Philadelphia – New Jersey 3:4 (kon.) | Chicago – Florida 3:2 (kon.) | Nashville – Detroit 2:0 (kon.)
Dallas – Tampa 1:2 (kon.) | Arizona – Colorado 5:4 (3:1 po s.n.) | Ottawa – Calgary 3:1 (kon.)
Minnesota – Anaheim 3:2 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
2:1 (0:0, 1:1, 1:0) Stav série: 4:0
HC ZUBR Přerov
Středa 24.03.2021, 17:30 • RT TORAX ARENA • Play-off Chance ligy • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dva týdny čekal na soupeře a poctivě se připravoval na čtvrtfinálová klání. Ani ve snu by třetí tým Chance ligy nenapadlo, že po třech zápasech série nebude mít na kontě ani jednu výhru.
    V prvním utkání byl jen pár minut od výhry, tu Zubrům sebral vyrovnávací brankou Dušan Žovinec, potažmo Tomáš Jáchym v prodloužení.
    Druhý zápas na ledě Přerova byl od první třetiny v režii Poruby. Domácí se v druhé třetině sice dostali na rozdíl jedné branky, ale byl to opět porubský bek Dušan Žovinec, který porubskou výhru pojistil dvěma brankami.
    Na ledě Poruby to bylo nejdramatičtější klání. Na vedoucí branky dokázal soupeř vždy rychle odpovědět. A když ani v prodloužení ve svých obranách rivalové nepovolili a gólmani jakbysmet, o vítězi musely rozhodnout nájezdy.
    Přerovští měli v bráně Michala Postavu, který když nastoupil v utkání, tak tým neprohrál. Poruba jeho osobní statistiku ukončila.

Ale jak řekl v trenérských ohlasech lodivod Vladimír Kočara: "Tým má morální sílu a věří si. Nachystáme se tak, abychom sérii vrátili do Přerova. Věřím, že se štěstí otočí na naši stranu a série bude ještě dlouhá."

Tým pod "novými" trenéry ještě neprohrál! Karel Suchánek s Davidem Moravcem dodali týmu impuls a společně kráčí za vysněným semifinále. Poslední krok bývá nejtěžší a nejdelší. Už včera to byl velmi vypjatý zápas. Jeden z nejtěžších v sezóně. Herně, morálně i mentálně. Duel měl vše, co playoff žádá. A když neudělal ani jeden tým 80. minut víc chyb než soupeř, rozhodovaly nájezdy.
    Po střele Šimona Szathmáryho si Michal Postava puk srazil mezi betony sám, ale hned na to srovnával Lukáš Forman. To byla čtvrtá série nájezdů. Po bezgólové páté sérii přišla ke slovu šestá. Forman jel podruhé – nedal, jenže Markus Korkiakoski svůj druhý pokus proměnil švihem a dostal tak Porubu ve čtvrtfinálové sérii do vedení 3:0.
    Týmovým výkonem je RT TORAX krůček od překonání čtvrtfinálového prokletí.
    Podaří se čtvrtý pokus proměnit v postup o level výš? A dát TOP narozeninový dárek jednomu z trenérů?

Sledujte od 17:30 středeční textový přenos z RT TORAX ARENY.

Přerov 3:0 Poruba

Obrazem můžete utkání sledovat i na HokejkaTV.

Krásný středeční večer z Ostravy!

V RT TORAX ARENĚ je rozbruslení v plném proudu a novinářská tribuna se plní píšícími i televizními komentátory.

Do dnešního utkání trenéři nahlásili (a v poslední možné minutě i měnili) tyto úvodní sestavy:

HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán (Slíž) – Žovinec, Slavík, Urbanec, Szathmáry, T. Voráček, Kozák (C) – Hotěk, Hudeček, Kanko – Brodek, Adam Raška I, Pořízek – Stloukal, T. Jáchym, Sikora (A) – Endál (A), Toman, Korkiakoski – Špaček.

HC ZUBR Přerov: Postava (Petrásek) – Forman, Dluhoš, Kubeš, Zbořil (A), Suhrada, Krisl (C), Mlčák – T. Doležal, Pšurný (A), Dostálek – Süss, Hejcman, Číp – Matěj Svoboda, F. Dvořák, Štefka – Macuh, Indrák, Goiš.

Rozhodčí: Doležal, Ondráček – Zídek, Polák.

00:01

00:17
    Dluhoš začal akci od své branky a nahození Dostálka pak zkusil doklepávat Pšurný. Foltán dvakrát puk odpálil do pravého rohu.

00:55
    Druhý přerovský vstup do útočné třetiny zastavuje postavení mimo hru.

