Real Madrid – Liverpool 3:1 (kon.) | Manchester City – Dortmund 2:1 (kon.)
Real Madrid
3:1 (2:0)
Liverpool FC
Úterý 06.04.2021, 21:00 • Alfredo di Stéfano Stadium (Madrid) • Liga mistrů • Čtvrtfinále

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Realu Madrid, který svého soupeře porazil výsledkem 3:1. Liverpool vstoupil do druhého poločasu velice aktivně a navíc se mu povedlo vykřesat kontaktní branku. Španělský celek si ovšem díky další vstřelené brance vzal dvoubrankové vedení zpět, což se mu povedlo udržet až do konce zápasu. Liverpool si tak do odvetného zápasu nepřiveze zrovna nejlepší výsledek, za každou cenu bude muset vstřelit minimálně dvě branky, což nebude úplně nejjednodušší úkol. (22:52:41)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 3:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 6:10.

90+4

90+3
    Za pokutovým územím si našel prostor k zakončení levou nohou Salah, který ovšem tvrdou ránou trefil pouze protihráče.

90+2
    Liverpool pronikl zpět na útočnou polovinu, kde ovšem po souboji skončil na zemi Casemiro, avšak o faul se nejednalo.

90+1
    Courtois mohl odkopávat od své branky, přičemž nikam nepospíchal. Přesto odehrál hrací předmět daleko na opačnou polovinu hrací plochy.

90
    Nastavují se čtyři minuty.

89
    Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Liverpool se v závěru zápasu dostává k náporu, hodně by mu pomohla druhá vstřelená branka.

88
    Mané se znovu kousek od pokutového území skácel k zemi, jenomže ani tentokráte z toho nebyl nedovolený zákrok. Hostující celek pokračuje v kombinaci.

87
    Sledovali jsme v podání Militaa, kterému se ovšem na druhé straně nepovedlo najít Rodryga. Liverpool se tak dostal do protiútoku, který znovu nic nepřinesl.

85
    Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Vinícius Júnior, přichází Rodrygo.

83
    U postranní lajny skončil po souboje na zemi Vinícius, za což žlutou kartu obdržel Alexander-Arnold.

82
    Poprvé se k míči dostal také střídající Shaqiri, který ovšem musel rychle jednat. Liverpool se sice kombinačně dostal na druhou stranu, tam ale zase narazil.

81
    Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Ozan Kabak, přichází Roberto Firmino.
    Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Diogo Jota, přichází Xherdan Shaqiri.

80
    Do konce zápasu zbývá zhruba deset minut. Liverpool sice v posledních minutách herně ožil, jenomže se stále hodně těžce dostává do pokutového území.

79
    Právě po vhazování si za pokutovým územím našel prostor k zakončení levou nohou záložník Alcantara, jehož pokus ovšem vystoupal vysoko nad branku.

78
    Salah poté bojoval proti dvojici protihráčů, která na něj dotírala u rohového praporku. Egyptský ofenzivní hráč nakonec pro své barvy vybojoval další vhazování.

77
    Následně se do problémů dostal domácí Nacho, na kterého při rozehrávce dotíral aktivní Mané. Prvně jmenovaný nakonec odpalem na jistotu poslal míč do autu.

76
    Courtois se poté pokoušel přenést hru na levou stranu, jenomže nakonec míč poslal ven z hrací plochy, což znamenalo autové vhazování v podání Liverpoolu.

David Suchý

Branky: 27. Vinícius Júnior (Kroos), 36. Asensio, 65. Vinícius Júnior (Modrić) – 51. M. Salah

Karty:   49. L. Vázquez (REA) – 39. Mané (LIV), 56. Th. Alcântara (LIV), 83. Alexander-Arnold (LIV)

Real Madrid: Courtois – L. Vázquez, Militao, Nacho Fernández, F. Mendy – Kroos, Casemiro, Modrić – Asensio (70. Valverde), Benzema (C), Vinícius Júnior (85. Rodrygo).
    Náhradníci: Altube, Lunin – Isco, Arribas, M. Díaz, Chust, Marcelo, Odriozola Arzallus, Rodrygo, Valverde.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Kabak (81. Firmino), N. Phillips, Robertson – Keïta (42. Th. Alcântara), Fabinho, Wijnaldum (C) – M. Salah, Diogo Jota (81. Shaqiri), Mané.
    Náhradníci: H. Davies, Adrián – Cain, Th. Alcântara, B. Davies, Shaqiri, Tsimikas, Oxlade-Chamberlain, Jones, Firmino, Milner, R. Williams.

Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp