New Jersey – Washington 1:2 (po pr.) | Winnipeg – Toronto 1:2 (0:1 po s.n.) | Edmonton – Calgary 3:2 (kon.)
Colorado – St. Louis 3:2 (kon.) | Anaheim – Arizona 2:4 (kon.) | Los Angeles – San Jose 0:3 (kon.)
Boston – Pittsburgh 7:5 (kon.) | Tampa – Detroit 2:1 (kon.) | Nashville – Chicago 3:0 (kon.)
Nashville Predators
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Chicago Blackhawks
Sobota 03.04.2021, 21:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc. Na počtenou! (23:42:38)

Statistické okénko

Střely na bránu: 21 – 41 | Přesilová hra: 1/1 – 0/4 | Trestné minuty: 8 – 2

Juuse Saros (NSH) – 41 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 60:00
    Kevin Lankinen (CHI) – 18 zákroků, 3 OG, úspěšnost 85,7%, odchytal 59:28

Československá stopa v utkání

Dominik Kubalík (CHI) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 16:12
    David Kämpf (CHI) – 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 10:54

1. Juuse Saros (NSH) – 41 zákroků
    2. Colton Sissons (NSH) – 1+0
    3. Eeli Tolvanen (NSH) – 1+0

Zápas mezi Nashvillem a Chicagem skončil vítězstvím domácích barev v poměru 3:0. V každé třetině vstřelili Predátoři jednu branku a dnes si připisují zisk dvou bodů oni. Jako první se do listiny střelců zapsal Eeli Tolvanen, který krásnou střelou v přesilovce poslal Nashville do vedení. V polovině utkání bylo nařízeno trestné střílení, které proměnil Colton Sissons. Ve třetí třetině Chicago nevyužilo dlouhou přesilovku 5 na 3 a za tuto celkem jasnou chybu bylo vzápětí potrestáno třetím gólem. O ten se postaral Luke Kunin. Musíme vyzdvihnout i skvělý výkon brankáře Sarose, který odolal jednačtyřiceti střelám Blackhawks.

59:47
    Utkání se už dohrává v pásmu Chicaga. Nashvillští fanoušci mohou být maximálně spokojeni.

59:15
    I Kirby Dach si dnes už několikrát vylámal na domácím brankáři zuby. Ani teď jej nepřekonal, neboť Saros zasáhl ramenem.

58:56
    Chicago to bez brankáře zřejmě nezkusí. Nemá trvalejší tlak a zároveň tříbranková ztráta je asi už příliš velká.

58:32
    Jakov Trenin odvedl dobrou práci v útočném pásmu. Pro svůj tým ušetřil několik cenných sekund.

57:54
    Hostující útočník Hagel se natlačil před bránu, ale jeho pokus o dlouhou forehandovou kličku byl finským brankářem přečten.

57:30
    Dylan Strome z těsné blízkosti neuspěl. I tentokrát byl v tomto souboji úspěšnější Juuse Saros, jenž velmi odhodlaně kráčí za čistým kontem.

57:05
    Chicago se ale stále nemůže trvaleji usadit před bránou soupeře. Do konce třetí periody už zbývají necelé tři minuty.

56:40
    Domácí vyhazují na zakázané uvolnění. Bude se vhazovat před Juusem Sarosem.

56:20
    Po poslední reklamní přestávce se už dostáváme do závěrečné pasáže tohoto utkání. Uvidíme, jestli se Chicago rozhodne hrát bez brankáře.

55:55
    Nashville nebyl daleko od vstřelení další branky! Při akci tři na dva oslovil Eeli Tolvanen najetého Romana Josiho, jehož rychlý pokus zápěstím zazvonil o tyč.

55:24
    Trenin zvládl souboj a poté na červené čáře jen posunul puk za bránu Chicaga.

54:57
    Saros rychle vytřepal kotouč z lapačky, aby se před ním nemusela hra přerušovat.

54:21
    Mattias Janmark střílel pohotově z levého kruhu, ale zadní tyč domácí klece minul zhruba o 50 centimetrů.

53:36
    Teď se dlouho sváděl ostrý souboj u mantinelu. To samozřejmě domácím vyhovuje, neboť se hraje v pásmu Jestřábů.

52:59
    David Kämpf se snažil něco vymyslet v útočné třetině, ale klid na kotouči neměl. Obránci Nashvillu velmi rychle zareagovali.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 6. Tolvanen (Järnkrok, Josi), 31. Sissons (TS), 50. Kunin (Davies, Harpur)

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Davies, Ekholm (A), Fabbro, Josi (C), Benning, Harpur – Arvidsson, Johansen, Tolvanen – Kunin, Mikael Granlund, Järnkrok – Cousins, Haula, Grimaldi – Olivier, Sissons, Trenin.
    Chicago Blackhawks: Lankinen (M. Subban) – C. Murphy (A), Zadorov, Boqvist, Keith (A), Kalynuk, de Haan – P. Kane (A), Dach, DeBrincat – Kurashev, Kämpf, D. Kubalík – D. Strome, Suter, Janmark – Carpenter, Highmore, Hagel.

Rozhodčí: McIsaac, Luxmore – Tobias, Marquis