Most – Poruba 38:22 (kon.) | Písek – Dunajská Streda 22:37 (kon.)
22:37 (9:16)
HC DAC Dunajská Streda
Středa 07.04.2021, 18:00MOL liga žen • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Sokolky se v dalším domácím utkání představí proti Dunajské Stredě. Favoritem dnešního duelu bude slovenský celek, kterému patří druhá příčka v tabulce, za 31 získaných bodů. Jihočešky se nachází na devátém místě a na svém kontě mají 13 bodů. Písečanky ovšem neprodají svou kůži lacino, obzvláště v domácím prostředí dokáží potrápit velice silné celky. Důkazem toho je statistika posledních pěti domácích zápasů, ve kterých písecké házenkářky dokázaly porazit Hodonín, Porubu a Šaľu. K tomu Sokolky přidaly bod za remízu s Prešovem.

V mužstvu MŠK Dunajská Stredase nachází trojice velice produktivních hráček, které táhnou svůj tým k vítězství. První hráčkou je Kata Juhos, které v tabulce střelkyň patří třetí příčka. Tato hráčka má na své pažbě již 114 zářezů. O tři branky méně, tedy 111, má na svém kontě Réka Bízik. Další hráčka, na kterou si Jihočešky budou muset dávat velký pozor je Élö Beatrix. Ta dokázala v dosavadním průběhu sezony nasázet 109 gólů.
    Stejný počet vstřelených branek – 109 má na svém kontě také nejlepší hráčka Písku, kterou je Tereza Pokorná. Středeční zápas odstartuje úderem 18. hodiny.

Sokol Písek: Preslová – K. Kubišová, Dolejšová, T. Pokorná, Merglová, E. Svobodová, Olšová, Pešková, Boorová, B. Velková, Součková, Chlupová.

MŠK Dunajská Streda: Oláhová, Oguntoyeová – Pénzesová, Lelkesová, B. Bíziková, P. Hornyáková, Kucserová, Juhosová, Straková, Mészárosová, Jagodičová, Pastorková, Virág Demeterová, C. Bugárová, R. Bíziková, Élöová.

Rozhodčí: Halada, Kosmák.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)
    1
    Boglárka Bíziková prostřelila domácí brankářku. (0:1)
    2
    Boorová se prosadila z dorážky a je vyrovnáno. (1:1)
    3
    Další útok slovenského týmu končí gólem, autorkou branky je opět Boglárka Bíziková. (1:2)
    5
    Bíziková zatím táhne útok hostujícího mužstva. (1:3)
    6
    Pokorná snižuje na rozdíl jediné branky. (2:3)
    7
    Kubišová se po dlouhé přihrávce dostala do samostatného úniku a je vyrovnáno. (3:3)
    8
    Demeterová zamířila přesně k bližší tyči a Dunajská Streda se opět ujímá vedení. (3:4)
    9
    Boglárka Bíziková zvyšuje náskok hostů. (3:5)

9
    Boglárka Bíziková vidí žlutou kartu. (3:5)
    10
    Další gól Bízikové, tentokrát se prosadila Réka. (3:6)
    10
    Pokorná přichází s rychlou odpovědí. (4:6)
    11
    Élöová stála na konci rychlého brejku hostů. (4:7)

11
    Jagodičová dostává napomenutí v podobě žluté karty. (4:7)
    12
    Kubišová snižuje na rozdíl dvou branek. (5:7)
    13
    Pokorná vyslala tvrdou střelu k levé tyči. Hostující trenér si bere první možnost oddechového času. (6:7)
    14
    Élöová přihrála lépe postavené Boglárce Bízikové, která nedala domácí brankářce šanci. (6:8)
    15
    Élöová zvyšuje vedení slovenského týmu. (6:9)
    15
    Jagodičová zakončila rychlý útok Dunajské Stredy. (6:10)

15
    Velková usedá k dvouminutovému trestu. (6:10)

17
    Písek hraje v plném počtu. (6:10)
    18
    Jagodičová přidává další gól hostů. (6:11)

18
    Přesilovou hru bude mít k dispozici také Písek. Réka Bíziková je vyloučena na dvě minuty. (6:11)

19
    Pešková na pravé straně již poněkolikáté ztroskotala na gólmance Oguntoyeové. (6:11)
    20
    Kubišová zamířila přesně pod horní tyč. Dunajská Streda kompletní. (7:11)
    22
    Juhosová zakončila útok do rozhozené obrany Písku. (7:12)
    22
    Boglárka Bíziková zamířila do levé šibenice, Preslová se jen ohlédla po míči. (7:13)

24
    Oddechový čas pro domácí. (7:13)

25
    Tečovaná střela Jagodičové končí mimo. (7:13)
    25
    Svobodová zamířila z levé strany přesně k vzdálenější tyči. (8:13)
    27
    Tvrdá střela Pokorné končí v hostující bráně. (9:13)
    27
    Boglárka Bíziková naznačila střelu, zbavila se protihráčky a následně prostřelila Preslovou. (9:14)

28
    Lelkesová oslabí hostující tým na dvě minuty. (9:14)
    29
    Élöová vyslala nechytatelnou dělovku k pravé tyči. (9:15)

30
    Bugárová usedá k dvouminutovému trestu. Mezitím vypršelo vyloučení Lelkesové. (9:15)
    30
    V poslední vteřině se při vlastním oslabení prosadila Élöová a stanovila konečný výsledek první půle. (9:16)

30
    První poločas skončil. (9:16)

Druhý poločas začne přibližně v 18:53.

