Inter – Sassuolo 2:1 (kon.)
Inter Milán
2:1 (1:0)
US Sassuolo Calcio
Středa 07.04.2021, 18:45 • Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst) • Italská Serie A • 28. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Ve 28. kole Italské Serie A se proti sobě utkají týmy Inter Milán a US Sassuolo Calcio. Naposled se spolu tato mužstva utkala v listopadu na půdě Sassuola, kde ovšem Inter zvítězil jednoznačně 3:0. Dnes se ale bude hrát v Milánu na stadionu San Siro. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Irrati a jeho asistenti Vivenzi a Mondin. Úvodní výkop je naplánován na 18:45.

Inter Milán

Inter Milán je čím dál víc a blíž k titulu italské ligy, který naposled získal v sezóně 2009/2010. Momentálně se totiž nachází na 1. místě s 68 body a skóre 66:26. Na svého městská rivala, jenž se nachází na druhé pozici má náskok osmi bodů a také dnešní zápas k dobru. V posledním zápase zavítal Inter na půdu Bologni, kde padla jedna branka, kterou vstřelil ve 32. minutě Lukaku a Inter tak zvítězil 1:0 a vyhrál už posedmé v řadě.

Posledních 5 zápasů Interu Milán:

SA: Bologna 0:1 Inter
    SA: Turín 1:2 Inter
    SA: Inter 1:0 Atalanta
    SA: Parma 1:2 Inter
    SA: Inter 3:0 Janov

Sassuolo je aktuálně na 9. pozici se 40 body a skóre 47:46 a ani v této sezóně to nevypadá na nim vážnějšího, protože na místenky do pohárů pravděpodobně Calcio nedosáhne. Po prohře 2:3 v Turíně přivítalo na své půdě AS Řím. A právě ten šel ve 26. minutě do vedení po penaltě Pellegriniho. V 57. minutě sice srovnal Traore, ale v 69. minutě vrátil vedení hostů Peres. Ovšem v 85. minutě nakonec dokázal urvat remízu 2:2 Raspadori.

Posledních 5 zápasů Sassuola:

SA: Sassuolo 2:2 AS Řím
    SA: Turín 3:2 Sassuolo
    SA: Sassuolo 3:2 Verona
    SA: Udinese 2:0 Sassuolo
    SA: Sassuolo 3:3 Neapol

Inter Milán: Handanovič (C) – Škriniar, de Vrij, Darmian – Hakimí, Barella, Gagliardini, Eriksen, Young – R. Lukaku, Lautaro Martínez.
    Náhradníci: D. Padelli – D'Ambrosio, Pinamonti, Alexis Sánchez, Ranocchia, Arturo Vidal, Vecino, Sensi.

US Sassuolo Calcio: Consigli – Toljan, Chiricheş, Marlon, Rogério – Obiang, Maxime López – Traorè, Djuričić, Boga – Raspadori (C).
    Náhradníci: Pegolo, Turati – Haraslín, Karamoko, Kiriakopoulos, Magnanelli, Oddei, Peluso, Piccinini, Saccani, Artioli.

Rozhodčí: Irrati – Vivenzi, Mondin.

1

1
    Nicoló Barella se snažil něco vymyslet po pravé straně, ale jeho přihrávka do vápna byla zblokována.

2
    Sassuolo se nyní snaží něco vymyslet na polovině soupeře, ale zatím to jsou pouze krátké přihrávky.

3
    Po přihrávce Hameda Traorého se dostal k míči Filip Djuričić, ale jeho rána zpoza vápna letěla jen vedle brány.

4
    Pedro Obiang měl před sebou kousek místa a tak vypálil, ale jeho pokus letěl zhruba metr vedle levé tyče! Sassuolo je zatím v úvodu utkání aktivnějším celkem.
    4. Obiangova nebezpečná střela skončila vedle brány.

5
    Posléze se už snažil dostat dopředu Achraf Hakimí, ale jeho pokus o centr byl zblokován.

6
    Ashley Young si poradil na levé straně s Toljanem, ale po jeho následném centru hlavičkoval Achraf Hakimí vedle brány.

7
    Andrea Consigli vyběhl z brány, kde poslal k zemi Ashleyho Younga a uviděl od sudího žlutou kartu.

8
    Domácí si chtěli vymodlit pokutový kop, který se míč dotkl ruky hostujícího hráče ve vápně, ale rozhodčí to jako penaltu neposoudil.