01:10
    Kotouč je mimo hrací plochu. Vhazování se připravuje blíže k bráně Postavy.

01:31
    Postava chytá puk po střele Hudečka.

01:35
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Darek Hejcman – 2 min., vysoká hůl).

01:50
    Korkiakoskiho střelu clonil Špaček. Puk ale letěl nakonec mimo bránu

02:23
    Porubané se musí do útočného pásma propracovat. Štefka s Macuhem jsou ale proti a jedou do otevřeného prostoru.

02:54
    Nakonec si Foltán připisuje zákrok po střele Štefky. Před brankou ještě doráží Macuh, jenže sudí už odpískal.

03:35
    Hosté v plném počtu. Domácím závěr přesilovky nevyšel dle představ.

03:58
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Markus Korkiakoski.

04:04
    Urbanec vypichuje kotouč do středního pásma. nakonec dobře forčekuje Kanko a tak musí Zubři zakládat akci od vlastní brány.

04:31
    Foltán drží kotouč mezi betony. Střelu si jel dorážet Hejcman, jenže Žovinec byl v obraně rychlejší.

05:14
    Formanova střela je zablokována Szathmárym.

05:35
    Stloukal zůstal na ledě po jednom souboji před brankou. Hra se přerušila v době, kdy puk byl ve středním pásmu, kde se i teď vhazuje.

05:50
    Střela Suhrady letí hodně mimo pravé tyče porubské brány.

05:58

06:09
    Postava vykryl pokus Endála.

06:18
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jan Süss – 2 min., podrážení).

06:28
    Korkiakoski na modré při střele zlomil hůl. Vystřídal jej na postu Hudeček a pomáhá ostatním držet zámek.

07:18
    Až Doležal vyhazuje do středního pásma a poté i k bráně Foltána, takže Zubři mohou rychle vystřídat.

07:55
    Žovinec vybízel Endála na ose hřiště k zakončení, ale puk mu podjel pod hokejkou.

08:11
    Raška před brankou mohl zavěsit do odkryté poloviny brány, ale Forman byl v blokování hokejky velmi důrazný.

08:18

08:52
    Do střelecké pozice se dostal Süss.

09:21
    Hosté se usadili v útočné třetině a hodně zatápí porubské obraně.

10:01
    Prázdnou bránu netrefil Indrák. Dal do střely důraz takový, že si až klekl. Přesto je pořád bezbrankový stav.

10:48
    Domácí se osvobozují s tlaku. Ale jen na chvíli, protože Zubři opět útočí.

11:18
    Urbanec počkal až všichni vystřídají a rozehrává zpoza brány.

11:50
    RT TORAX se ovšem v útoku nijak neprosazuje naopak musí do obrany. Útočnou akci zakončuje Pšurný schovanou střelou. I tentokrát Foltán bezchybný.

12:32
    Porubský gólman drží letící puk v lapačce a pro jistotu přerušuje hru.

12:35
    Špaček vyhrává buly. Puk je ve středním pásmu a na hokejkách hostů. Jenže Poruba drží obranný val na modré.

13:12
    Slavík střílí od modré a jen tak tak Postava puk vytěsňuje do ochranné sítě.

13:48
    Sikora prověřil vyrážečku Postavy. Za brankou bojuje Hudeček s Kubešem tak dlouho, až sudí přerušuje hru. Vhazovat se bude ve střední třetině.

14:15
    Puk získávají hosté, ale přechod útočné modré hatí Kozák.

14:44
    Číp najel do klečícího gólmana, který přikrýval puk pod lapačku. Sudí jen vysvětluje situaci. Vhazování se chystá po levé ruce Foltána.

14:48
    Doležal prověřil betony z úhlu. Podobně si počínal Jáchym, jehož dlouhá střela byla Postavou odkloněna za branku.

15:43
    Toman vybojoval za přerovskou brankou puk a poslal jej na modrou Urbancovi. Postava si i s jeho střelou poradil a drží puk v lapačce.

16:20
    Puk prošel brankovištěm nepovšimnut Čípem. Foltán se jen ohlédl, kam puk putuje.

16:58
    Urbanec změnil směr střely Goiše. Foltán jen lehce posunul za svou branku.

17:26
    Postava si připisuje zákrok po střele Jáchyma.

17:45
    Korkiakoski dostal pas mezi obránce a pádí do třetiny. Rychle k němu přistoupil Suhrada a prohození mezi svými bruslemi vystihuje. nakonec si ale přeci jen Postava sahá na kotouč, když střílí mezi tři tyče Endál.

