Carolina – Tampa 4:3 (kon.) | Toronto – Edmonton 4:3 (po pr.) | Pittsburgh – NY Islanders 6:3 (kon.)
Dallas – Florida 3:4 (po pr.) | Chicago – Nashville 1:3 (kon.) | Arizona – San Jose 4:0 (kon.)
Calgary – Winnipeg 4:2 (kon.) | Washington – NY Rangers 5:4 (kon.) | Detroit – Columbus 4:1 (kon.)
St. Louis – Anaheim 2:3 (po pr.) | Boston – New Jersey 0:1 (kon.)

Česká & slovenská stopa

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

1. William Nylander (TOR) – 1+1
    2. Leon Draisaitl (EDM) – 1+2
    3. Auston Matthews (TOR) – 1+1 (03:54:13)

Je dobojováno! Maple Leafs nakonec v prodloužení dokonali obraz, když se v 61. minutě poměrně šťastným způsobem prosadil Auston Matthews, který tak udělal tečku za celým utkáním, které vyznělo lépe pro Toronto, a to poměrem 4:3.

60:54 Auston MATTHEWS - 4:3

60:54
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Domácí vyhrávají v tomto utkání! Rána z levého kruhu v podání AUSTONA MATTHEWSE se otřela o brusli Darnella Nurse a kotouč následně skončila v síti bezmocného Mika Smithe. Asistence: Morgan Rielly.

60:35
    Hosté se dostali do bleskového přečíslení dva na jednoho, když zakončení Darnella Nurse skončilo v náručí Jacka Campbella.

60:20
    Jako první se k puku dostávají domácí hokejisté, kteří už jsou usazení v útočném pásmu.

60:01

Střely na branku 30:19

Skončila třetí perioda, ve které se domácímu týmu povedlo zásluhou Johna Tavarese a Williama Nylandera vyrovnat. Zápas tak bude muset za stavu 3:3 rozhodnout prodloužení, případně nájezdy.

60:00

59:08
    Oddechový čas pro domácí.

58:50
    Kailer Yamamoto v situaci tří proti dvěma hledal hůl Devina Shora, který chtěl pálit z první, ale ten puk vůbec netrefil.

58:00
    Darnell Nurse byl v obrovské šanci, ale Jack Campbell jej z bezprostřední blízkosti vychytal!
    56:38 William NYLANDER - 3:3

56:38
    Domácí vyrovnávají skóre zápasu! Alex Galchenyuk se za bránou soupeře dostal k puku, následně jej dával před bránu, kde se od brusle Justina Holla odrazil na hůl volného WILLIAMA NYLANDERA, který Smithe ranou z první překonal. Asistence: Justin Holl a Alex Galchenyuk.

56:29
    Ke kotouči se dostal Mike Smith, který bleskově svou širokou holí rozehrál.

56:04
    Auston Matthews rozjíždí další útočnou akci domácího týmu.

55:30
    Domácí se drží v útočném pásmu, ale zatím se hra odehrává okolo mantinelu.

Tomáš Němčík

Branky a nahrávky: 25. Engvall (Matthews, Marner), 53. Tavares (Galchenyuk, W. Nylander), 57. W. Nylander (Holl, Galchenyuk), 61. Matthews (Rielly) – 27. Nurse (McDavid, Draisaitl), 35. Draisaitl (McDavid, Barrie), 39. Barrie (Draisaitl)

Toronto Maple Leafs: J. Campbell (Hutchinson) – Rielly (A), Brodie, Muzzin, Holl, Dermott, Bogosian – J. Thornton, Matthews (A), Marner – W. Nylander, Tavares (C), Simmonds – Hyman, Engvall, I. Michejev – Galchenyuk, Kerfoot, Spezza.
    Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Nurse (A), Barrie, Lagesson, A. Larsson, K. Russell, Bear – Draisaitl (A), McDavid (C), Puljujärvi – Kahun, Nugent-Hopkins, Yamamoto – J. Archibald, Haas, Kassian – D. Shore, Khaira, Chiasson.

Rozhodčí: Pollock, Markovic – Cherrey, Shewchyk