31
    Začal druhý poločas. (9:16)
    31
    Boorová chytře přelobovala hostující gólmanku. (10:16)

32
    Pokus Preslové přes celé hřiště do prázdné brány nevyšel. Míč těsně minul pravou tyč. Hosté kompletní. (10:16)
    33
    Další gól Písku přidává opět Boorová. (11:16)
    33
    Élöová tvrdě vystřelila k levé tyči. Preslová se po balónu natahovala marně. (11:17)
    34
    Tečovaná střela Pokorné končí v hostující bráně. (12:17)
    34
    Boglárka Bíziková chladnokrevně přehodila domácí brankářku. (12:18)
    35
    Réka Bíziková se prosadila z levé strany střelou k bližší tyči. (12:19)
    36
    Juhosová stála sama před domácí brankářkou a z této pozice se nemýlila. (12:20)
    37
    Domácí hráčky daly Élöové luxusní prostor a hostující hráčka v klidu zamířila k pravé tyči. Domácí trenérka si bere oddechový čas. (12:21)
    38
    Élöová je nezastavitelná, další její dělovka končí v domácí bráně. (12:22)
    38
    Pokorná odpovídá z protiútoku, který úspěšně zakončila. (13:22)
    39
    Élöová vrací Dunajské Stredě desetibrankový náskok. (13:23)
    40
    Pešková se prosazuje z pravé strany. (14:23)

41
    Réka Bíziková chtěla lobem překonat Preslovou, ta její záměr vystihla. (14:23)
    42
    Demeterová skórovala s pomocí pravé tyče. (14:24)

42
    Demeterová nedovoleně zastavila domácí hráčku a je vyloučena na dvě minuty. (14:24)
    43
    Élöové je jedno, že hostující tým hraje v oslabení. Tvrdě vypálila a je to další gól. (14:25)
    44
    Další gól při vlastním oslabení přidává Bugárová. (14:26)

44
    Součková usedá k dvouminutovému trestu. (14:26)
    45
    Peškové se v pádu podařilo překonat Oguntoyeovou. (15:26)
    46
    Bugárová využila početní výhodu. Náskok slovenského týmu stále narůstá... (15:27)
    47
    Juhosová si z pravé strany vyběhla na střed, kde přesně zamířila k tyči. (15:28)
    48
    Jagodičová přidává další gól z dorážky. (15:29)
    49
    Bugárová vymetla pavučiny v levé šibenici. (15:30)
    50
    Dolejšová vyslala tvrdou střelu, na kterou Oguntoyeová nedosáhla. (16:30)
    51
    Élöová opět v hlavní roli, tentokrát vyslala milimetrovou střelu do pravé šibenice. (16:31)
    52
    Straková se prosadila z rychlého protiútoku. (16:32)
    53
    Součková se prosadila střelou přes bránící hráčku. (17:32)
    53
    Dunajská Streda zapojila na poslední minuty hráčky z lavičky a i ty se snadno prosazují. Mezi střelkyně se zapisuje Kucserová. (17:33)
    54
    Pénzesová zamířila přesně k tyči a je to další gól. (17:34)
    55
    Mészárosová navyšuje náskok hostujícího celku. (17:35)
    55
    Svobodová se prezentovala chladnokrevným lobem. (18:35)
    56
    Povedená střela Součkové k levé tyči. (19:35)

57
    Lelkesová je vyloučena na dvě minuty. (19:35)
    58
    Teprve v 58. minutě byl k dispozici první sedmimetrový hod. Chlupová nezaváhala. (20:35)
    58
    Exhibiční tempo pokračuje i v závěru, Hornyáková zvyšuje náskok. (20:36)
    58
    Svobodová skórovala s pomocí levé tyče. (21:36)
    59
    Svobodová se dostala do samostatného úniku, který bez problémů proměnila v gól. (22:36)
    60
    Pénzesová měla v utkání poslední slovo. (22:37)

Konec zápasu. (22:37)

Sokol Písek – MŠK Dunajská Streda 22:37 (9:16)
    Nejvíce branek: Pokorná 6, Svobodová 4, Kubišová 3 – Élöová 10, Bíziková 7, Juhosová 3. Rozhodčí: Halada, Kosmák. Sedmimetrové hody: 1/1 – 0. Vyloučení: 2:5.

Dnešní utkání je u konce a výsledek je pro domácí celek příliš krutý. Dunajská Streda od začátku utkání diktovala tempo. Hostující hráčky ani na chvíli nepustily otěže zápasu a zvítězily přesvědčivě o patnáct branek – 22:37. Dva body tak zaslouženě putují na Slovensko... To je pro tuto chvíli vše, přeji hezký večer. (19:30:43)