18:34
    Přerovští se v útočné třetině neohřáli a už se opět hraje v jejich obranném pásmu. Hra se plynule přelévá jako tenisový míč přes síť.

19:24
    Přerov zakládá útok zpoza brány, ale do střelecké listiny se nezapisuje ani jeden aktér. Foltán jen lehce hokejkou vykrývá nahozené puky.

20:00

Stejně jako včerejší utkání začalo i toto bezbrankovou třetinou. Naopak si ale týmy zahrály přesilovky, Poruba hned dvě, jenže gólově vyšly oba týmy naprázdno. Střely jsou napočítány poměrem 11:11, na pokusy mimo vedou Zubři 6:2, stejně tak na zblokované 7:3.

Další třetina začne přibližně v 18:19.

20:01

20:08
    Žovinec začíná od vlastní brány. Poruba se dostává do zakončení, které Postava nějak neodhadl. Ale obránce Zbořil byl u dorážejícího Hoťka včas.

21:17
    Přetahovanou o puk vyhrává Dvořák. Foltán zasahuje, ale nepřerušuje.

21:37
    Špačka zastavuje v sólu Svoboda.

21:55
    Zubrům je pískán ofsajd.

22:36
    Lehké tempo předvádí oba soupeři. Jakoby si schovávali síly do dramatičtějších chvil. Puk je neposedný a moc dlouho se nezdržuje u jednoho týmu.

23:21
    Nepřesnosti v nahrávkách předvádí všichni hráči na ledě. Plyne to asi z toho, že nikdo nechce udělat chybu.

24:40
    Endál s Dluhošem svádí boj za Zubří brankou. nakonec jsou to hosté, kdo získává puk a hru přesouvají k Foltánovi.

25:34
    Střelu Pořízka vytěsňuje Postava hokejkou až nad ochrannou síť. Puk letí do vyšších pater tribuny.

25:39
    Domácí jsou vykázáni z pásma.

25:50
    Kanko dostihl Macuha za porubskou brankou a obírá jej o puk.

26:11
    Neposedný puk nezkrotil Stloukal ani Jáchym. Nakonec si zahraje Poruba přesilovku.

26:18
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Roman Pšurný – 2 min., sekání).

26:36
    Žovinec střílí od modré, jenže vzdálenější tyč míjí.

27:00
    Kanko je bez přilby a při úniku na střídačku zavazel Stloukalovi v zakončení do odkryté klece.

27:17
    Postava nemusí zasahovat při střele Hudečka. Obrana puk zachytila a dostává jej střelou za obrannou modrou.

28:00
    Domácí se vystavili ofsajdu.

28:18

28:25
    Ofsajd Poruby.

28:33
    Endál to zkusil z brankové čáry. Postava má puk v lapačce.

28:42
    Voráček nastřeluje puk o zadní mantinel, kde si jej berou Zubři.

29:01
    Foltán drží pravou tyč. Dotírající Macuh je zastaven píšťalkou.

29:27
    Sikora zakončuje od mantinelu. Postava má pravou tyč hermeticky pokrytou.

29:50
    Přerovští to zkusili dlouhou nahrávkou. Do pásma protečoval Pšurný a za brankou bojoval o kotouč Dostálek. Nakonec má kotouč Foltán a bude se vhazovat po jeho pravici.

30:19
    Dvořáka nepustil do pásma Voráček.

30:39
    Stloukal z otočky zakončil. Jenže Postava měl betony těsně na ledě a puk tam projít nemohl.

30:50
    Špačkovo zakončení končí v síti nad ledem. Vhazovat se bude po pravici přerovského brankáře.

31:25
    Endál zastavuje puk ve středním pásmu a trochu si nerozuměl s Tomanem. Puk tak získal Indrák.

32:02
    Foltán drží kotouč před brankovou čarou.

32:02
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Dušan Žovinec – 2 min., krosček).

32:38
    Jáchym obtěžuje Postavu v rozehrávce. Domácí se totiž osvobodili z úvodního tlaku Zubrů.

32:53
    Střelu vzduchem v podání Čípa drží Foltán v lapačce.

33:09
    Zubři opět musí zahajovat útok od vlastní brány, kam je vyhnal Kozák.

33:36
    Pokus Čípa má porubský gólman v lapačce.

33:46
    Kankův bekhend končí za přerovskou brankou. Zubrům početní výhoda utekla mezi prsty.

34:02

34:20
    Žovinec střílí na druhou tyč po nabídce Kanka. Puk letí těsně kolem levé Postavovy tyče.

35:20
    Foltán vykrývá střelbu a připouští vhazování po své pravé ruce.

