Ottawa – Edmonton 2:4 (kon.) | Toronto – Montreal 3:2 (kon.) | St. Louis – Vegas 3:1 (kon.)
Minnesota – Colorado 8:3 (kon.) | Los Angeles – Arizona 4:3 (kon.)
BK Mladá Boleslav
3:1 (1:1, 1:0, 1:0) Stav série: 2:2
HC Oceláři Třinec
Čtvrtek 08.04.2021, 19:00 • ŠKOENERGO Aréna, Mladá Boleslav • Generali play off Tipsport extraligy • Semifinále

Ode mě je to dnes z Mladé Boleslavi vše. Děkuji za pozornost a někdy příště na počtenou. (21:12:13)

Utkání končí, Mladá Boleslav poráží Třinec 3:1 a vyrovnává stav série na 2:2. Ve třetím dějství jsme sledovali z boleslavské strany dle očekávání opatrnější hokej, ale Oceláři si žádnou výraznější příležitost nevypracovali. V závěru zkusili štěstí při hře bez brankáře, ale prázdnou branku trefil kapitán Bruslařů Martin Ševc. Semifinále pokračuje v neděli ve WERK ARENĚ. Nechme se překvapit, kdo získá třetí bod a vypracuje si mečbol.

Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Mladá Boleslav tento risk hostujícího celku trestá a dostává se do vedení 3:1. Marek Hrbas posunul puk na Martina Ševce, jehož rána ze středního pásma prošla mezi nohama Milana Doudery a dolétla až do sítě. Asistence: Marek Hrbas, Jan Stránský.

58:02
    Ondřej Kacetl zůstává na střídačce, Oceláří zkusí štěstí v šesti.

58:02
    Třinecká střídačka si vyžádala oddechový čas.

58:02
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny. Ke střele se odhodlal Gernát, po jehož prudké ráně končí puk v lapačce Jana Růžičky.

57:29
    Na Dlapovo vyhození těsně nedosáhl Jakub Strnad. Hra se stěhuje do obranného pásma Mladé Boleslavi, vhazuje se po Růžičkově levici.

57:00
    Podél střídaček se protáhl Valentin Claireaux, ale jeho pokus nemohl Kacetla ohrozit. Třinecký brankář navíc stihl rozehrát.

56:19
    Kotala se opět neúspěšně probíjel na hranici brankoviště. O chvíli později se neujala ani rána z hole Marka Hrbase.

55:50
    Jaroměřský si nahodil puk, který zkusil sám dojet. Předstihl jej Martin Pláněk, a proto se píská zakázané uvolnění a hra míří před Kacetla.

55:13

55:06
    Do útoku se naopak vydal Třinec. Petr Vrána ujel po levém křídle, ale Růžička dobrým zásahem podržel domácí mužstvo.

54:43
    Druhá přesilovková formace Středočechů se do zakončení nedostala, hosté vyhazují a střídají.

54:17
    O chvíli později to z hranice levého kruhu zkoušel sám finský útočník, ale Kacetl schoval puk ve své výstroji.

53:59
    Bruslaři rozjeli kombinaci v útočné třetině. Jääskeläinen vypálil, Kacetl vyrazil kotouč ke Kotalovi, ale ten branku minul.

53:13
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Tomáš Kundrátek – 2 min., napadení).

Vojtěch Tůma

Branky a nahrávky: 17. Jääskeläinen (Hrbas, Fillman), 26. Cienciala (Šťastný, Kotala), 59. Ševc (Hrbas, J. Stránský) – 6. M. Stránský (Kundrátek)

BK Mladá Boleslav: J. Růžička (Krošelj) – Ševc (C), Hrbas, Dlapa, Pláněk (A), Šidlík, Fillman, Bernad – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský – Kotala, Cienciala, Šťastný – Jääskeläinen, A. Zbořil (A), Claireaux – Flynn, Najman, P. Kousal.
    HC Oceláři Třinec: Kacetl (Štěpánek) – M. Doudera, Gernát, Freibergs, D. Musil, Jaroměřský, Kundrátek – M. Stránský, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – Kurovský, Marcinko, Chmielewski – M. Kovařčík, Špaček, Rodewald – Hrehorčák, Miloš Roman, Dravecký (A) – Hrňa.

Rozhodčí: Hradil, Hejduk – Ganger, Klouček