Washington – New Jersey 4:0 (kon.) | St. Louis – Anaheim 1:4 (kon.) | Arizona – San Jose 5:2 (kon.)
Calgary – Winnipeg 2:3 (kon.) | Boston – Buffalo 3:2 (kon.) | Philadelphia – NY Rangers 2:1 (kon.)
Colorado – Vegas 2:3 (po pr.) | Detroit – Columbus 3:1 (kon.)
Arizona Coyotes
5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
San Jose Sharks
Sobota 27.03.2021, 03:00 • Gila River Arena, Glendale • NHL

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný sobotní den. Na počtenou! (05:45:09)

3. Nick Schmaltz (ARI) – 1+0

Utkání skončilo velmi dobrým výsledkem pro domácí tým. Arizona utkání zvládla lépe a připsala si dva body po výhře 5:2. Utkání definitivně zlomila na svou stranu ve třetí periodě v rozmezí dvou minut, kdy se trefili Dvorak, Hunt a Kessel. San Jose poté už pouze snížilo, ale více se zápasem udělat nedokázalo. Jednu branku dnes vstřelil i český útočník Tomáš Hertl, a to rovnou v oslabení.

59:42
    Oliver Ekman-Larsson ještě musel přečkat důrazný souboj u mantinelu, ale nakonec si na poslední chvíli poradil a zastavil pronikajícího Tima Meiera.

59:02
    Ohlášena byla poslední minuta střetnutí. Nyní se hraje ve středním pásmu, ve kterém se o černou gumu bojuje.

58:22
    Tomáš Hertl ale šikovným bekhendovým postrčením našel mezi kruhy Brenta Burnse. Urostlý hostující obránce ale zamířil do středu brány, takže Hill větší potíže neměl.

57:56
    Domácí si mění kotouč z hole na hůl v útočném pásmu. Závěrečné desítky sekund zápasu si užívají.

57:03
    Hertl je zpátky na ledě. Tuto přesilovku hokejisté Coyotes už využít nedokázali, mrzet je to ale nemusí.

56:38
    Dnes velmi aktivní Nick Schmaltz se protáhl opravdu krásně obranným a středním pásmem, ale kličkou na Maria Ferrara už nevyzrál.

56:09
    San Jose vyrazilo vpřed, ale až k zakončení se nedostalo.

55:38
    Arizona hraje přesilovku. Je zcela zřejmé, že se nechce zbytečně hnát za dalšími góly, ale chce poctivě kontrolovat závěr utkání.

55:03
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Tomáš Hertl – 2 min., hrubost).

55:03
    Po vyhraném buly Tomáše Hertla vypálil opravdu tvrdě od modré čáry Erik Karlsson. Zkušený švédský obránce ale branku nevstřelil, Adin Hill totiž ramenem zasáhl.

54:54
    John Hayden pronikl pravým křídlem jako nůž máslem. Jeho pumelice se ale mezi tři tyče nevešla.

54:23
    Kevin Labanc ale v akci jeden na jednoho nepřešel okolo důrazného obránce Alexe Goligoského.

53:58
    John Leonard dohrál Phila Kessela tvrdým hitem. I díky tomu se hosté dostali na touš.

53:12
    Christian Dvorak posunul na modrou čáru k Demersovi, jehož nahození ale nedoputovalo až k brankáři Jonesovi. Nicméně Arizona zůstává zaparkována ve třetině Sharks.
    52:30 Patrick MARLEAU - 5:2

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 7. Dvorak (Garland, Fischer), 39. Schmaltz (Ljubuškin, Ekman-Larsson), 48. Dvorak, 50. Hunt (Crouse, Brassard), 50. Kessel (Keller, Ekman-Larsson) – 22. Hertl (E. Karlsson), 53. Marleau (Ferraro, Meier)

Arizona Coyotes: Hill (Prosvetov) – Goligoski, Chychrun, Ljubuškin, Ekman-Larsson (C), Oesterle, Demers – Kessel, Jo. Larsson, Keller – Garland, Dvorak, Fischer – Hunt, Brassard (A), Crouse – Hayden, Schmaltz, Caggiula.
    San Jose Sharks: M. Jones (Dubnyk) – Burns, Ferraro, E. Karlsson, Knyžov, Vlasic, R. Šimek – Labanc, Couture (C), E. Kane – Meier, Hertl (A), Marleau (A) – Sörensen, Gambrell, Balcers – Suomela, Donato, Leonard.

Rozhodčí: Walsh, Dwyer – Kelly, Racicot

Diváci: 3 007