9
    Filip Djuričić se chtěl zbavit Hakimího, ale v souboji jej udeřil rukou do tváře a sudí odpískal faul.

10
    Inter Milán právě vstřelil branku!
    Domácí mužstvo jde už v desáté minutě do vedení! Ashley Young opět dokázal odcentrovat z levé strany a přesně našel hlavu ROMELA LUKAKUA, jenž zakončil nechytatelně k pravé tyči. Asistence: Ashley Young.
    10. Romelu LUKAKU - 1:0

10
    Hlavní trenér hostujícího celku De Zerbi uviděl žlutou kartu za řeči proti rozhodčím.

12
    Sassuolo se nyní snaží něco vymyslet postupnou kombinací přihrávek na polovině soupeře.

13
    Maxime López se snažil svou kolmicí najít rozeběhnutého Bogu, ale obrana Interu zachytila míč.

15
    Hosté jsou po obdrženém gólu neustále u míče a snaží se prodrat do vápna Interu.

17
    Nicoló Barella uviděl kartu žluté barvy za svůj faulem skluzem na Rogéria.

18
    Sassuolo je pořád u míče na polovině soupeře a Inter se snad ještě nedostal k míči po vstřelené brance.

19
    Hosté se ale zatím nemohou dostat do nějakého zakončení a je to moc statické.

20
    Následně to Sassuolo dokázalo trochu zrychlit, ale Filip Djuričić se nakonec dopustil jen faulu na Gagliardiniho.

21
    Inter Milán se posléze vydal do protiútoku, ale Romelu Lukaku raději počkal na spoluhráče a nyní se tak domácí snaží něco vymyslet.

22
    Lautaro Martínez si chtěl naslepo sklepnout míč s Lukakuem, ale ten už se nacházel v jiných prostorech a Sassuolo se dostalo opět k balónu.

23
    Hamed Traorè uviděl žlutou kartu, když přerušil možná brejk soupeře.

24
    Nicoló Barella poslal nebezpečný centr do vápna, kde si ho hledal Lautaro Martínez, ale brankář Andrea Consigli se dostal k míči.

25
    Jeremie Boga sice poslal střílenou přihrávku do vápna Interu, ale míč skončil jen u Younga.

26
    Interu se nepodařilo něco vymyslet a Sassuolo se znovu dostalo k míči.

27
    Posléze se Jeremie Boga dostal dopředu po levém křídle, ale následná přihrávka nebyla přesná.

29
    Romelu Lukaku se snažil něco vymyslet po pravé straně, kde nakonec vybojoval alespoň autové vhazování.

30
    Půl hodina hry je už minulostí a Inter vede nad Sassuolem poměrem 1:0. Po vstřelené brance se ovšem hra dost zpomalila zejména ze strany hostů.

32
    Achraf Hakimí sice dostal míč na pravou stranu po nákopu za obranu, ale nakonec nedokázal odcentrovat. To se sice podařilo posléze jeho spoluhráči, ale balón skončil jen v moci gólmana Consigliho.

33
    Vysunutý Romelu Lukaku se ocitl v celkem dobré šanci, ale nakonec jeho přihrávka do druhé vlny skončila jen u soupeře.

35
    Matteo Darmian se stal koncem útočné akce, protože jeho pokus byl sražen a Andrea Consigli si bez problémů poradil.

36
    Sassuolo Calcio už opět drží míč na polovině soupeře a snaží se něco vymyslet postupnou kombinací.

37
    Hostující tým je opravdu mistrem v držení míče, ale to je momentálně tak vše, jelikož to není nic nebezpečného.

38
    Hamed Traorè to následně zkusil z dálky, ale jeho rána letěla jen doprostřed brány, kde byl připraven Samir Handanovič.

39
    Ovšem Nicoló Barella neposlal dobrou přihrávku a Inter tak zbytečně přišel znovu o míč.

40
    Jeremie Boga se sice dostal za obranu Interu, ale nakonec to nebylo ani nyní nic nebezpečného, ovšem Sassuolo zvyšuje svůj tlak.

41
    Ashley Young raději zahrál míč po centru do vápna jen do zámezí a následuje rohový kop hostů.

42
    Ovšem centr skončil jak jinak, než na hlavě belgického kanonýra Romela Lukakua.

44
    Roberto Gagliardini byl nyní dohrán soupeřem a Inter tak získal míč na svou stranu.

45
    Ashley Young se po přihrávce Nicola Barelly dostal ke střele zpoza vápna, ale jeho pokus minul bránu soupeře.

45
    Nyní se ovšem Lautaru Martínezovi podařilo vybojovat rohový kop Interu, který tak může znamenat gól do šatny.

45
    Slovenský obránce Milan Škriniar se následně sice snažil vybojovat poutový kop, ale šlo vidět, že to nafilmoval.

45

První poločas je u svého konce a Inter vede nad Sassuolem poměrem 1:0. Úvod utkání byl celkem atraktivní, neboť se ve 4. minutě dostal ke střele hostující Obiang, ale minul bránu. V 10. minutě Inter potvrdil fantastickou formu a Romelu Lukaku tak otevřel brankový účet. Ovšem následně už toho k vidění moc nebylo, protože se Sassuolo snažilo co nejvíc držet míč a pomalu něco vymyslet, ale Inter se zatáhl a nepustil soupeře do žádné šance.

