Ústí n. L. – Táborsko 0:0 (kon.)
FK VIAGEM Ústí nad Labem
0:0 (0:0)
FC SILON Táborsko
Pátek 02.04.2021, 16:00 • Městský stadion, Masarykova 780/228, Ústí nad Labem-Bukov • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 16. kolo

Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná v 16:00 hod.

Stadion:
    Městský stadion, Masarykova 780/228, Ústí nad Labem-Bukov;
    souřadnice: 50° 40′ 30,13" s. š., 14° 0′ 58,47" v. d.;
    kapacita: 4 000 diváků;
    rozměry: 105 x 68 m.

:
    Příjemné sváteční odpoledne z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho vypukne střetnutí 16. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR. Hráči FK Ústí nad Labem hostí tým FC MAS Táborsko.

Letošní bilance obou týmů v soutěži:

FK Ústí nad Labem:
    15 zápasů: 7 výher, 4 remízy, 4 prohry; skóre 17:20, 25 bodů, 4. místo.

FC MAS Táborsko:
    14 zápasů: 3 výhry, 3 remízy, 8 proher; skóre 11:17, 12 bodů, 13. místo.

Nejlepší střelci obou celků v soutěži:

Adam Čičovský, Václav Prošek, Vasil Kušej, Matěj Koubek, Jakub Bazal – všichni 2 góly.

Emanuel Tolno (Guinea), Petr Plachý – oba 2 góly.

Porovnání brankářů obou mužstev v lize:

Marián Tvrdoň – 7 nul z 15 zápasů, 20 inkasovaných branek, 2 žluté karty.

Matej Slávik (Slovensko) – 2 čistá konta z 8 zápasů, 9 inkasovaných branek, bez karet;
    Šimon Pecháček – 1 nula ze 6 zápasů, 8 inkasovaných branek, 1 žlutá karta.

"TOP" – žluté karty:

Michal Bílek – 5 žlutých karet;
    Matyáš Písačka, Daniel Chodora, Vojtěch Brak, Jiří Miskovič – všichni 3 žluté karty.

Jiří Boula – 4 žluté karty;
    Jakub Navrátil, Adam Provazník – oba 3 žluté karty.

Červené karty:

Karel Jakš, Vojtěch Brak, Lukáš Glöckner – všichni 1 červená karta.

Emanuel Tolno (Guinea), Jakub Navrátil, Zbyněk Musiol, Jiří Boula – všichni 1 červená karta.

První vzájemný soutěžní duel obou mužstev v aktuálním ročníku:
    :

4. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR, 20. 9. 2020, 16:30 hod.
    Hřiště v Kvapilově ulici, Tábor
    FC MAS Táborsko – FK Ústí nad Labem
    0:2 (0:0)
    Branky: 47. Bazal, 67. Prošek.
    ŽK: 78. Provazník, 90+1. Brabec – 23. Kušej, 72. J. Peterka.
    Rozhodčí: Houdek – Hurych, J. Váňa.
    Delegát: P. Mareš.
    Technický delegát: Brutar.
    Diváci: 572.

Sázkové kanceláře pro dnešní střetnutí favorizují tým FK Ústí nad Labem.

Celá jména sudích a delegátů:

Hlavní rozhodčí:
    Dalibor Černý.
    Asistenti: Milan Flimmel, Milan Vyhnanovský.

Delegát svazu: Luděk Lhoták.
    Technický delegát: Václav Andrejs.

FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Strada, Glöckner, M. Bílek, Písačka – Jiránek, Miskovič, Emmer – Kušej, Prošek (C) – Koubek. Trenéři: David Jarolím, Jaromír Jindráček, Richard Stražan.
    Náhradníci: D. Němec – Hudec, Chodora, Jakš, A. Černý, Gollnack, Ikugar.

FC MAS Táborsko: Pecháček – Almeida, Holiš, Navrátil, Dybala – Tolno, Liepa, Boula, P. Plachý – Pinc, Provazník. Trenéři: Sergejs Golubevs, Miloslav Brožek, Martin Bárta.
    Náhradníci: Zadražil – Penc, Havrda, Janošík, Čapek, Ndiaye, Majka.

Rozhodčí: D. Černý – Flimmel, Vyhnanovský; delegát: Lhoták; technický delegát: Andrejs.