35:26
    Přerov právě vstřelil branku!
    VLASTIMIL DOSTÁLEK napřáhl na modré po nabídce z levé strany od Doležala a trefuje se do břevna. Puk se odráží dolů a zůstává za brankovou čarou. Asistence: Tomáš Doležal a Jiří Suhrada.
    35:26 Vlastimil DOSTÁLEK - 0:1

36:29
    Domácí vzápětí zkusili vyrovnat. Hosté se osvobodili za cenu icingu.

37:00
    Hotěk s Hudečkem získávají ve vlastní třetině puk pod kontrolu a zkouší se protlačit přes střední pásmo. Vstřelený gól Zubry hodně nabudil a je jich teď plný led.

37:40
    Poruba se provinila icingem.

38:02
    Porubané Postavu nemohou překonat. Ale nevzdávají to a zkouší pořád do plných.

38:16
    Poruba právě vstřelila branku!
    Kozákovu dělovku Postava vyráží doleva, kde si najel mezi kruhy ŠIMON SZATHMÁRY a velkým nápřahem chtěl zakončit do odkryté brány (Postava ležel v brankovišti), ale v pravý čas zklidnil hůl a zápěstím posílá puk do brankové sítě. Asistence: Lukáš Kozák a Markus Korkiakoski.
    38:16 Šimon SZATHMÁRY - 1:1

39:28
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Doležal – 2 min., podrážení).

39:30
    Zbytečný faul v útočné třetině. Poměrnou část přesilovky si RT TORAX přesune do třetího dějství.

40:00

Playoff jak má být. Velké drama v každém střídání a v každém útoku. Týmy si hlídají chyby, číhají na odražené puky, ale až pořádná dělovka od modré čáry zařídila první zápis do střelecké listiny. V 36. minutě napřáhl Vlastimil Dostálek a Frederik Foltán jen zamával lapačkou. Puk mu proletěl kolem hlavy a o horní tyč se zastavil za brankovou čarou.
    Ale jako ve včerejším zápase Zubři vyprodukovali chybu v brankovišti a Šimon Szathmáry měl celou plochu mezi třemi tyčemi pro zakončení. Odehrávala se 39. minuta. V závěru v útočné třetině (další chyba) fauloval Doležal a nabídl Porubě přesilovku, jejíž poměrná část se odehraje ve třetím dějství.

Další třetina začne přibližně v 19:10.

40:01

40:06
    Hejcman to napálil do Foltána.

40:35
    Poruba se usazuje v pásmu a začíná hrát v početní výhodě zámek.

42:17
    Hudeček vystihl nahrávku a posílá na zteč Kanka. Nahodil si s Hoťkem, jenže další křižnou nahrávku zablokoval Pšurný.

42:40
    Zubři byli v pásmu dřív než kotouč.

43:13
    Rychlý protiútok končí Endálovou střelou, kterou blokuje do ochranné sítě Svoboda.

43:35
    Foltán si včas všiml napravo stojícího Štefka, který dostal puk zpoza branky. Porubský gólman tělem puk vyblokoval.

44:20
    Postava nevěděl ani, že puk do lapačky nezachytil. Po střele Žovince je puk v ochranné síti.

44:41
    Slavík napravil své pochybení mezi domácími kruhy. Puk si sbírá Hotěk a v pásmu čeká na spoluhráče.

45:07
    Zakončení se nekoná přesné. Suhrada se Zbořilem mají puk za brankou.

45:48
    Doležal střílí poté, co získal puk ve středním pásmu. Puk je odražen mimo hrací plochu za porubskou střídačku.

46:07
    Vhazuje se v levém kruhu porubské obranné třetiny.

46:23
    Szathmáry projel do pásma, objel branku a křížem nahrával na druhou stranu Jáchymovi. Puk měl ale na dlouhou hůl a ze slibné akce nic není.

47:14
    Suhrada s Krislem vykryli pokusy Hudečkovy formace.

47:31
    Žovincova střela končí na plexi.

47:41
    Foltán drží puk na ledě pod lapačkou a Macuh doráží po odpískání. To trestá Žovinec a za branou je odtrhávají brankoví rozhodčí. Trestné lavice zůstávají prázdné.

48:01
    Postava vychytal Rašku.

48:21
    Dvořák obral Sikoru o puk a vybídl pak k zakončení Pšurného.

48:35
    Dvořák pak nevybíravě dohrál v rohu obranného pásma Zubrů Stloukala, který se dlouho z ledu nezvedal.

48:35
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Filip Dvořák – 2 min., napadení).

