Montreal – Edmonton 3:2 (po pr.) | Boston – Philadelphia 2:3 (po pr.) | Winnipeg – Ottawa 4:3 (kon.)
St. Louis – Vegas 1:6 (kon.) | Minnesota – Colorado 4:5 (kon.) | Calgary – Toronto 3:5 (kon.)
Los Angeles – Arizona 2:5 (kon.)
Minnesota Wild
4:5 (1:0, 0:4, 3:1)
Colorado Avalanche
Úterý 06.04.2021, 02:10 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:17:39)

Utkání sledovalo 3 000 diváků.

Československá stopa v utkání

Do utkání nenaskočil žádný český, ani slovenský hráč.

Trestné minuty: 35:21

Utkání je u konce a my se dočkali dramatického závěru. Minnesota se nevzdala, ve 43. minutě snížila Nickem Bjugstadem a i když hosté ve 48. minutě opět odskočili po trefě Gabriela Landeskoga, tak domácí zabrali, v 50. minutě upravil na dvoubrankový rozdíl Marcus Johansson a začal hon za další brankou. Tu se hráčům v zelených dresech podařilo dát až v power-play 35 vteřin před koncem po přesné ráně Kevina Fialy a i když nápor pokračoval až do úplného konce, tak vyrovnávací gól nepřišel. Zápas tak skončil výsledkem 4:5, Colorado si připsalo další dva body a má jich na prvním místě Západní divize už 56. Minnesota je třetí s 48 body.

60:00
    Bez trestů to ale rozhodčí nenechali. Dvě minuty za hrubost a desetiminutový trest za nesportovní chování dostal domácí Matt Dumba a hostující Gabriel Landeskog a Mikko Rantanen si odnesli dvě minuty za hrubost.

60:00
    Se závěrečnou sirénou se u mantinelu v pásmu Minnesoty strhla potyčka několika hráčů a už to vypadalo, že tam přijede i brankář Grubauer, neboť Talbot se snažil docela hrubě odtahovat Toewse. Nakonec se vše uklidnilo a pošťuchování rozhodčí ukončili.

59:53
    Tak už je asi definitivně rozhodnuto, neboť Nick Bonino se dopustil sekání a vhazovat se bude před Talbotem. K těmto dvěma minutám navíc dostal i 2+10 minut za nesportovní chování.

59:45
    Domácí finišují s tlakem, na Grubauera přiletěla další střela, s tou si ale brankář Colorada zvládl poradit.
    59:25 Kevin FIALA - 4:5

59:25
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Přesilovka je využitá a už je to jen o jeden gól! Ve vytrvalém tlaku domácí natlačili vše před branku, KEVIN FIALA vystřelil kousek za kruhy a trefil se přesně k tyčce. Grubauer toho přes les hráčů moc neviděl – 4:5. Asistence: Jared Spurgeon.

59:05
    Hartman byl zablokován, puk šel k mantinelu. Domácí pokračují v tlaku.

58:43
    Po kombinaci střílel od modré čáry Spurgeon, šlo to těsně vedle.

58:11
    Talbot je samozřejmě na střídačce, je tu přesilovka šest na čtyři.

58:11
    Vyloučení na straně Colorada, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Ryan Graves!

58:01
    Chyba v rozehrávce ale znamená postavení mim hru a Talbot se tak bude muset alespoň na chvíli vrátit mezi své tyče.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 9. Hartman (Bjugstad, Ma. Johansson), 44. Bjugstad (Hartman, Cole), 50. Ma. Johansson (Suter, Hartman), 60. Fiala (Spurgeon) – 21. MacKinnon (Girard, D. Toews), 22. Burakovsky (Girard, Kadri), 36. Saad (Burakovsky, MacDonald), 38. Compher (Makar, O'Brien), 48. Landeskog (Rantanen, MacKinnon)

Minnesota Wild: Talbot (Kähkönen) – Spurgeon (C), Suter (A), Dumba, Brodin, Soucy, Cole – Kaprizov, J. Eriksson Ek (A), Greenway – Bonino, V. Rask, Fiala – Bjugstad, Hartman, Ma. Johansson – Rau, Johnson, Sturm.
    Colorado Avalanche: Grubauer (J. Johansson) – Girard, D. Toews, Makar, Graves, MacDonald, Burroughs (A) – Rantanen (A), MacKinnon (C), Landeskog – Burakovsky, Kadri, Saad – Donskoi, Jost, Ničuškin – Compher, Bellemare, O'Brien.

Rozhodčí: Dunning, Kozari – Gawryletz, Mills

Diváci: 3 000