Carolina – Tampa 4:3 (kon.) | Toronto – Edmonton 4:3 (po pr.) | Pittsburgh – NY Islanders 6:3 (kon.)
Dallas – Florida 3:4 (po pr.) | Chicago – Nashville 1:3 (kon.) | Arizona – San Jose 4:0 (kon.)
Calgary – Winnipeg 4:2 (kon.) | Washington – NY Rangers 5:4 (kon.) | Detroit – Columbus 4:1 (kon.)
St. Louis – Anaheim 2:3 (po pr.) | Boston – New Jersey 0:1 (kon.)
Chicago Blackhawks
1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Nashville Predators
Neděle 28.03.2021, 01:10 • United Center, Chicago • NHL

To je ode mne pro dnešek všechno, přeji vám příjemnou neděli a těším se zase někdy. Na počtenou! (04:48:35)

Šanci na reparát dostanou indiáni už zítra v noci, odveta proti Predátorům kvůli posunu času tentokrát začne až ve dvě hodiny ráno. Uvidíme, jestli se po dnešním nepovedeném střetnutí poučí a vrátí Nashvillu porážku.

Výkon Blackhawks bychom mohli shrnout anglickým pořekadlem "too little, too late" – domácí se celou závěrečnou třetinu snažili ještě duel zdramatizovat, což se jim však nepodařilo. Doplatili tak na nevýrazný výkon z předchozích dvou period, ve kterých se jim až na malou hrstku šancí nepodařilo Sarose pořádně ohrozit.

Je konec, Nashville nakonec ve třetí třetině drama nepřipustil a zodpovědným defenzivním výkonem si relativně hladce dokráčel k vítězství v základní hrací době! Preds po gólu Granlunda z úvodu periody přepnuli do režimu totální obrany a likvidovali jeden výpad Chicaga za druhým, přičemž nájezdům zvládli odolávat až do samotného konce. Vyhráli tedy zaslouženě.

59:46
    Keith sbírá kotouč mezi kruhy v jeho vlastním pásmu a startuje motory, na další akci ale už nezbývá čas.

59:20
    Kane našel před brankovištěm volného DeBrincata, kterému však křižná přihrávka příliš nesedla.

58:47
    Hosté ani tentokrát netrefili odkrytou branku indiánů, po icingu se bude vhazovat u Juuseho Sarose.

58:29
    Agresivní Nashville rozbil hodně statickou kombinaci Chicaga a vytlačil pryž do neutrální zóny.

58:00
    Oddechový čas pro domácí.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:43
    Sissons mohl definitivně pojistit hostující výhru, jenže z vysokého úhlu branku výrazně přestřelil.

56:58
    Kevin Lankinen upaluje na střídačku, indiáni nemají co ztratit a zkouší powerplay!

56:43
    Keith nyní operuje s kotoučem ve středním pásmu a přemýšlí, kudy by ho mohl protáhnout do útoku.

55:58
    Po dlouhé době se dění přesune před Lankinena, který si v posledních pár minutách mohl pořádně oddechnout.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 38. Suter (P. Kane, Boqvist) – 6. Johansen (Arvidsson, Tolvanen), 33. Grimaldi (Kunin), 41. Mikael Granlund (Kunin)

Chicago Blackhawks: Lankinen (M. Subban) – Keith (A), C. Murphy, Zadorov, Boqvist, de Haan, Beaudin – DeBrincat (A), Suter, P. Kane (A) – D. Kubalík, Kämpf, Hagel – Janmark, Dach, Carpenter – D. Strome, Söderberg, Kurashev.
    Nashville Predators: Saros (Rinne) – Ekholm (A), A. Carrier, Josi (C), Fabbro, Harpur, Davies – Arvidsson, Johansen, Tolvanen – Järnkrok, Mikael Granlund, Kunin – Grimaldi, Haula, Cousins – Trenin, Sissons, Olivier.

Rozhodčí: McCauley, St. Pierre – Gawryletz, Sericolo.