Druhý poločas začne přibližně v 19:47.

46

47
    Rogério to zkusil z dálky, ale jeho pokus letěl znovu jen vedle domácí brány a Samir Handanovič pouze kontroloval tuto střelu.

49
    Filip Djuričić se následně dopustil nedovoleného zákroku ve středu hrací plochy a Inter Milán tak získal balón opět na své kopačky.

50
    Jeremie Boga předvedl skvělou rychlost po levém křídle, ale jeho následná nabídka skončila pouze v rukou Handanoviče.

52
    Sassuolo se opět snaží velkým držením míče něco vymyslet směrem do vápna Interu, ale tentokrát skončil centr jen u Younga.

53
    Domácí i nadále odvracejí centry ze stran, ale sami se nemohou dostat k míči ani na chvíli.

55
    Pedro Obiang se následně sice prodral ke střele, ovšem Samir Handanovič si znovu poradil bez problému.

56
    Hosté opět kombinují těsně před šestnáctkou soupeře, ale stále to není nic moc atraktivního, jelikož Inter skvěle brání.

57
    Následně sice Milan Škriniar získal balón, ale ten pod tlakem pouze odkopl a určitě to není styl, který by se zamlouval Antonio Contému.

58
    Filip Djuričić se prodral až do vápna, ale následně vypálil jen vedle levé tyče!
    58. Filip Djuričić zakončil vedle brány Handanoviče.

59
    Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Christian Eriksen, přichází Stefano Sensi.

60
    Ashley Young zastavil míč rukou a uviděl od sudího kartu žluté barvy.

61
    Giacomo Raspadori to následně z volného kopu zkusil přímo na bránu, ale tam byl míč zblokován domácím hráčem a následuje pátý rohový kop Sassuola v tomto utkání.

62
    Roberto Gagliardini se sice snažil ještě vybojovat balón na hrací ploše, ale nakonec je z toho jen rohový kop Sassuola.

63
    Lautaro Martínez se snažil prodrat do rychlého protiútoku, ale nakonec se provinil jen faulem a Sassuolo už opět svírá svého soupeře postupným útokem plný krátkých přihrávek.

64
    Maxime López následně poslal z levé strany centr do vápna, na který si naskakoval Jeremy Toljan, ale balón skončil pouze v zámezí vedle brány.

65
    Jeremie Boga sice ukázal svůj driblink, ale nakonec ho obrana Interu zastavila.

67
    Domácí mužstvo zvyšuje vedení na 2:0! Sassuolo si nejprve chtělo vymodlit pokutový kop, když upadl hostující hráč uvnitř šestnáctky, ale následně přišel rychlý brejk a po přihrávce Lukakua zakončil do pravé části branky LAUTARO MARTÍNEZ. Asistence: Romelu Lukaku.
    67. Lautaro MARTÍNEZ - 2:0

68
    Následně ještě chvíli komunikoval hlavní rozhodčí s videorozhodčím a branka je potvrzená.

70
    Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Roberto Gagliardini, přichází Matías Vecino.

71
    Sassuolo už opět při své typické kombinaci krátkých přihrávek, ovšem nyní už musí ke konci utkání zrychlit své tempo.

72
    Hosté opět žádali o penaltu, když měl domácí hráč zahrát rukou uvnitř svého vápna, ale sudí na to ani nemyslel.

73
    Bohužel toto utkání ale není úplně z řad těch zábavnějších a střela hostujícího hráče vedle to pouze potvrdila.

74
    Jeremy Toljan dostal těžký pas na pravou stranu a také jeho následný centr letěl jen za bránu Handanoviče.

75
    Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Rogério, přichází Giorgos Kiriakopoulos.
    Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Jeremy Toljan, přichází Lukáš Haraslín.

77
    Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Lautaro Martínez, přichází Alexis Sánchez.

78
    Romelu Lukaku se snažil projít z pravé strany do vápna, ale obrana Sassuola ho tentokrát nepustila.

79
    Hosté tentokrát získali rohový kop z levé strany a mohou tak snížit stav skóre a postarat se o zdramatizování zápasu.

80
    Ovšem ani tentokrát standardní situace nepřinesla nic nebezpečného a Inter získal balón na své kopačky.

80
    Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Jeremie Boga, přichází Brian Oddei.

