Ufa – Kazaň 2:3 (kon.) | Jaroslavl – CSKA Moskva 3:0 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
2:3 (0:0, 0:2, 2:1) Stav série: 0:4
Ak Bars Kazaň
Úterý 23.03.2021, 15:00 • Ufa Arena, Ufa • Play-off KHL • Čtvrtfinále

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek úterního dne. Na počtenou! (17:37:41)

Česká a slovenská stopa

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Je konec! Přestože hostům bylo na konci pořádné horko, tak své vedení ustrážili a po výhře 3:2 postupují do finále konference! Sérii totiž vyhrávají 4:0 na zápasy a v boji o finále proti nim bude stát lepší z dvojice Omsk – Magnitogorsk. Kazaň udělala velký krok za postupem na konci druhé periody, kdy dvakrát skórovala. Klid na hokejky hostujících hráčů přidal ve 42. minutě Stanislav Galijev, avšak tlak Ufy na konci byl velký. Domácí ale skórovali pouze dvakrát, a tak se na soupeře už dotáhnout nedokázali.

59:55
    Ještě zbývá opravdu jen minimum času. Hra je přerušena a domácí kouč si bere oddechový čas. Teď by se ale musel stát zázrak, neboť se bude vhazovat ve střední třetině.

59:44
    Hosté vyhazují a zakázané uvolnění z toho nebude. Teď už to pro Ak Bars vypadá velmi dobře.

59:16
    Reideborn vyrazil ránu Kadějkina do strany. Puk se však znovu dostal na hokejky domácích.

58:55
    Bránící hráči hostů jsou ve velkém bloku a zároveň jsou na ledě už velmi dlouho.

58:24
    Granlund se už už dostal do dobré pozice na pravém kruhu, jenže jeho přihrávka do strany nebyla úplně přesná. Hokejisté v zelených dresech ale i nadále kombinují.

58:00
    Kazaň posílá puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Vhazovat se tedy znovu bude po levici Adama Reideborna.

57:42
    Tarasov je znovu na střídačce. Vyjde to domácím i do třetice?

57:24
    Kadějkin zkusil štěstí z pravého kruhu. Jeho ránu ale zastavil bránící Ilja Safonov.

57:03
    Teď si domácí zadáci mění puk ve vlastní třetině. Záhy se ale znovu vydají vpřed.

56:39
    Další hra bez brankáře zatím nepřichází. Ufa totiž nemá kotouč úplně pod kontrolou.
    56:17 Alexandr KADĚJKIN - 2:3

56:17
    Ufa právě vstřelila branku!
    Domácím se povedla parádní rozborka a fanoušci jsou ve varu! Markus Granlund rozdal puk k zadní tyči, odkud Manninen vybídl ALEXANDRA KADĚJKINA. Posledně jmenovaný už měl jednoduchou práci, kotouč pouze doklepl do sítě. 2:3. Asistence: Sakari Manninen a Markus Granlund.

56:02
    Znovu je Tarasov na střídačce a domácí mezitím tlačí. Kadějkin na pravém kruhu promáchl.
    55:31 Geoff PLATT - 1:3

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 56. Platt (Hartikainen, Kadějkin), 57. Kadějkin (Manninen, M. Granlund) – 37. K. Petrov (Cormier), 38. Voronkov (Burmistrov, Galijev), 42. Galijev (Ljamkin, Voronkov)

Salavat Julajev Ufa: Metsola (42. Tarasov) – Larsen, Panin (C), Naumenkov, Koledov, J. Birjukov, Alexejev, Lisovec – Hartikainen (A), Manninen, M. Granlund – Kugryšev, Platt, Kadějkin (A) – Chochrjakov, Baškirov, Kartajev – Gimatov, Soloduchin, Amirov – Pimenov.
    Ak Bars Kazaň: Reideborn (Golubjov) – Wikstrand, Jarullin (A), Pedan, Chenkel, Judin, Rukavišnikov, Ljamkin – V. Tichonov, A. Galimov, Dawes – M. Gluchov (A), Lukojanov (C), Fisenko – Cormier, Pesonen, K. Petrov – Galijev, Voronkov, Burmistrov – Safonov.

Rozhodčí: Birin, Olenin – Zacharenkov, Sadovnikov

Diváci: 8 070