Domácí volí pro dnešní utkání rozestavení 4-3-2-1, hosté nastoupí v rozestavení 4-4-2.

Arma nastupuje v modrobílé barvě dresů, Táborsko se představí v dresech červenočerných. Rozhodčí zvolili pro dnešní soudcování barvu černou.

1

1
    První kop do míče obstaral Jonáš Jiránek, s úvodním výkopem nad stadionem vysvitlo sluníčko.

1
    Rychlý ofsajd Táborska (na ofsajdy 0:1).

2
    Jakub Emmer faulován v blízkosti středové čáry.

3
    Druhý ofsajd hostujícího celku (na ofsajdy 0:2).

4
    Jiří Miskovič obstará první rohový kop Army.

5
    Ústecká dvanáctka si kop od rohového praporku z pravé strany zopakuje.

6
    Táborsku se podařilo přenést hru na ofenzivní část hrací plochy, míč skončil v autu.

7
    Dušan Pinc byl u dosavadní největší šance, když zblízka vybojoval pouze roh.

8
    Také hosté kopou rohový kop nadvakrát, v obou případech se zahrání ujal Jiří Boula.

10
    Marián Tvrdoň znovu zasahovat nemusel, ústečtí fotbalisté se snaží přenést hru k bráně Šimona Pecháčka.

11
    Velkou příležitost domácích si vytvořil Matěj Koubek, který z brejku nepřelstil gólmana Táborska.

13
    Domácí napadají rozehrávku soupeře.

15
    Kristaps Liepa dlouhým balónem nikoho ze spoluhráčů v ofenzivě nenalezl.

17
    Sportovní gesto fair-play v podání Táborska, kdy i hostující kouč Miloslav Brožek se se svými svěřenci přiznali k teči, kdy asistent rozhodčího přisoudil chybně aut hostům.

18
    Ofsajd v podání Ústí nad Labem (na ofsajdy 1:2).

21
    Stephano Alves De Almeida předal nebezpečně v pokutovém území balón Petru Plachému, jehož pokus byl zblokován defenzivou Army.

23
    Pas Jiřího Bouly na Petra Plachého byl příliš dlouhý.

26
    Před důrazným Matějem Koubkem lapil skluzem kulatý nesmysl hájce hostující svatyně.

27
    Ofsajd Táborska (na ofsajdy 1:3).

28
    Stephano Alves De Almeida si vynutil faul od Vasila Kušeje v prostoru mezi střídačkami.

29
    Petr Plachý se zasloužil o třetí rohový kop pro Táborsko.

31
    Když vše již nasvědčovalo tomu, že se Vasil Kušej dostane z protiútoku z vlastní obranné poloviny do samostatného úniku, ve středovém kruhu obrala o míč ústeckého ofenzivního záložníka obrana hostů.

31
    Čtvrté ofsajdové postavení hostujícího mužstva (na ofsajdy 1:4).

33
    Jonáš Jiránek si došel pro faul na útočné polovině před střídačkou soupeře.

36
    Šestý faul Táborska odnesl kapitán Severočechů Václav Prošek, následovat bude trestný kop.

38
    Táborsko znepříjemňuje rozehrávku domácím, kteří se nyní stěží dostávají za půlicí čáru.

40
    Zahrozit se snaží marně také Táborsko.

42
    Míč z kopačky Jakuba Navrátila směřující do ofenzivy k Adamu Provazníkovi adresáta nenalezl.

44
    Žlutou kartu za faul na Jiřího Miskoviče uviděl od Dalibora Černého Dušan Pinc (TÁB).

45
    Hlavní arbitr nastaví v první půli jednu minutu.

45+1
    Václav Prošek zahraje rohový kop Army.

45+1
    Ve velkém vápně zůstal po centru ústeckého kapitána ležet Matěj Koubek. Domácí se dožadovali penalty marně a hosté se hrnou do protiútoku.

45+1
    Táborsko zastavil ofsajd a sudí spěchá k ležícímu Matěji Koubkovi (na ofsajdy 1:5).

45+2
    První poločas skončil po nastavení jedné minuty a osmnácti sekund.

Fauly: 5:8.

Druhý poločas začne přibližně v 17:03 hod.

Úvodní půle gól nenabídla, největší brankové příležitosti si vytvořili Dušan Pinc v minutě sedmé a za domácí Matěj Koubek o čtyři minuty později. Nechme se překvapit, zda branku nabídne alespoň poločas druhý.