82
    Tentokrát přišel nedovolený zákrok domácího mužstva a Sassuolo získalo přímý kop z dobré pozice.

83
    Nakonec se exekuce přímého kopu ujal Giacomo Raspadori, ale jeho následná střela trefila jen Milana Škriniara postaveného ve zdi.

84
    Maxime López uviděl za nesportovní chování žlutou kartu.

85
    Sassuolo právě vstřelilo branku!
    Tak přece jenom tady máme drama, jelikož hosté snižují na 1:2! Rozhodčí už chtěl pískat faul domácího hráče na hranici vápna, ale k balónu se nakonec dostal HAMED TRAORÈ, jenž vypálil fantasticky do pravé šibenice.
    85. Hamed TRAORÈ - 2:1

86
    Sassuolo okamžitě zvýšilo tempo, ale nakonec přišel faul na domácího hráče.

87
    Alexis Sánchez se dopustil pouze útočného faulu a Sassuolo získalo balón na své polovině.

88
    Lukáš Haraslín se dostal do vápna soupeře, ale jeho následná nabídka skončila pouze u soupeře.

89
    Znovu se k míči dostal slovenský fotbalista Lukáš Haraslín, ale jeho následný pokus trefil jen spoluhráče.

90
    Romelu Lukaku dostal Alexise Sáncheze do obrovské šance, ale jeho následný lob skončil nad bránou!
    90. Sánchez v obrovské šanci přestřelil!

90
    Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Vlad Chiricheş, přichází Isaac Karamoko.

90
    Rozhodčí nastavuje 4 minuty navíc.

90+1
    Lukáš Haraslín se sice dostal za obranu, ale tam ho skvělým skluzem zastavil Stefan de Vrij a navíc se hostující hráč ocitl jen v ofsajdu.

90+2
    Brian Oddei se snažil něco vymyslet po pravé straně a Inter tak může jít opět do rychlého brejku.

90+3
    Ovšem Achraf Hakimí místo střely ještě hledal Sáncheze, ale míč už zachytila obrana Sassuola a k vidění je pořádné drama.

90+3
    Ashley Young posléze zblokoval centr z pravé strany a následuje rohový kop. Do vápna už jde také brankář Andrea Consigli.

90+4
    Romelu Lukaku sice následně dává gól, ale nacházel se v době přihrávky od Sáncheze jen v ofsajdu!
    90+4. Neplatná branka Lukakua.

90+4
    Další centr Sassuola z pravé strany skončil pouze u gólmana Handanoviče.

90+4

Je konec. Inter Milán zvítězil nad Sassuolem 2:1 a upevňuje svou první pozici s náskokem jedenácti bodů před městským rivalem AC! Úvod utkání byl celkem atraktivní, neboť se ve 4. minutě dostal ke střele hostující Obiang, ale minul bránu. V 10. minutě Inter potvrdil fantastickou formu a Romelu Lukaku tak otevřel brankový účet. Ovšem následně už toho k vidění moc nebylo, protože se Sassuolo snažilo co nejvíc držet míč a pomalu něco vymyslet, ale Inter se zatáhl a nepustil soupeře do žádné šance. V 58. minutě se Filip Djuričić dostal ke střele, která minula bránu. V 67. minutě se Inter dočkal druhé branky, kterou dal Lautaro Martínez. V 85. minutě sice snížil Hamed Traorè, ale konec zápasu si už Milánští pohlídali. Lukaku mohl přidat ještě jednu branku, ale nakonec mu byl odmáván ofsajd.

Držení míče: 32 % : 68 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 3:6. Rohy: 1:8. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:13.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (20:42:18)

Michal Raška

Branky: 10. R. Lukaku (Young), 67. Lautaro Martínez (R. Lukaku) – 85. Traorè (Djuričić)

Karty:   17. Barella (INM), 60. Young (INM) – 7. Consigli (SAS), 10. De Zerbi (trenér) (SAS), 23. Traorè (SAS), 84. Maxime López (SAS)

Inter Milán: Handanovič (C) – Škriniar, de Vrij, Darmian – Hakimí, Barella, Gagliardini (70. Vecino), Eriksen (59. Sensi), Young – R. Lukaku, Lautaro Martínez (77. Alexis Sánchez).

US Sassuolo Calcio: Consigli – Toljan (75. Haraslín), Chiricheş (90. Karamoko), Marlon, Rogério (75. Kiriakopoulos) – Obiang, Maxime López – Traorè, Djuričić, Boga (80. Oddei) – Raspadori (C).

Rozhodčí: Irrati – Vivenzi, Mondin