Montreal – Edmonton 3:2 (po pr.) | Boston – Philadelphia 2:3 (po pr.) | Winnipeg – Ottawa 4:3 (kon.)
St. Louis – Vegas 1:6 (kon.) | Minnesota – Colorado 4:5 (kon.) | Calgary – Toronto 3:5 (kon.)
Los Angeles – Arizona 2:5 (kon.)
St. Louis Blues
1:6 (1:2, 0:4, 0:0)
Vegas Golden Knights
Úterý 06.04.2021, 02:00 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

Vegas Golden Knights ukončili sérii tří porážek a dokázali na ledě St. Louis vyhrát 6:1. Čtyři branky dali ve druhé třetině, z toho tři během 119 vteřin, což byly tři nejrychlejší góly v historii klubu. Úvodní branku zápasu vstřelil Tomáš Nosek. (04:39:07)

59:42
    Blues se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

59:25
    Domácí rozehrávají od své branky, následně Vegas znovu vyhazuje přes všechny čáry.

59:00
    Vegas se v pohodě brání, to už probíhá poslední minuta hry.

58:22
    V závěru zápasu si přesilovku zahraje domácí celek.

58:22
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Nick Holden – 2 min., krosček).

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v tomto zápase.

57:07
    Ryan O'Reilly (St. Louis) pálil, jeho rána byla zblokovaná. Buly před brankou Vegas.

56:37
    Hostující celek míří za výhrou v tomto zápase, důležitá byla druhá třetina, ve které Vegas vstřelilo čtyři branky.

55:17
    Ani jeden z brankářů mnoho práce nemá ve třetí třetině, vhazovat se nyní bude v útočném pásmu Blues. Domácí ale souboj o puk prohráli, a tak mohou hrát hosté.

54:29
    Komerční přestávka.

54:04
    Hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden celek se vyloženě do střeleckých pozic nedostává.

53:26
    V poklidném tempu se dohrává třetí třetina. Tomáš Nosek, který dostal nepříjemně pukem do obličeje, pokračuje v zápase. Zdá se, že jeho zranění není až tak vážné.

52:10
    Zachary Sanford (St. Louis) to zkoušel individuálně, dostal kotouč před branku, ale vypálit nebo přihrát spoluhráči nedokázal.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 18. Bozak (Sanford) – 7. Nosek (Holden, Kolesar), 13. Martinez (Mark Stone, Pacioretty), 28. Martinez (Tuch, Kolesar), 28. W. Carrier (Pietrangelo, McNabb), 30. Marchessault (W. Karlsson, R. Smith), 33. Hague (W. Carrier, N. Roy)

St. Louis Blues: Husso (30. Binnington) – Krug, Faulk, Scandella, Dunn, Walman, Bortuzzo – Hoffman, R. O'Reilly, Perron – Schwartz, B. Schenn, Kyrou – Barbašev, Thomas, Tarasenko – Clifford, Bozak, Sanford.
    Vegas Golden Knights: Lehner (M.-A. Fleury) – Martinez, Theodore, McNabb, Pietrangelo, Hague, Holden – Pacioretty, Glass, Mark Stone – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Kolesar, Nosek, Tuch – W. Carrier, N. Roy, Reaves.

Rozhodčí: Hebert, Rank – Alphonso, Pancich