NY Islanders – Washington 1:0 (kon.) | NY Rangers – Pittsburgh 8:4 (kon.) | Philadelphia – Boston 2:4 (kon.)
Carolina – Florida 5:2 (kon.) | Columbus – Tampa 4:2 (kon.) | New Jersey – Buffalo 3:5 (kon.)
Detroit – Nashville 2:3 (0:2 po s.n.) | Chicago – Dallas 4:2 (kon.) | San Jose – Anaheim 1:5 (kon.)
Ottawa – Edmonton 2:4 (kon.)
New York Islanders
1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Washington Capitals
Středa 07.04.2021, 01:00 • Nassau Veterans Memorial Coliseum, New York • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (03:40:55)

Semjon Varlamov (NYI) – 29 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 57:20
    Vítek Vaněček (WSH) – 38 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,4%, odchytal 58:12

Česká a slovenská stopa
    Zdeno Chára (WSH) – 0+0, -1 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 13:39
    Jakub Vrána (WSH) – 0+0, +/- 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 13:15

1. Semjon Varlamov (NYI) 29 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%
    2. Brock Nelson (NYI) 1+0
    3. Vítek Vaněček (WSH) – 38 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,4%

Je konec. Nakonec byl v tomto utkání viděn pouze jeden jediný gól a New York Islanders tak zvítězil nad Washingtonem Capitals poměrem 1:0, když se v 54. minutě prosadil Brock Nelson.

59:55
    Nakonec to vypadá, že se vylučovat nebude, ale následuje buly před domácí bránou.

59:55
    Ovšem rozhodčí se jdou poradit, jestli puk nebyl vyhozený bez dotyku plexiskla.

59:55
    Islanders se podařilo vyhodit puk, ale ten nakonec skončil jen v zámezí a následovat bude vhazování v pásmu Islanders.

59:47
    Oddechový čas pro hosty.

59:47
    Posléze se jeden útočník Washingtonu nestihnul vrátit z útočné třetiny a rozhodčí odpískali ofsajd.

59:36
    Hosté kombinují u mantinelu, ale nakonec se dostávají sami z pásma ven.

59:16
    Washington Capitals nyní zakládá další akci ze své poloviny.

58:54
    Domácí získali puk ve středním pásmu, ale raději ho posunuli zpět ke své brance a ušetřili tak čas.

58:25
    Washington Capitals hraje bez brankáře!

58:06
    Nicklas Bäckström navedl puk po levé straně a následně pálil Alexandr Ovečkin, ovšem Semjon Varlamov opět stoprocentní.

57:08
    Mathew Barzal nyní pálil z pravé strany, ovšem český brankář si připisuje už 38 zákrok.

57:00
    Zbývají už pouze tři minuty základní hrací doby a New York stále vede nad Washingtonem těsně 1:0.

56:25
    Islanders se tentokrát snažili něco vymyslet po levé straně, ale nebylo z toho nic vážnějšího.

56:05
    Mathew Barzal byl velice blízko, aby poslal Islanders do dvoubrankového vedení, ale Vítek Vaněček předvedl další fantastický zákrok v tomto utkání!

55:48
    Vítek Vaněček si připisuje další úspěšný zákrok proti střele soupeře a Washington jde do protiútoku.