Ottawa – Edmonton 2:4 (kon.) | Toronto – Montreal 3:2 (kon.) | St. Louis – Vegas 3:1 (kon.)
Minnesota – Colorado 8:3 (kon.) | Los Angeles – Arizona 4:3 (kon.)

Auston Matthews (TOR) – 1+1 (04:14:37)

O všem dnes rozhodla třetí třetina, ve které Toronto dokázalo zabrat a vytvořit si dvoubrankový náskok. Montreal v závěru dotahoval, při hře bez brankáře snížil a vytvořil si i závěrečný tlak, ovšem bez úspěchu. Sledované kanadské derby tak vítězí Maple Leafs.

59:39
    Petryho dělovku zblokoval Hyman, ale Toronto nemůže být v klidu, protože Montreal pokračuje v tlaku.

59:15
    Oddechový čas pro hosty.

59:15
    Anderson zavezl puk do útočného pásma a nastřelil na Campbella, který raději schoval kotouč do lapačky a přerušil hru.

58:13
    Allen se znovu vydal na střídačku a Montreal hraje v šesti hráčích v poli.
    57:45 Corey PERRY - 3:2

57:45
    Montreal právě vstřelil branku!
    Při hře bez brankáře hosté získávají naději! Tyler Toffoli si zpracoval kotouč mezi kruhy a vyslal ho před branku, kde ho nejprve tečoval COREY PERRY a hlavně pak následně dotlačil za brankovou čáru. Asistence: Josh Anderson, Tyler Toffoli.

56:59
    Canadiens to zkouší v šesti tři minuty před koncem třetí třetiny! Allen je na střídačce.

55:34
    Individuálně se tentokrát Matthews prosadit nedokázal, puk mu sjel z hole a Allen ho raději přikryl a nechá vhazovat.

54:07
    Nepovedenou přesilovou hru teď potvrdila nepřesná rozehrávka Canadiens a zakázané uvolnění.

53:47
    Montreal se prakticky ani nedostal do útočného pásma, Toronto kontroluje hru.

52:53
    Maple Leafs znovu vyhazují puk z vlastního pásma, zatím nemají problémy s tímto oslabením.

52:03
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Travis Dermott – 2 min., podrážení).

51:04
    Mezi kruhy měl kotouč na holi Lehkonen, ale jeho backhandové zakončení nemělo dostatečnou razanci a tak Campbell vyrazil puk.
    50:21 Zach HYMAN - 3:1

50:21
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Marner šikovnou přihrávkou za obranu našel u pravé tyčky Matthewse, jenž neměl moc prostoru ale dokázal zakončit. Allen však vyrazil jeho střelu pouze do míst, kde byl nehlídaný ZACH HYMAN a na jeho dorážku už neměl moc šancí dosáhnout. Asistence: Auston Matthews a Mitchell Marner.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Ondřej Krásný

Branky a nahrávky: 1. Matthews (I. Michejev, Hyman), 43. Brodie (Barabanov, Simmonds), 51. Hyman (Matthews, Marner) – 3. Perry (Suzuki, Edmundson), 58. Perry (J. Anderson, Toffoli)

Toronto Maple Leafs: J. Campbell (Hutchinson) – Rielly, Brodie, Muzzin, Holl, Dermott, Bogosian – Hyman, Matthews, Marner – Galchenyuk, Tavares, I. Michejev – J. Thornton, Kerfoot, Spezza – Barabanov, Engvall, Simmonds.
    Montreal Canadiens: Allen (Primeau) – Edmundson, S. Weber, Kulak, Petry, A. Romanov, Mete – Tatar, Danault, Kotkaniemi – Drouin, E. Staal, Toffoli – Perry, Suzuki, J. Anderson – Lehkonen, Evans, Byron.

Rozhodčí: Skilliter, Polock – Cherrey, Brisebois