Buffalo – NY Rangers 2:3 (po pr.) | NY Islanders – Washington 8:4 (kon.) | Tampa – Columbus 3:2 (kon.)
Florida – Detroit 3:2 (po pr.) | Ottawa – Montreal 1:4 (kon.) | Boston – Pittsburgh 1:4 (kon.)
Chicago – Carolina 3:4 (kon.) | Nashville – Dallas 1:4 (kon.) | Vegas – Minnesota 2:3 (0:1 po s.n.)
Chicago Blackhawks
3:4 (0:1, 1:1, 2:2)
Carolina Hurricanes
Pátek 02.04.2021, 02:00 • United Center, Chicago • NHL

Z mé strany je to pro tento duel vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný páteční den. Na počtenou! (04:55:49)

3. Dominik Kubalík (CHI) – 1+0

Skončilo nám utkání mezi Chicagem a Carolinou, ve kterém byla rozhodně nejzajímavější třetí třetina. V celkovém součtu utkání ale vyhrála Carolina asi zaslouženě, neboť hlavně první třetinu měla jasně pod kontrolou. Rozhodující gól utkání nakonec padl 29 sekund před závěrečnou sirénou z hole Jespera Fasta. O jedenáct vteřin dříve měl ale obrovskou šanci na hokejce Dominik Kubalík, avšak James Reimer jej vychytal s velkou parádou. Nicméně Kubalík se do listiny střelců dnes zapsal, vstřelil první gól svého celku v utkání. Dva body ale po výhře 4:3 putují do moci Caroliny.

59:55
    Chicago se sice usadilo v pásmu, ale do střel se už dostává obtížně.

59:31
    Domácí si pochopitelně vzali oddechový čas, ale moc času na reakci už nemají.
    59:31 Jesper FAST - 3:4

59:31
    Carolina právě vstřelila branku!
    Tohle je těžký úder pro Chicago! Devětadvacet sekund před koncem třetí třetiny dostává branku na 3:4. Střela Vincenta Trochecka byla lehce tečovaná, a proto se odrazila od betonu Lankinena přímo před dorážejícího JESPERA FASTA. Posledně jmenovaný v pádu dokázal přesně zamířit. 3:4. Asistence: Vincent Trocheck a Brett Pesce.

59:20
    Dominik Kubalík měl na hokejce rozhodnutí! Patrick Kane mu poslal brilantní žabičku před brankoviště, ale český útočník mezírku mezi rychlými betony Jamese Reimera nenašel. Brankář Hurricanes se opravdu zaskvěl.

59:01
    Ohlášena byla poslední minuta třetí třetiny. V útočném pásmu pobývá Carolina.

58:12
    Jordan Staal vybruslil zpoza brány a následně se k zakončení dostal. Kevin Lankinen ale veškerý prostor u bližší tyče utěsnil.

57:36
    Andrej Svečnikov po spolupráci s Jesperem Fastem dlouho míchal s kotoučem v rohu kluziště. Posléze načasoval přihrávku pro Trochecka, který ale bránu z prostoru mezi kruhy minul.

56:52
    Martin Nečas se na poslední chvíli vyhnul bodyčeku, který by jej zřejmě společně s přechodem do útočného pásma čekal. Kotouč dal rychle od hokejky.

56:07
    Reimer zastavil puk za svou bránou, aby mohl co nejrychleji založit útočnou protiakci Caroliny.

55:32
    Lankinen musel dávat pozor proti střele z velkého úhlu. Vše ale v tuto chvíli zvládl.

55:06
    Na druhé straně se zase připomněl Vincent Trocheck. Určitě je pro nestranné fanoušky skvělou zprávou, že se hraje nahoru a dolů. Oba týmy chtějí vyhrát už po základní hrací době.

54:32
    Hurricanes své oslabení přežili, ale rozhodně se museli strachovat. Po skončení trestu ale zatím nevystřídali, neboť pouze vyhodili na zakázané uvolnění.

53:38
    Carolina nyní přežila kritickou chvíli. Nejprve na brankovišti promáchl Philipp Kurashev a poté ani Dominik Kubalík nepropálil hráz těl před svatyní hostů. Dorážka se nepovedla ani Patricku Kaneovi.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 36. D. Kubalík (Kalynuk, de Haan), 46. Hagel (Dach), 51. D. Strome (C. Murphy, Janmark) – 10. Trocheck (D. Hamilton, Fast), 23. Foegele (J. Staal, Niederreiter), 47. Foegele (Niederreiter, J. Staal), 60. Fast (Trocheck, Pesce)

Chicago Blackhawks: Lankinen (M. Subban) – C. Murphy, Zadorov, Boqvist, Keith (A), Kalynuk, de Haan – P. Kane (A), Suter, DeBrincat (A) – Hagel, Kämpf, D. Kubalík – D. Strome, Dach, Janmark – Kurashev, Söderberg, Carpenter.
    Carolina Hurricanes: Reimer (Nedeljkovic) – D. Hamilton, Slavin (A), Pesce, Skjei, Bean, H. Fleury – Nečas, Aho, B. McGinn – Fast, Trocheck, Svečnikov – Foegele, J. Staal (C), Niederreiter – Martinook (A), Lorentz, Paquette.

Rozhodčí: MacDougall, Walsh – Tobias, R. Galloway

Diváci: bez diváků