Southampton – Burnley 3:2 (kon.) | Newcastle – Tottenham 2:2 (kon.) | Aston Villa – Fulham 3:1 (kon.)
Manchester Utd. – Brighton 2:1 (kon.)
Newcastle United
2:2 (1:2)
Tottenham Hotspur
Neděle 04.04.2021, 15:05 • St James' Park, Newcastle upon Tyne • Anglická Premier League • 30. kolo

To už je ze zápasu Newcastle – Tottenham vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek nedělního večera. (17:03:01)

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 7:4. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 13:14.

Čtyři nastavené minuty uplynuly a rozhodčí Pawson naposledy dnes foukl do píšťalky. Newcastle se rozchází s Tottenhamem smírně 2:2.

Domácí vstoupili do utkání až nečekaně aktivně. V prvních minutách měli balon více pod kontrolou a vypracovali si také první gólovku. Ve dvacáté minutě ale hned dvakrát v krátkém čase podržel Tottenham Hugo Lloris, který nejprv zneškodnil hlavičku Joelintona a poté i dorážku Gayleho. O několik minut později už ale Newcastle šel do vedení, když po několika chybách v hostující rozehrávce získal míč Longstaff, který vyzval ke skórování Joelintona. Tottenham ale bleskově odpověděl. Lo Celsova pobídka do vápna sice nebyla nejpřesnější, ale obrana Strak se nepohodla a tak mohl míč doklepnout do sítě Harry Kane. Netrvalo dlouho a Spurs dokonale otočili stav zápasu na svou stranu. Nyní se předvedl skvělou přihrávkou Ndombélé a Kane prudkou ránou prostřelil Dúbravku.

Po změně stran tempo zápasu lehce opadlo. Newcastle byl více u balonu, ale do vážnější šance se dlouho nemohl dostat. Tlak domácího týmu stoupal, ale paradoxně potvrdit své vedení mohli hosté. Harry Kane však ze záklonu pálil jen do tyče. O několik sekund bylo vyrovnáno, když po několika vítězných soubojích domácích fotbalistů napálil míč do sítě střídající Joe Willock.

90+4

90+4
    Spurs se ještě tlačí do útoku. Reguilón přihrál na krátkou vzdálenost Ndomblému, ten ze zmaru zkoušel oslovit Kanea, ale pas byl až příliš prudký a skončil daleko za koncovou čárou.

90+3
    Také Sergio Reguilón nabízel hned dva pasy v krátkém čase svým spoluhráčům. Balon ale přeletěl Kanea a poté z úhlu pálil jen do boční sítě Lamela.

90+2
    Poslední minuty patří jednoznačně domácím. Almirónův pas sice našel Willocka, ale střelec vyrovnávací branky neměl dostatek prostoru k hlavičce.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase hned čtyři minuty.

90
    Martin Dúbravka vykopl od své branky daleko na útočnou polovinu. Domácí se snažili ještě míč získat, ale nakonec mohl hrát Japhet Tanganga.

89
    Gareth Bale si po svém příchodu řekl o míč, z volného přímého kopu ale svou střelu poslal jen metr nad domácí branku.

88
    Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Giovani Lo Celso, přichází Gareth Bale.
    86. Joe WILLOCK - 2:2

86
    Newcastle právě vstřelil branku!
    Newcastle těsně před koncem druhého poločasu srovnává skóre na 2:2. Joelinton vrátil do ohně přetažený centr, poté Almirón přetlačil hned dva soupeře, kteří se navíc srazili v malém pokutovém území a nakonec přišla rána JOEA WILLOCKA, který téměř přepůlil břevno.
    86. Harry Kane střílel jen do tyče

86
    Naopak do brejku se hnali hosté. Už se zdálo, že Lamela zbrzdí akci nadobro, ale míč nakonec skončil u Kanea, který ale trefil jen tyč.

85
    Žlutou kartu dostává Miguel Almirón (Newcastle United).

85
    Newcastle si vytváří závěrečný tlak. Joelinton centroval jen do prostoru, kde byl postaven Pierre-Emile Höjbjerg. Domácí nevyužili ani další rohový kop.

84
    Javier Manquillo ihned po svém příchodu na trávník vhazoval zpoza postranní lajny. V akci mohl pokračovat další střídající fotbalista Saint-Maximin.

83
    Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Jacob Murphy, přichází Javier Manquillo.

Vít Schück

Branky: 28. Joelinton (S. Longstaff), 86. Willock – 30. Kane, 34. Kane (Ndombèlé)

Karty:   65. P. Dummett (NEW), 72. Shelvey (NEW), 85. Almirón (NEW) – 45. Lo Celso (TOT), 63. Tanganga (TOT)

Newcastle United: Dúbravka – Krafth (79. Willock), Lascelles (C), P. Dummett, Ritchie – S. Longstaff, Shelvey – Jacob Murphy (83. Manquillo), Almirón, Joelinton – Gayle (71. Saint-Maximin).
    Náhradníci: Darlow – Clark, Manquillo, Saint-Maximin, M. Longstaff, Hendrick, Anderson, Willock, Lewis.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Tanganga, D. Sánchez, Rodon, Reguilón – Lo Celso (88. Bale), Ndombèlé, P.-E. Höjbjerg, Lucas Moura (64. Lamela) – Vinícius (46. Son Hung-min), Kane.
    Náhradníci: Hart – Son Hung-min, Bale, Alli, Dier, Moussa Sissoko, Scarlett, Winks, Lamela.

Rozhodčí: Pawson – Hussin, Smart