49:18
    Využitá přesilovka! Jáchym vyslal střílenou nahrávku, kterou MAREK ŠPAČEK lehce tečoval pod horní tyč. Asistence: Tomáš Jáchym a Lukáš Kozák.
    49:18 Marek ŠPAČEK - 2:1

50:25
    Závar u Foltána končí pukem v porubské lapačce.

50:50
    Postava nemusel zasahovat u střely Sikory. Puk letěl za branku, kde si jej porubský útočník i dojel a domácí tak pokračují v tlaku.

51:31
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Jan Hudeček – 2 min., podrážení).

52:10
    Zubři si nevytvořili přesilu v podobě zámkového postavení. Špaček drží soupeře za jeho brankou a ukrajuje Zubrům čas na vyrovnání.

53:25
    Jáchym se Stloukalem jeli dva na jednoho, ale puk se zašmodrchal pod bruslemi až se dostal k Postavovi, který nechtěl přerušení a poslal jej jen za branku.

53:36
    Po komerční přestávce se vhazuje po pravé ruce Fotlána.

53:50
    Macuh, Štefka podpořeni kapitánem Krislem dobývají Foltánovu bránu. Porubský gólman utěsnil levou stranu a obrana už udělala vše potřebné.

53:50
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jiří Krisl – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
    Kapitán nebude k dispozici do konce třetí třetiny a pokud dospěje zápas do prodloužení, nezasáhne ze začátku ani do této části hry.

54:09
    Zubři se provinili zakázaným uvolněním.

54:19
    Stloukal zakončil z otočky, ale Postava byl bystrý a včas se přesunul.

54:19
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jiří Goiš – 2 min., sekání).

54:59
    Zubři drží hru u Fotlánovi brány. Porubská obrana se snaží vyhrát souboj na mantinelu, což se daří Raškovi s Pořízkem.

55:50
    Domácí nebyli připuštěni ke střelbě a v brankovišti byli hodně důrazně blokováni.

56:19

56:48
    Icing Zubrů.

56:58
    Suhrada začíná kombinaci zpoza vlastní brány.

57:08
    nakonec si ber ve středním pásmu puk Sikora a bekhendem míjí přerovskou bránu.

57:50
    Před porubskou brankou se odehrál tvrdý souboj, který nechává sudí v klidu. Přerovskou střídačku už nikoliv.

58:19
    Ofsajd Přerova.

58:32
    Nahození Zbořila končí mimo brankoviště.

58:35
    Přerov hraje bez gólmana!

59:11
    Endál vyblokoval Zbořila. Puk je ve středním pásmu.

59:22
    Zubři se ale rychle dokázali do útočné třetiny vrátit.

59:24
    Jenže za cenu ofsajdu. Štefka před brankou nemůže střílet.

Postava je zpět v brankovišti.

59:31
    Číp střílí od modré. Foltán vykrývá ramenem.

59:55
    Fotlán má puk pod kontrolou, ale hráči své emoce nikoliv. Zubři opět bez brankáře v zádech.

59:55
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Patrik Urbanec – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Markus Korkiakoski – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Rok Macuh – 2 min., hrubost).

Vypjatá třetí třetina přinesla jen jediný gól a to v přesilovce, kterou proměnila Poruba. Jak se později ukázalo branka Marka Špačka byla vítězná. Zubři dostávali soupeře pod tlak, vypracovali si mnoho šancí na vyrovnání a v závěru třetiny sáhli pro hru bez gólmana. Sice jim chyběl kapitán pro osobní trest, když se zapojil víc jak důrazně do souboje za porubskou brankou, ale tým makal do poslední vteřiny utkání.
    Přerovští se snažili Porubany vykolejit z pohody a tzv. něco s utkáním udělat, jenže ani šarvátka 5 vteřin před koncem základní hrací doby nedošla cíli.

HC RT TORAX Poruba 2011 i přes odbornou nepřízeň, která avizovala konečný stav série 4:2 pro Přerov, překvapivě vyhrává ve čtyřech zápasech. Tým dal Davidu Moravcovi k jeho dnešním narozeninám skvělý dárek, na který bude jistě dlouho vzpomínat.
    Teď budou Porubané čekat na semifinálového soupeře.

Z dnešního večera je to ode mne vše. Děkuji za přízeň a pozornost.

Přeji krásný zbytek večera, příjemné hokejové dny a v semifinále na počtenou. (20:13:01)

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 39. Szathmáry (Kozák, Korkiakoski), 50. Špaček (T. Jáchym, Kozák) – 36. Dostálek (T. Doležal, Suhrada)

Rozhodčí: Doležal, Ondráček – Zídek, Polák