Ottawa – Calgary 2:1 (kon.) | Philadelphia – NY Islanders 1:2 (po pr.) | Columbus – Carolina 0:3 (kon.)
NY Rangers – Buffalo 5:3 (kon.) | Minnesota – Anaheim 2:1 (kon.) | Vegas – St. Louis 5:1 (kon.)
Arizona – Colorado 1:5 (kon.) | Vancouver – Winnipeg 0:4 (kon.) | San Jose – Los Angeles 2:1 (kon.)
New York Rangers
5:3 (0:0, 3:1, 2:2)
Buffalo Sabres
Úterý 23.03.2021, 00:08 • Madison Square Garden, New York • NHL

To je z tohoto on-line přenosu vše, já vám děkuji za pozornost a přeji dobrou noc. (03:05:57)

Další zápas odehrají oba celky venku. Rangers ve Philadelphii a Sabres v Pittsburghu.

Dustin Tokarski (BUF) – 33 zákroků, 5 OG, úspěšnost 89,2%, odchytal 56:23

Sabres uškodilo zranění brankářské jedničky. Carter Hutton se musel pakovat ze hřiště už ve 3. minutě a téměř celý zápas tak za něj odchytal debutant v dresu Buffala Dustin Tokarski. Ten si vedl statečně a zejména na konci Sabres několikrát podržel, prohře svého týmu ale přesto nezabránil.

Po bezbrankové třetině to vypadalo na skromný hokej, pak se ale obě mužstva rozstřílela. Na začátku druhé části otevřelo skóre Buffalo, ale Rangers třemi góly průběh otočili. Jenže i úvod závěrečné tercie Newyorčané zaspali a nechali soupeře srovnat krok. Naštěstí ne na dlouho a ve 46. minutě už zase vedli. Těsný náskok drželi až do poslední minuty, kdy gólem do prázdné branky potvrdili výhru 5:3.

Statistika střel: 40:19 (10:5, 17:8, 13:6).

59:02 Kaapo KAKKO - 5:3

59:02
    Rangers právě vstřelili branku!
    Newyorčané potvrzují vítězství! Panarin rozjel po křídle KAAPA KAKKA a ten přes hůl vracejícího se Dahlina trefil opuštěnou branku. Asistence: Artěmij Panarin a Ryan Strome.

58:25
    Tokarski předvedl pět důležitých zákroků, kterými v rozmezí dvaceti vteřin vychytal tři hráče! Nejvíce z nich se činil Ryan Strome, ale stejně jako Panarin nebo Kakko ve skrumáži neuspěl. I když Tokarski udržel Buffalo ve hře o body, teď už svému týmu nepomůže. Odvolán byl totiž na střídačku a hosté to zkouší v šesti.

57:34
    V pokračující akci ohrozil Kinkaida Jeff Skinner. Hráč Sabres mířil z levé strany doprostřed branky, takže to pro jejího strážce nebylo nic složitého.

57:25
    Škoda pro Buffalo, že Rasmus Ristolainen u zadní tyče nedokázal sklepnout vysoký puk.

56:12
    Krátce po buly pozdravil Kinkaida nahozením Eric Staal. Hosté díky tomu získali území.

56:04
    Ofsajd a v něm Buffalo.

55:50
    S blížícím se koncem se přitvrzuje. Adam Fox ve snaze udržet vedení atakoval Skinnera a Rooney se při stejném záměru navážel do Cozense.

55:23
    Z brejku nahrával Bučněvič (New York Rangers) před branku Ristolainenovi, ten prudký pas nezpracoval.

Lukáš Jasoněk

Branky a nahrávky: 28. Kakko (Panarin), 31. Kreider (Panarin, Fox), 39. Fox (Zibanejad, Bučněvič), 46. Kreider (R. Strome, Fox), 60. Kakko (Panarin, R. Strome) – 24. Asplund (Sheahan, Olofsson), 42. Cozens (S. Reinhart), 45. Skinner (Montour)

New York Rangers: Kinkaid (A. Georgijev) – Fox, R. Lindgren, Trouba (A), K'A. Miller, Br. Smith, Hájek – Bučněvič, Zibanejad (A), Kreider (A) – Blackwell, R. Strome, Panarin – Kakko, Chytil, Lafreniere – J. Gauthier, Rooney, Lemieux.
    Buffalo Sabres: C. Hutton (3. Tokarski (A)) – Ristolainen (A), Bryson, C. Miller, Dahlin, Montour, Jokiharju – S. Reinhart (A), Cozens, Hall – T. Thompson, E. Staal, Olofsson – Mittelstadt, Lazar, Skinner – Eakin, Sheahan, Asplund.

Rozhodčí: St. Laurent, Dunning