, M. Stránský), 30. M. Kovařčík (Špaček, Gernát), 40. Freibergs (Hrňa, P. Vrána), 59. M. Kovařčík (Špaček, Kundrátek), 60. Marcinko (Rodewald, Gernát) – 3. Zámorský (F. Král, P. Holík), 47. P. Holík (F. Král, Mueller)

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Honzík) – Gernát, M. Doudera, Jaroměřský, D. Musil, Kundrátek, Freibergs – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), M. Stránský – Hrňa, Marcinko, Kurovský – Rodewald, Špaček, M. Kovařčík – Dravecký (A), Miloš Roman, Hrehorčák – Chmielewski.
    HC Kometa Brno: Klimeš (Vejmelka) – F. Král, Zámorský, Kučeřík, Bartejs, Gulaši, Svozil, Barinka – Zaťovič (C), P. Holík, Mueller (A) – Valský, Rákos, Vincour – Bondra, Klepiš (A), Schneider – Plášek ml., Střondala, Mrázek.

Rozhodčí: Hodek, Obadal – Lhotský, J. Svoboda