46

46
    Adam Provazník rozehrál druhou půli.

46
    První střídání o poločasové pauze připravil realizační tým hostů, když z hrací plochy odstupuje Kristaps Liepa, přichází naopak Modou Birame Ndiaye.

47
    Matej Dybala hlavičkoval vedle.

50
    Stephano Alves De Almeida nechal vyniknout Mariána Tvrdoně, neujala se ani dorážka Adama Provazníka.

50
    Ofsajd Táborska (na ofsajdy 1:6).

52
    Pokus Jonáše Jiránka zblokován obranou hostů.

53
    Matěj Koubek nedosáhl před odkrytou bránou na centr Vasila Kušeje.

55
    Václav Prošek vezme na sebe čtvrtý rohový kop Army.

57
    Adam Provazník (TÁB) inkasoval za protesty proti výrokům rozhodčího žlutou kartu.

60
    Dvojité střídání Táborska, když ze hřiště odchází oba hráči se žlutou kartou. Adama Provazníka nahradí Dušan Čapek, místo Dušana Pince přichází Matěj Majka.

61
    Hosté už opět "čistý štít" nemají a mají na hrací ploše opět hráče se žlutou kartou. Potrestán žlutým kartónkem byl nyní Emmanuel Tolno (TÁB).

61
    Střídat bude poprvé také Arma, když na místo Jonáše Jiránka přichází Simon Gollnack, kapitána Václava Proška střídá Daniel Chodora. Kapitánskou pásku převzal Jiří Miskovič.

64
    Vasil Kušej z ostrého úhlu těsně minul bránu soupeře.

67
    Arma je nyní aktivnějším celkem a rozhodně se nechce spokojit se ziskem pouhého bodu.

71
    Emmanuel Tolno neprošel přes Michala Bílka, rohový kop pro Táborsko.

72
    Tutová šance Ústí nad Labem, kdy Jakub Emmer vybídl ke skórování Vasila Kušeje, který se spálil na výborném Šimonu Pecháčkovi.

74
    Tábosko po menším protiútoku bude zahrávat rohový kop, jmenovitě Stephano Alves De Almeida.

76
    Aktivní Matěj Koubek z dnešního zápasu odstupuje, když nastupuje čerstvý Kenneth Tig – Ishor Ikugar.

77
    Žlutou kartu vyfasoval Marek Strada (UNL).

78
    Stephano Alves De Almeida (TÁB) zakopl o přerušené hře míč, a proto uviděl z pravačky Dalibora Černého žlutou kartu.

81
    Matej Dybala přízemní lehkou ranou nevylekal Mariána Tvrdoně.

84
    Čtvrtá změna v sestavě Táborska, když příležitost místo Petra Plachého dostane Martin Janošík.

86
    Simon Gollnack z dobré střelecké pozice nemířil přesně.

87
    Sedmý ofsajd hostů (na ofsajdy 1:7).

90
    Modou Birame Ndiaye z hranice velkého vápna trestuhodně přestřelil svůj vysněný střelecký cíl.

90+1
    Stephano Alves De Almeida orazítkoval tyč!

90+1
    Ofsajd Táborska zachránil nyní domácí (na ofsajdy 1:8).

90+2
    Michal Bílek (UNL) taktickým faulem zastavil protihráče a po právu zahlédl žlutou kartu.

90+3
    Z poslední standardní situace pálil Stephano Alves De Almeida do obranného valu z domácích hráčů.

90+3
    Konec zápasu po nastavení dvou minut a čtyřiceti sedmi sekund ve druhém poločase.

Pozápasové statistiky:
    :

Bez branek.
    ŽK: 77. Strada, 90+2. M. Bílek – 44. Pinc, 57. Provazník, 61. Tolno, 78. Almeida.
    Střely na branku: 2:5 (1:1).
    Střely mimo branku: 3:3 (0:1).
    Rohové kopy: 7:6 (3:4).
    Ofsajdy: 1:8 (1:5).
    Fauly: 14:17 (5:8).

Sváteční zápas 16. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR mezi Ústím nad Labem a Táborskem skončil bezbrankovou remízou. Domácí měli ve druhé půli více ze hry, v závěru se ale nakonec museli sami strachovat, aby zachránili remízový výsledek.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (17:57:06)